The Americans

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Како на филм. Тоа е тоа.

Очекувам малку и руски во иднина.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Некако ептен сувопарно, нема никаква хемија меѓу актериве :)
Едино што ми се свиѓа актеркава, инаку одамна ќе ја баталев серијата. :D
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
FX orders second season of 'The Americans'


FX has ordered a second season of The Americans that stars Keri Russell and Matthew Rhys. The network ordered 13 more episodes of the drama, which featured the most-watched debut of any FX series ever with 5.11 million viewers. There are still nine more episodes to air of the current season, which wraps May 1.

И тако даље.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Си ги повлекувам зборовите... серијава е уникатна, барем мене не ми текнува на серија со слична содржина. И актерите, посебно главните, се феноменални, фантастична глума.
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Мислев дека никој не ја прати серијава. Мене ептен ми се допаѓа. Смирена е, бавно го билда дејството, ликовите ги разработува детално и има убава ретро атмосфера. Шпионските елементи се плус.
 
Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510
И јас мислев дека нема заинтересирани, па ја оставив темата да умри.

Искрено, не очекував нешто посебно. Првата епизода пријатно ме изненади, а среќен сум што секоја епизода е подобра од претходната на некој начин. Ликовите се супер, а и глумата е одлична. Приказната е со шпиони, па по default ми е интересна. :P
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Каква серија, mindblown!

Фала на препораката, иначе...Keri Russel, кога ја видов, одма ми текна која е...екстремно подценета глумица, која со своите стари улоги секогаш ме импресионираше, но за жал еден долг период се изгуби.....многу му е мило што е пак активна, една од најдобрите и најприродните актерки кои сум ги видел, капа доле, во серијава е фантастична, би рекол левел (без малце) Клер Денс...а тоа значи многу.


Типкава ја знам од August Rush, многу добро глуми.
Ќе ја симнам епизодава после 12
Не дека глуми....разара. Иначе годинава многу нови добри серии, се изненадив скроз, браво!
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Одлична шпионска серија, убаво доловено времето на Студената војна и серија каде што нема добри и лоши, секој си се бори за својата земја. Само нека продолжи вака.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Mногу јако ми е што серијата е снимена - продукциски за да изгледа како да е серија од 70-те, го има она чуство на тоа време, стајлинг, како и се разбира глумцитe кои се избрани(генерално) генерациски како и според улогите во кои глумеле во таквите филмови од тоа време.

Истите актери беа дел од добар дел на шпиунски филмови, сцеријата е снимена така што дури и сценографијата и фотографијата како и топлината на колор модот со која камерите - самите ленти се снимаат се автентични и го доловуваат она чуство дека гледаш стар филм. Секоја чест за доловување на, реалноста - атмосверата и целата таа тензичност помеѓу двете страни :cuc:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Нова серија 2013 година досега има десетина епизоди...​
Се работи за Советски супершпиони кои што работат и живеат во САД, дејствието е во почетокот на 1980-ттите години и се однесува на нив и нивната шпионска работа. Има висока оценка на ИМДБ и доста добри рецензии за нејзе....​
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Не ја даде во пребарувањето :icon_lol:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom