That '70s show

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.380
Поени од реакции
33.303
BUUURNED или како беше. :D:D:D

Гледам ако ја фатам на тв кога јадам у дневна.
Колку сезони е, сакам од почеток да ги симнам и гледам.
 
J

JOEY JORDISON

Гостин
BUUURNED или како беше. :D:D:D

Гледам ако ја фатам на тв кога јадам у дневна.
Колку сезони е, сакам од почеток да ги симнам и гледам.
8сезони има....симни ги нема да зажалиш:helou:


Најбољи беше коа ја напупи таа цурата а никој не му веруваше ......:helou: ....www.youtube.com/watch?v=ooL_e1U1wkw

делот е од 3 и 24 до 3и 48 :pos::pos::pos:
 
Член од
9 јануари 2009
Мислења
188
Поени од реакции
72
oдамна немам гледано :(
a порано редовно си гледав, ептен интересни ми беа.
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
ја обожавам серијава....не пропуштав ни една епизода, дури и репризите...
 
Член од
25 јули 2009
Мислења
229
Поени од реакции
170
naj zakon serija nekoi epizodi gi imam gledano i po 3-4 pati :wink:
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
Ako nekoj slucajno ima da mi prati torent za 1 epizoda od 7 sezona???? inaku BURNOT E ZAKOOOOOOOOOOOON!!!!
 
Член од
26 мај 2010
Мислења
77
Поени од реакции
31
That 70's Show серија која почна да се емитува на Фокс во 1998, и се покажа како многу успешна серија.​
Во Македонија ова серија е позната под име „Луди 70ти“ ја емитуваа на Сител ТВ. Во оваа серија всушност многу актери ја започнаа својата кариера како актери, за пример ќе ги земам Аштон Качер, Тофер Грејс, Лаура Припон и Вилмер Валдерама ( кој се дел од главната актерска екипа).​

Целата главна актерска екипа е всушност:
Аштон Качер како Мајкл Келсо.
Тофер Грејс како Ерик Форман.
Лаура Припон како Дона Пинциоти.
Вилмер Валдерама како Фез.
Мила Кунис како Џеки Буркхарт.
Дени Мастерсон како Стивен Хајд.
Лиса Робин Кели како Лаури Форман(2-3 сезона).
Џош Мејерс како Ренди Пирсон( 8 сезона).
Дебра Џо Руп како Кити Форман.
Куртвуд Смит како Ред Форман.
Тања Робертс како Миџ Пинциоти.
Дон Старк како Боб Пинциоти.
Томи Чонг како Лео Чингвејк (активен во 4 и 8 сезона, гостин во 2,3 и 7 сезона)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Аштон Качер и Тофер Грејс се одјавуваат во 7 сезона а во 8 сезона се само гости. Причина за Аштон Качер за непотпишување договор за 8 сезона е снимањето на филмот „Гардијан“, иако тој се појавува во првите 4 епизоди и последната епизода наречена „That 70's finale“ . Причината на Тофер Грејс е бидејќи во 7 сезона главна дилема е професорската работа на Ерик во Африка кој се враќа во последната епизода како гостинг на серијата.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Внимание овој пост ќе биде надополнет!
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Многу јако тв-шоу е ова на сител го даваја на времето
 
Член од
26 мај 2010
Мислења
77
Поени од реакции
31
Да легендарна серија позната по многу инсерти како што се "the circle" (кругот е кога има камера во средина и ги покажува децата кога се ’качуваат на 7мо небо’:vozbud: ;) - пушат марихуана)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Да легендарна серија позната по многу инсерти како што се "the circle" (кругот е кога има камера во средина и ги покажува децата кога се ’качуваат на 7мо небо’:vozbud: ;) - пушат марихуана)
Иначе ако идеме баш ама БАШ до The first circle, го има во една ретроспективна епизода, то ес коа Ред ќе ги фати, и се присеќаат прв пат коа пушат :) негде 13 години имаа, Келсо со протеза таков :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom