The Big Bang Theory

Кои се вашите омилени ликови во серијата? (најмногу три)


  • Вкупно гласачи
    432
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
Не заебавајте, стварно немате видено гикови со таква облека како на Воловиц? Ги има насекаде, ама кој да се запули
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.590
Поени од реакции
13.278
Не заебавајте, стварно немате видено гикови со таква облека како на Воловиц? Ги има насекаде, ама кој да се запули
Не се движиме во такви кругови. (A)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.404
Поени од реакции
58.325
Не заебавајте, стварно немате видено гикови со таква облека како на Воловиц? Ги има насекаде, ама кој да се запули
А имаат докторирано или на магистерски се?
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Сите особини на ликовите во серијата постојат irl. Можеби не постојат луѓе со потполно исти особини на ликовите. Како сите ситуациски комедии и оваа има дупки во приказната и ликовите за да се направи ситуацијата смешна. И friends има нереални ликови и дупки во приказните, но пак е смешна. Многу луѓе можат да се пронајдат барем во една од особините на гиковите, затоа и што е можно повеќе натрупуваат во еден лик :) Не треба да не ја гледате серијата само заради тоа што ликовите не се реални
Ако сакате реални серии, гледајте mockumentaries. BEST. GENRE. EVER!
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
HIMYM ако не ја бива, тројца мажи па ич. После Биг Бенг најдобрата хумористична серија од ваков тип (не рачунам британски и mocumentaries) е HIMYM.
--- надополнето: Sep 10, 2011 1:33 PM ---
HIMYM е далеку далеку послаба од дваипол мажи. Кај маживе се имам смеено до солзи a химјм има хумор 0 :)

Tи гледаш според критичарите некој шо ја оцениле демек погледана и подобра.. не дека тебе ти е поуба :D
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.590
Поени од реакции
13.278
HIMYM е далеку далеку послаба од дваипол мажи. Кај маживе се имам смеено до солзи a химјм има хумор 0 :)

Tи гледаш според критичарите некој шо ја оцениле демек погледана и подобра.. не дека тебе ти е поуба :D
Не гледам според критичарите, ваљда и јас гледам колку се смеам, нели? А ти како одреди која има подобар хумор? Каков хумор има Чарли Шин? Почни да гледаш mockumentaries на крај краева, да „осетиш“ што е хумор.

П.С Погледана е 2ипол мажи, шо не ја прај подобра. :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.404
Поени од реакции
58.325
HIMYM ако не ја бива, тројца мажи па ич. После Биг Бенг најдобрата хумористична серија од ваков тип (не рачунам британски и mocumentaries) е HIMYM.
А бе ај не заебавај. Два и пол не ми е гледана, ама HIMYM ја изгледав, и сам не знам како и зошто. It sucks dude.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.590
Поени од реакции
13.278
А бе ај не заебавај. Два и пол не ми е гледана, ама HIMYM ја изгледав, и сам не знам како и зошто. It sucks dude.
Релативна работа е suck ирањето. Мене ми е повеќе од супер. Барем во тој позадински-хахаха-жанр. :)
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Не гледам според критичарите, ваљда и јас гледам колку се смеам, нели? А ти како одреди која има подобар хумор? Каков хумор има Чарли Шин? Почни да гледаш mockumentaries на крај краева, да „осетиш“ што е хумор.

П.С Погледана е 2ипол мажи, шо не ја прај подобра. :)
Ваков хумор:


Кажими една ваква сцена од HIMYM ?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.404
Поени од реакции
58.325
Ваков хумор:


Кажими една ваква сцена од HIMYM ?
Не овде, многу сме оф-топик. Во некоја општа тема за серии, или отворете тема за споредба на серии.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Ваков хумор:


Кажими една ваква сцена од HIMYM ?
Каков е овој хумор? Секој ситком има вакви шеги. И во HIMYM има шеги со алкохолот и пијанство, и во TBBT исто. И во HIMYM имаат измислено нивно нешто - suit up, како што the drinking helmet e измислено од овие. Koга сме веќе кај измислените работи, HIMYM има повеќе: the bro code, hot - crazy scale... Скоро сите работи измислени од ликот Барни.

И мене ми е многу смешно кога пијаните и дрогираните луѓе се исмејуваат, но не е нешто оригинално тоа па за да го има само во една серија :)
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Каков е овој хумор? Секој ситком има вакви шеги. И во HIMYM има шеги со алкохолот и пијанство, и во TBBT исто. И во HIMYM имаат измислено нивно нешто - suit up, како што the drinking helmet e измислено од овие. Koга сме веќе кај измислените работи, HIMYM има повеќе: the bro code, hot - crazy scale... Скоро сите работи измислени од ликот Барни.

И мене ми е многу смешно кога пијаните и дрогираните луѓе се исмејуваат, но не е нешто оригинално тоа па за да го има само во една серија :)
Абе грешно си ме сватил .. не мислев на исмевање на пијани и слично. То е се ок ама сакам да му кажам дека во HIMYM се шо е е само од Барни. Другите се апсолутно далеку од смешни. Сите се некако озбилни..

Ај затеравме мн оф топик, доста е . :)
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Еве ја една од подобрите сцени на How I Met Your Mother во претходнава сезона... И да, според мене подобар хумор од Two and a Half Men:


Извинете за оф-топик. :)
Би било интересно да се отвори тема со споредба на хумористичните серии.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Абе грешно си ме сватил .. не мислев на исмевање на пијани и слично. То е се ок ама сакам да му кажам дека во HIMYM се шо е е само од Барни. Другите се апсолутно далеку од смешни. Сите се некако озбилни..

Ај затеравме мн оф топик, доста е . :)
Да, Барни е тој што ја прави серијата тоа што е :) Ама да не беа и другите ликови, Барни немаше да биде толку смешен, а да беа сите ликови како Барни, исто така серијата немаше да биде смешна.

И во ТББТ да немаше нормални луѓе, немаше да биде серијата толку смешна. И во секоја серија има што е можно по различни ликови.

БТВ, ај да не се извинвам за офтопик, модераторот ќе ги префрли сите мислења кај што треба :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom