Te сакам?

Violet girl

пепелашка од наше маало
Член од
9 февруари 2010
Мислења
17
Поени од реакции
1
Убаво е чувството да знаеш дека си сакан,истовремено и да сакаш....но не секогаш е лесно да се најде партнер/ка што ќе го мисли тоа искрено.....Сепак мене не ми претставувало проблем да кажам ТЕ САКАМ.....бидејќи еднаш до сега сум сакала,и не ми претставувало проблем да го искажам тоа.....колку убаво звучи ТЕ САКААААМ.....:pipi:
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.456
Поени од реакции
28.689
Некогаш сакам, некогаш сум збунета. Моја глупа природа.
 

АМБРОЗИЈА

случајна минувачка
Член од
22 декември 2008
Мислења
351
Поени од реакции
74
Teшко е да кажам те сакам,кога не го мислам тоа, а кога навистина сакам ....
...Тогаш не морам ни да го изговорам ,моите очи ме предаваат дека е така,љубовта ми извира од сите пори на телото, ми доаѓа да врескам и да го повторувам тоа...
Те сакам,најубавите 2 збора ...
 

Heartbreaker

The Real ROCKNROLLA
Член од
6 декември 2009
Мислења
276
Поени од реакции
28
„Те сакам“...Можеби најупотребуваната фраза во мојот живот. Секогаш со смисла, секогаш вистинита:smir:
 
B

BBlisto

Гостин
Не сум кажала на машко досега ТЕ САКАМ...:toe: а сеа сум со еден тип, прилично сериозно е, иако е уште рано да се каже, и ме фаќа паника:vozbud:
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Само кога го чувствувам го кажувам.Се случува во една вечер да му кажам и преку 10 пати.Внатрешно чувствувам потреба да му кажам Те сакам! :pipi:
 

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
Немам до сега кажано на личност со која сум била дека ја сакам ..може само у порака да напишам некогаш miss ya love ya но дали го мислам ноуп! Сакам кога ќе го кажам тој збор да го мислам и чувствувам тоа ...ми имат кажано но после тој збор уште илјада поужасни па затоа за мене губи од секакво значење исто ко да не е кажан.
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Па срам ми е да кажам на таа што ја сакам... а преку ова мсн, пораки и све друго можам :smir:
 
M

M del Mar

Гостин
"Те сакам" - само доколку искрено го чувствувам и мислам...
Сепак тоа треба да се докаже со дела :icon_lol: во спротивно пу пу не важи

и ме нервираат личности кои без потреба во денот по 52415546 пати го употребуваат тоа "те сакам" (кога не го мислат)
 

Кент

Професионалец
Член од
16 февруари 2010
Мислења
255
Поени од реакции
15
Го кажувам кога го мислам. Во спротивно не.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.720
Поени од реакции
11.938
Те сакам е обичен, лигав, дволичен збор кој не значи ништо. Кога се работи за искрена, вистинска хемија, дугарство, љубов(кое обично е минлива работа, чест на исклучоците) или како и да го наречете делата, постапките, погледот и милион ситни работи кои обично остануваат незабележани објаснуваат и кажуваат се.
 
M

MIL

Гостин
Би и кажал само на една девојка ТЕ САКАМ ИАКО НЕ СУМ СО НЕА ПАК ИМАМ ЧУВСТВА САМО ЗА НЕА :back: :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom