Telekabel News

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.036
Поени од реакции
1.291
Денеска од Телекабел ми местеа дома нешто кабли и тој човекот што ми местеше ми рече демек ќе имало нови програми на ТВ и нови интернет пакети?Има ли некој информација за ова?Да незнае некој дали има инфо за вакво нешто?
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
Денеска од Телекабел ми местеа дома нешто кабли и тој човекот што ми местеше ми рече демек ќе имало нови програми на ТВ и нови интернет пакети?Има ли некој информација за ова?Да незнае некој дали има инфо за вакво нешто?
дај боже да има нови пакети ама кога ке биди тоа????????
април или октомври 2011 :pos2:

јас мислев дека од овој месец ке има оти обично за нова година има некои новости :tapp:
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
dali novi kanali ke ima samo vo digitalniot paket?:tv:
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
А каде може да видам кои се каналите во дигиталниот пакет на Телекабел, барав на нивната веб страна и не најдов, или можеби сум грешка???
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Одеше на кајрон најавата дека веќе има 7 "нови" тв програми достапни за сите корисници на Телекабел, значи и на аналогната и на дигиталната платформа. Наведени беа SportKlub, SportKlub+, Disney XD, Disney PlayHouse, Nature, DoQ, и F&H (Fishing and Hunting). Од овие програми веќе ги имавме SportKlub + и F&H, а додадени (сменети) канали се Disney XD која ја имавме до пред некој месец па ја укинаа, и DoQ која е нова тв за документарни емисии на англиски јазик без никаков титл.
Значи требаше да има 7 "нови" канали а досега од наведените ги има само 5, другите 2 канали (Nature и Disney PlayHouse) ги нема. Има една нова филмска програма Cinemania којашто не беше најавена но ја има. Таа е српска тв. Е сега, тоа што мене ме иритира е работата што каналите Disney XD и Cinemania, се на местото на Fox Life и Fox Crime, кои сега ги нема т.е. се исклучени. Какви глупости значи прават...тие канали беа меѓу најгледаните, имаше светски серии и сите беа со македонски превод.... Значи, не се нови канали затоа ги ставив во наводници, тоа се канали што ги имаше до пред некое време...башка се исклучени канали и на нивно место се ставени, значи имаме замена на канали а не додавање на нови. Фак!!!!
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Значи од новите канали на Телекабел во Скопје ги имаме SportKlub, SportKlub+, Cinemania и Disney XD.
Најавуваат дека треба да бидат и Golf sport, Nature, F&H, DoQ и Disney Playhouse но нив сеуште ги нема.
Cinemania и Disney на бугарски се катастрофа канали. Укинаа Балканика, Fox Life и Fox Crime.

Изборот е лош за оние кои не гледаат фудбал. Пeт спортски канали е многу. За сметка на тоа ни укинаа Fox Life и Crime.
Многу лошо.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
23
Поени од реакции
0
А да го вратеа АB Moteurs или да го пуштат Motors TV :tv:....барем нешто добро да има да се погледне,покрај укинувањето на Fox Crime i Life :nenene:....Човек веќе нема за :pop: што да вклучи :tv:.
 

Ekimot

Cule
Член од
4 февруари 2010
Мислења
473
Поени од реакции
502
некој ги има најдено овие новиве канали во Скопје?
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
SportKlub, SportKlub+, Cinemania, Disney XD и од вчера F&H ги има во Скопје. Други засега нема.
 
C

Count Dooku

Гостин
Каде може да се види листа на дигитални канали кои ги нуди Телекабел ?
 
Член од
22 април 2009
Мислења
342
Поени од реакции
144
е друже ја едно време се потепав од барање таква листа ама не најдов никаде, кажи од кој жанр те интересира и ќе ти кажам пошо го имам дома ресиверот ;)
 
C

Count Dooku

Гостин
Па не,чисто онака ме интересира бројчаност и квалитет,зашто подолго време ги имам аналогните па се мислам за дигиталниве.Барав на сајтот,али верувам дека нашиве од МТВ имаат помодерен сајт :D
 
Член од
22 април 2009
Мислења
342
Поени од реакции
144
не знам колку се на број, а инаку од спортски има nova sport greece 2 програми, DSF, eurosport germanski, од другите има ХРТ 1 2 3, нова и ртл хрватски, има еден куп нискобуџетни тв за турбо фолк, има музички бааги VH1, MTV hits, rock... итн. Квалитетот е ок ама далеку од дигитална слика, освен 3 канали кои се HD (germanski), а за сајтот немам зборови и не го споредувај со МТВ пошо они сеа имаат нов модерен сајт :))))
 
Член од
13 јуни 2011
Мислења
5
Поени од реакции
0
Decki, imam lcd televizor nov, philips so dvb-t resiver i sum na telekabel. Znam nekoi lugje sto gi imaat gaga fateno digitalnite kanali, ama pusto ja neznam. Mi kazaa da probam so zemja na poteklo finska ili norveska, ama nisto ne iskoci. dali nekoj znae so kako da napraam?
fala
 

Kajgana Shop

На врв Bottom