The Last of Us (Part I & II)

Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Јас ја играв кецот пред некој си пола год, не ми се допадна. Онака ми е, незнам зашо ама ја баталив после 10 уклучувања


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
355
Вау, каква преслаба критика, бар нападни ја таму кај што и се недостатоците на кецот, првенствено у гејмплеј(слаб AI companion,слаби пазли,пре-коридорна во секции), ти практично ги акцентираше дел од нештата за што ја напраија втора најнаградувана игра у историја.
Ако се плашиш да почуствуваш дека ти се предизвикани стојалиштата, ондак не е за тебе играта, друг пут за наредни, глеј позади опаковката на етикетата што содржи...
Па мене ми е тоа нај сјебаниот дел у играта, тоа што некој би му дал јак скор или награда само ради тој дел (според тебе) веројатно ептен му се допаднале тие две сцени, да не кажам уживал и се воодушевувал.
Ако ова значи дека не сум модерен, у тек со време или доволно прогресивен тогаш нека биде така со драга воља.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Па мене ми е тоа нај сјебаниот дел у играта, тоа што некој би му дал јак скор или награда само ради тој дел (според тебе) веројатно ептен му се допаднале тие две сцени, да не кажам уживал и се воодушевувал.
Ако ова значи дека не сум модерен, у тек со време или доволно прогресивен тогаш нека биде така со драга воља.
Самиот свет во кој живее играта прави да се "нормални" такви моменти. Мислам на тоа ддка возрасен човек нападнал девојче. А за тоа дека е геј, зар не го гледаш тоа насекаде околу тебе веќе? :D
Најдебилно ќе биде ако сите бунења за ликовите се што има фокус на сексуалноста на Ели, 19 годишна девојка. Нормално дека на тоа ќе се фокусираат...

Јас ја играв кецот пред некој си пола год, не ми се допадна. Онака ми е, незнам зашо ама ја баталив после 10 уклучувања


Sent from my iPhone using Tapatalk
Секако може едноставно да не ти се свиѓаат такви игри. Мене игриве на Ноти Дог (Лест оф Ас и Анчартед) ми се повеќе како серии да гледам, што ми ги прави уште подобри. Најголем акцент се става на приказната, сторителингот е феноменален и прават вистински да се поврзеш со ликовите.

Така се мислеше и за RDR2, GTAV, трилогијата на Quantic Dream, Death Stranding
Различно според мене. Мада еве сега и Horizon Zero Dawn е најавена, што може да значи дека се мењаат работите и во иднина би можеле да видиме повеќе Плејстејшн ексклузиви на ПЦ, ама сепак мислам дека не би го дозволиле Сони тоа за игра како Лест оф Ас затоа што самата игра им продава милиони конзоли сигурно.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.998
Поени од реакции
6.023
Така се мислеше и за RDR2, GTAV, трилогијата на Quantic Dream, Death Stranding
За GTA V само „будали“ би иделе со помисла дека нема да излезе за ПЦ, гледано до сеа како било.
RDR 2, гледајќи според претходната, немаше да биде чудно и да не излезе. Ма да, со оглед на тоа што до сеа направија remastered на игри, па и REMAKE доаѓа од Mafia 1, ништо чудно и ПЦ да ја види RDR 1 како гејминг платформа.
Другите игри, небитни МИ се. :D
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Ако не е тајна од каде купуваш игри?
Me mrzi da se matkam so poracuvanje.
Site igri mi se digitalni, eve rdr2 ja zemav za 1700 od store, najeftino od bilo kade mi fati. Ista situacija za crash. Itn drugi so popusti. E sega nekoj ke ti kaze ama nema kako da ja prodades posle... Ja i na cd da gi imam svrtenite tesko da se nafatam da gi prodadam, za sto? Za 900 denari da si vratam a sum dobil saati i saati zadovolstvo? Neka stoi.

Inaku vo grupava skoro se moze da najdes.

За GTA V само „будали“ би иделе со помисла дека нема да излезе за ПЦ, гледано до сеа како било.
RDR 2, гледајќи според претходната, немаше да биде чудно и да не излезе. Ма да, со оглед на тоа што до сеа направија remastered на игри, па и REMAKE доаѓа од Mafia 1, ништо чудно и ПЦ да ја види RDR 1 како гејминг платформа.
Другите игри, небитни МИ се. :D
Smesni se muabetite sto e podobro... Hehehe ako ps4 e tolku dobar zaso ne gi pravat igrite na nego, tuku na pc

Resenieto e i dvete. Momentalno budget gaming pc e dosta eftino, a konzola na staro za da svrtis ekskluzivi uste poeftino... Taka da nema poenta muabetive. Mislis mene kako pc gamer cel zivot mi bese lesno bloodborne da pleskam na joystick?

Mene me cudi kako lou2 ne ja napravija ps5 ekskluziva, bas me zanima sto ke ponudat.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Mene me cudi kako lou2 ne ja napravija ps5 ekskluziva, bas me zanima sto ke ponudat.
Претпоставувам намерно, како последен (или еден од последните) голем наслов на конзолата. И првата исто излезе на РЅ3 пред да излезе четворката, па затоа имаме ремастер на РЅ4. Од се што видовме до сега и што зборат тие што ја играле, изгледа феноменално и ја бутка конзолата до максимум, ама сигурно ќе си има и РЅ5 верзија кај што ќе отидат чекор понапред.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Вау, каква преслаба критика, бар нападни ја таму кај што и се недостатоците на кецот, првенствено у гејмплеј(слаб AI companion,слаби пазли,пре-коридорна во секции), ти практично ги акцентираше дел од нештата за што ја напраија втора најнаградувана игра у историја.
Ако се плашиш да почуствуваш дека ти се предизвикани стојалиштата, ондак не е за тебе играта, друг пут за наредни, глеј позади опаковката на етикетата што содржи...
I like tlou because it's BRAVE
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Не ми е нешто посебно играва, како прича е ОК али тоа крафтингот и менаџмент на ресурси е доста тапа, сега ели ми нешто збори кажува некој виц, играт нешто со тоа црнчето, а јас се бавтам низ соби да собирам ножици и шајки.
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Ми ја зезнаа малце суспензијата у овие две, со некои импликации, ко да многу открива али тоа е ко сум трсти.
ае ќе се тешам дека знаеле претходно со смарт едитинг да наведуваат на погрешно.


на survivor играва ќе е синематик-соулс лајк.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Така се мислеше и за RDR2, GTAV, трилогијата на Quantic Dream, Death Stranding
Млаце офтопик ама не можам да разберам гејмање на ПЦ. Еве сега ќе излези плејстешен 5 и за помалку од 30 000 денари имаш конзола на која наредните 10 години ќе ги играш сите можни игри со 0 лаг. За тие пари нема никаква гејмерска конфигурација која ќе ти издржи 10 години. Плус ексклузивни игри за ПС, спортски игри, фамилијарни игри итн.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Млаце офтопик ама не можам да разберам гејмање на ПЦ. Еве сега ќе излези плејстешен 5 и за помалку од 30 000 денари имаш конзола на која наредните 10 години ќе ги играш сите можни игри со 0 лаг. За тие пари нема никаква гејмерска конфигурација која ќе ти издржи 10 години. Плус ексклузивни игри за ПС, спортски игри, фамилијарни игри итн.
Pa ima nekoklu pricini
Na primer prvata e modovi.
Drugo ima golemo community, a so toa ima i mnogu support za dokolku zaglavis nekade.
Ima poveke sales, klucevi, pokloni i slicno.
Toa za lagot, taka ti se cini zatoa sho nekoi portovi od konzola na PC ne se dooptimizirani i tuka doaga lagot, ili ednostavno na PC e izbutkana grafikata poveke, sho pravi lag. Tuka ne e vinata kaj PC, tuku kaj softverot.

I ako igras FPS, mouse + keyboard > kontroler
 

Kajgana Shop

На врв Bottom