The 100

Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362

Побарав но не најдов тема за оваа серија .The 100 е серија за животот на планетата земја после апокалиптичната нуклеарна војна која настанала помеѓу државите .Но дел од луѓето кои живееле на земјата ја создале "арката" која кружи околу орбитата на земјата .По неколку години луѓето кои се во "арката " донесуваат одлука да пратат 100 криминалци на земјата за да проверат дали е оспособена за живот .Досега има 2 сезони од кој втората уште не е завршена .
Вреди да се погледне .
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.782
Поени од реакции
4.011
Ја сакам серијава ама нешо шо ме напиња е шо доаѓаат после 100 години на земјата која има нови услови за живот, наоѓаат луѓе кои преживеале и НЕ ГИ ПРАШУВААТ НИШТО!!!!
Се се сведува на тепачки и борби. Имале нуклеарна војна од која ништо не научиле. Не научиле дека војната не чини туку пак се борат.
Ќе се најде повемено и некој ќе каже нешто паметно ама поголем дел од веремето гледаме како се убиваат меѓусебе.

Октавија беше нападната од нешто во водата у првите епизоди ама на никој не му текнува да праша шо се се изма развиено, шо е опасно а што не, спомнуваат други цивилизации ама не им текнува да се распрашаат за тоа.

Dunno... I have mixed feelings...
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Ја сакам серијава ама нешо шо ме напиња е шо доаѓаат после 100 години на земјата која има нови услови за живот, наоѓаат луѓе кои преживеале и НЕ ГИ ПРАШУВААТ НИШТО!!!!
Се се сведува на тепачки и борби. Имале нуклеарна војна од која ништо не научиле. Не научиле дека војната не чини туку пак се борат.
Ќе се најде повемено и некој ќе каже нешто паметно ама поголем дел од веремето гледаме како се убиваат меѓусебе.

Октавија беше нападната од нешто во водата у првите епизоди ама на никој не му текнува да праша шо се се изма развиено, шо е опасно а што не, спомнуваат други цивилизации ама не им текнува да се распрашаат за тоа.

Dunno... I have mixed feelings...
Нема да биде интересно ако ја дадат целата приказна во првите 2 сезони .Тоа што незнаеш те тера да ја гледаш уште ,btw нели отидоа една група да го бараат city of the light така да може од таму да се дознаат многу работи .
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Ги изгледав летоска двете сезони и иако има небулози сепак постојано нешто се дешава и тоа ми се допаѓа. Прекрасна серија.

Третата сезона требаше на 30 ноември да почни ама ја преместиле дури за на 21 јануари. Знае некој зошто?
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Ги изгледав летоска двете сезони и иако има небулози сепак постојано нешто се дешава и тоа ми се допаѓа. Прекрасна серија.

Третата сезона требаше на 30 ноември да почни ама ја преместиле дури за на 21 јануари. Знае некој зошто?
Одлична серија .Ако сакаш нешто слично на ова пробај ја Into the badlands само 3 епизоди има излезено но е подобра од оваа.
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
Сега ќе ја гледам да очекувам нешто вау или не ?
Не баш ама со оглед на тоа што јако заврши втората сезона оваа е малце како вовед во она што ќе се случува во трета нешто како warm up, сепак за мене беше нешто онака light... :D
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Првата сезона беше одлична и покрај пропустите (многу дупки во приказната, луѓето станале племиња а прошле сто години па и некои јазици чудни зборат). Втората беше океј е сега во третава мислам дека ќе почнат да развлекуваат затоа што реално приказната заврши со втората сезона.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Јас сега ја изгледав 3х01 и не сум воодушевен, поточно збунет сум. Нејасно ми е зошто некои племиња ја бараат Кларк. Демек сметаат дека ќе имаат некаква моќ или што? И заборајв што напрај Кларк за да замини од Арка.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Јас сега ја изгледав 3х01 и не сум воодушевен, поточно збунет сум. Нејасно ми е зошто некои племиња ја бараат Кларк. Демек сметаат дека ќе имаат некаква моќ или што? И заборајв што напрај Кларк за да замини од Арка.
Ни мене не ми текнува. Мислам дека отиде да се пронајде себеси. Нели нешто се обвинуваше себе за тоа што се деси на собирот на дивјаците и модерните луѓе. Ги остави да умрат од бомбата. Приказнава може да се спаси ако почне полека да се пресеулваат на маунт уедр и сите се сплотат за подобро утре:)
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Ќе има сега приказна со Ледените луѓе, гарант.

А тоа за Кларк, да, така беше.
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
Јас сега ја изгледав 3х01 и не сум воодушевен, поточно збунет сум. Нејасно ми е зошто некои племиња ја бараат Кларк. Демек сметаат дека ќе имаат некаква моќ или што? И заборајв што напрај Кларк за да замини од Арка.
Кларк ги уби сите луѓе ( кои живееле уште од почетокот во маунт ведер) во маунт ведер за да може да ги ослободи своите луѓе, па сега сите ја гледаат како голема моќ и сакаат да ја добијат таа моќ да би завладеале со 12-те клана. Иначе сезонава ми стана поинтересна од кога барем една епизода го нема Џаха
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Последниве епизоди се поинтересни. Од трета па навака.
Мислев дека ќе го форсираат цело време "сити оф лајт" ама не е така и тоа ми се бендиса. Повеќе се фокусираа на другиве работи.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
е да ама последната епизода така заврши. Сега ќе видиме конечно што е сити оф лајт и која е целта на таа во црвеното :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom