The 100

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Мене ми е супер оваа сезона. Само што има ликови кои веќе не треба да се појавуваат веќе.
 
Член од
13 јуни 2014
Мислења
114
Поени од реакции
55
Малку претерано ама океј, а за ликовите мислам оти Емори и Џон не се потребни, Октавија има непотребно дејство и заслужува да биде внесена во Сантурмот и да биде корисна....Мислам дека ако продолжат по нивни начин би требало да избие нова војна ( стално нели се дешава )...
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.715
Поени од реакции
33.360
Ја почнав The 100 пред недела, од прва сезона. Немав некои високи очекувања, да бидам искрен, но првата сезона сепак не ме воодушеви премногу. Забавна беше, ОК за тепање време, ама ништо WOW.

Е втора сезона веќе скалило погоре. Почнаа одлично да ги развиваат карактерите, ми се допадна што приказната се спушти на земја, доби на тензија и по секоја епизода едвај чекав да ја пуштам следната. Ми беше криво за Фин, но не очекував дека уште пострашни работи следуваат.

Сега сум до трета сезона. И ова е веќе ко сосема друга серија да гледам од онаа што ја почнав пред недела. Каков разбој, човече! Во секој поглед. И сценографија, и костимографија, и камера, и развој на ликови, и приказна, и може она што нај ме импресионираше - музика. Во првите сезони не ни забележав дали има музика, освен на почетокот со Radioactive на Imagine Dragons. Ама во оваа сезона одлично употребиле парчиња за да надополнат се. До сцената со смртта на Линколн сум (попизден, btw, прво заради Лекса, па заради Линколн), и Cloud на Elias ме доведе до морници, буквално. Значи кога нешто толку ќе ме наежи, не може а да не го наречам a masterpiece!

 

TRICKO

LEGEND
Член од
2 јули 2019
Мислења
416
Поени од реакции
326
До 4 сезона чиста 10тка , много добро сценаријо све , стори ги е направено гром , а за 5-6 дека не су исти вритери можда тоја нема да ти се свиѓа , иначе една од омилени серије ми е ,не сам гу завршија јоште 6 сезону , па да не збору прерано па ке видимо , до сг е солидна очекују нешто повише за овуј сезону ,
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Некој што ја гледа серијава активно, да ми објасни шо се дешава? Ја изгледав и последнава епизода, во тек сум, ама ништо не сфаќам со ова аномалииве. Anybody?!
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.715
Поени од реакции
33.360
Не знам, ваљда времето тече поинаку во аномалијата. Ќе дознаеме в година.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Интересна 6-та сезона. Добар крај. Гркињката боље и да ја нема во наредна сезона. По досаден и глуп лик нема.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.715
Поени од реакции
33.360
а ние шо се ложиме на Кларк.. Белами ја ожени пред месец два.. :(:(:(:(
Holy fuck! Па оваа личи на мајски бумбар бе, што виде во неа Морли?
Автоматски споено мислење:

Рејвен е д рил дил, каки Кларк или гркинки :D
Нормално:
c3ac99376e6d79f0d363e22beffc73eb.jpg
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.420
Поени од реакции
7.759
поштуем рејвен и све.
Ама срамота е да не ја спомнете vintage пичицава од TMNT, сега веќе тип-топ милфка. Докторка Абигејл.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom