The Big Bang Theory

Кои се вашите омилени ликови во серијата? (најмногу три)


  • Вкупно гласачи
    432

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
The Big Bang Theory е хумористична серија, која го раскажува „социјалниот“ живот на два ultra-geeky физичари.

Серијата до сега има комплетна 1 сезона и 2. сезона моментално се прикажува во USA. Времетраењето на една епизода е 20-тина минути.

Еве неколку диалози од серијата:

Leonard: We need to widen our circle.
Sheldon: I have a very wide circle. I have 212 friends on myspace.
Leonard: Yes, and you’ve never met one of them.
Sheldon: That’s the beauty of it.

--------------------------------------------------------------------

Leonard: Our kids will be smart and beautiful.
Sheldon: Not to mention imaginary

--------------------------------------------------------------------

Penny: So what do you guys do for fun around here ?
Sheldon: Well, today we tried masturbating for money.

 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Super serija osobeno najnovite epizodi. Vtora najgledana humoristichna serija vo USA.
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Баш почнав вчера да ја гледам. Една епизода сум изглеал (и сите три реплики се од истата :) ) и се испосмеав. Мада посмешни моменти имаше според мене вредни за кажување. Патем си имате и eye candy, Kaley Cuoco, кое тело го држи. :drk: (само не гледајте според слики, антифотогенична типка од километар).

Во секој случај, од сегашниве понудени sitcoms, оваа е една од најдобрите, и би ја препорачал за секој кој сака комедии, и убаво да се насмее. Нормално, ова е базирано од една епизода (и по некој претходно прочитан коментар за серијата), ама тоа сум јас. Цела книга ја судам од пустата корица. :)
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
310
Поени од реакции
108
Почнав да ја гледам серијава и супер е. Пријатно сум изненадена :pipi:
Шелдон и Леонард се закон. Одлична глума, во секоја случај. Тоа не го може секој.
Репликите се толку реални, мешавина на high IQ и американски хумор.

П.С. Смешката на Шелдон е најјака:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Не знаев дека има топик за серијава отворено. :)

Едноставно серијава владее. Современи шеги, барем за нас кои сме по интернетот и технологијата. :)

На последната епизода сум се смеел многу кога се досели новата комшика, се створи ривалство меѓу двете згодни комшики околу гиковите. :)

A најсмешна епизода ми е кога ја сретнаа Самер од Терминатор серијата и овој creepy што е и вика ако се ожениш со на пр. James Winter ќе се викаш Summer Winter.:pos2:
 
Член од
30 март 2009
Мислења
251
Поени од реакции
20
Леле и јас ја загледав серијава, многу е добра.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Не знаев дека има топик за серијава отворено. :)

Едноставно серијава владее. Современи шеги, барем за нас кои сме по интернетот и технологијата. :)

На последната епизода сум се смеел многу кога се досели новата комшика, се створи ривалство меѓу двете згодни комшики околу гиковите. :)

A најсмешна епизода ми е кога ја сретнаа Самер од Терминатор серијата и овој creepy што е и вика ако се ожениш со на пр. James Winter ќе се викаш Summer Winter.:pos2:
It's hot in here, it must be Summer.:pos2:

Закон серија, не ја пропуштам заедно со Two and a half men и How i met your mother.

Некој да не знае зошто нема нови епизоди сеа ?
 
Член од
30 март 2009
Мислења
251
Поени од реакции
20
Епа ги нема секоја недела, со сите серии е така :toe: јбг

А да отвореше некој тема за серијата How i met your mother? Или има веќе?
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
It's hot in here, it must be Summer.:pos2:

Закон серија, не ја пропуштам заедно со Two and a half men и How i met your mother.

Некој да не знае зошто нема нови епизоди сеа ?
На пауза е се враќа на 2009-04-13.

Ама остануваат уште малце епизоди, 2-3 мислам.

A за финтата It's hot in here, it must be Summer, овој се мислеше цело време како да ја каже и овој Раџ со безалкохолното пиво му ја зеде и му упали. хаха Но сцената кога виде дека е безалкохолно пиво беше priceless.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Ептен добра серија. Шелдор афк.
Многу ми се бендисува бидејќи се наоѓам себе си во многу од репликите.
Сте ја гледале ли Арестед девелопмент и ит ис олвејс сани ин филаделфија?
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Серијава е патос! :):) Многу добро смислена и реализирана. Од досегашните епизоди најголем впечаток ми остави епизодата кога ќе ја заразат Пени со MMO игра хахаха.Ах да ќе заборавам и да го споменам мојот омилен лик Воловиц, се разбира тука е неразумно да не се спомене и ружниот глас на неговата мајка :):)
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Серијава е патос! :):) Многу добро смислена и реализирана. Од досегашните епизоди најголем впечаток ми остави епизодата кога ќе ја заразат Пени со MMO игра хахаха.Ах да ќе заборавам и да го споменам мојот омилен лик Воловиц, се разбира тука е неразумно да не се спомене и ружниот глас на неговата мајка :):)
Howaaaard! -Yeees mom? The phoooone is ringing. I knooooow. :pos2:
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
a bre gi ima nekoj site epizodi...????
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
BRILLIANT. Серијава е... не знам, ова е ѕверска комедија. Почнав да ја гледам пред неколку дена, стигнав до 12та епизода од 2ра сезона . Шелдон kicks ASS! :)
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
310
Поени од реакции
108
a bre gi ima nekoj site epizodi...????
Ги има на торенти, по 180 мб е една епизода

Шелдон е закон. Море сите се закон...
Само мислам дека малку претеруваат со шегите на сметка на интелигентните луѓе. Не е се до толку...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom