The Big Bang Theory

Кои се вашите омилени ликови во серијата? (најмногу три)


  • Вкупно гласачи
    432
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Хауард ми беше јак со реакцијата. :D
Исто и Раџ со пуштањето.
На тие две сцени се смеев само.

Пени пак која јака улога ја има па да покаже талент.
Сепак актерката е повеќе од пола живот во телевизија, не е секако аматер.
 
Член од
30 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
1.079
Да бидам искрен, не ми се допадна новава епизода. Има неколку интересни новости, но нема да ги откривам поради фактот што веројатно и никој сеуште не ја гледал, но не беше нешто посебно добро колку што очекував. Ме радува фактот што наскоро ќе започне нова серија за растењето на Шелдон Купер- јанг Шелдон. Мислам дека трејлерот доста ветува и очекувам да биде одлична, како првите 2-3 сезони на the big bang theory, пред да се затупи со неколку ултра досадни ликови....Иако сеуште сметам дека серијава е топ, и после сиве овие критики. :cool:

Навистина не знам како е возможно после цели 11 години пред камери и по толку заработени милиони, сеуште да не знаеш да глумиш, алудирам на Пени (Кејли). Само јас сметам дека се работи за аматерска глума!? :)
Веќе е излезена првата епизода.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Веќе е излезена првата епизода.
Знам и не беше лоша. :P[DOUBLEPOST=1506684947][/DOUBLEPOST]
Пени пак која јака улога ја има па да покаже талент.
Сепак актерката е повеќе од пола живот во телевизија, не е секако аматер.
Не реков дека е аматер, туку глумата и е аматерска. Мислам дека веќе има добиено Златна малина (или нешто слично), што доволно говори за себе. Јасно е дека има заработено 50-тина милиони (и за тоа може да се дискутира, не е само блед аргуент), што се секако многу пари, но сепак мислам дека треба да ги земе часовите за глума што ги “земаше“ Пени. Каков и да и е ликот, глумата не и е на високо ниво. Тоа е мојот став и не мора да се согласиш со него, секако. :)
 
Последно уредено:
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Абе шу ве нема за новава епизода ?
Инспиративна. :D

Не сакам да ја коментирам затоа што можеби некој сеуште не ја гледал. Но повеќе ми се допадна од првата. :)

 
Последно уредено:

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Во првата беше јако кога Хокинг му кажа на Шелдон дека ако слушнел пуштање вода од шољата, толку било од разговорот :pos:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Освен советот на Шелдони, другово ми беше meh.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Освен советот на Шелдони, другово ми беше meh.
Мене ми беше интересен кога објаснуваше како се направил лом. :D
Другото беше исто досадно, слабо овие три епизоди, слабо.

Не знам оти не склопат епизоди кога играа игри сите заедно ко порано, се сеќавам на такви епизоди и смешни беа стварно.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.831
Поени од реакции
5.944
После првите неколку епизоди кои не ми беше хуморот на нивото на кое очекувам да биде BBT. Со последниве неколку ме изнасмеаа ептен. :D


That's exactly what I thought :ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom