Te сакам?

Член од
17 февруари 2010
Мислења
32
Поени од реакции
1
Jas sakam da kazam deka vo ovie vreminja ljubovta isceznuva.Nekoj devojki/maski gledaat kvantitet nego kvalitet.Vise zorot te sakam nema znacenje kako sto imase ... zatoa za Te sakam treba mn da se dokazuva ... :toe:
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Ако го сакам - како што го сакам без проблем велам:
Tе сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам
 
G

Giggles

Гостин
Убаво е да се чуе ТЕ САКАМ, посебно ако знае кога да го истемпира. Ама уште поубаво е кога ќе биде покажано на дело... Понекогаш е потребно многу повеќе од празни зборови...
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Ретко, на едната рака може да се изброи :) Повеќе ми зборуваат и значат делата кои ги користам за да ги афирмирам моите чувства кон некој.Тие два збора ми се премногу злоуботребувани, празни, недовршени, со изгубено значење, премногу како "Добар ден".
Кога го чувствувам навистина јазикот ми е во согласност со срцето, излегува неслучајно, со посебна леснина и убавина, силно и без колебање.
Дали почнуваш да го менуваш мислењето малку по малку....Не се секогаш празни зборови(ти барем знаеш)
 
С

Спенсер

Гостин
абе сите се сакаат... ќе се смуваат двајца,ќе се фатат и одма утредента по топици/фб статуси и сл Те сакам најмогу ова она... како не,зарем секој викенд можеш да сакаш некој друг??? пфффф...
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
абе сите се сакаат... ќе се смуваат двајца,ќе се фатат и одма утредента по топици/фб статуси и сл Те сакам најмогу ова она... како не,зарем секој викенд можеш да сакаш некој друг??? пфффф...
Сигурно лажеш за годините мислам дека имаш 12
Ако пишиш на фб или на мсн или било каде треба да собереш сила да го кажеш тоа на глас пред сите и не биди торко др пат
 
С

Спенсер

Гостин
Сигурно лажеш за годините мислам дека имаш 12
Ако пишиш на фб или на мсн или било каде треба да собереш сила да го кажеш тоа на глас пред сите и не биди торко др пат
не те сваќам...??? не е проблемот да го пишеш или да го кажеш тоа на глас... проблемот е што лажеш... разбираш??? торко -_-:pos2::pos2:

Сигурно лажеш за годините мислам дека имаш 12
Ако пишиш на фб или на мсн или било каде треба да собереш сила да го кажеш тоа на глас пред сите и не биди торко др пат
не е проблемот да кажеме те сакам,на глас пред други... проблемот е што лажеме, тоа сакав да кажам... милсам дека не ме свати...
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
не те сваќам...??? не е проблемот да го пишеш или да го кажеш тоа на глас... проблемот е што лажеш... разбираш??? торко -_-:pos2::pos2:



:pos2::pos2::pos2:
Значи сакав да ти кажам дека само дечиња на 12-13 години го прават тоа ако лажат....Нема ли да ти биде подобро за мување ако си слободен него ли да се расправаш со женската која ја сакаш....Ако го разгласиш тоа на таков начин значи си создаваш некој бариера затоа што јас имам пишано така и кога некоја ми се пушта јас велам читај топик
 
С

Спенсер

Гостин
Значи сакав да ти кажам дека само дечиња на 12-13 години го прават тоа ако лажат....Нема ли да ти биде подобро за мување ако си слободен него ли да се расправаш со женската која ја сакаш....Ако го разгласиш тоа на таков начин значи си создаваш некој бариера затоа што јас имам пишано така и кога некоја ми се пушта јас велам читај топик
:pos2::pos2: ја нит сум пишал на топик и сл,и нема да пишам во блиска иднина... и најтрагично е што не се 12 годишни дечиња...:vozbud:
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
:pos2::pos2: ја нит сум пишал на топик и сл,и нема да пишам во блиска иднина... и најтрагично е што не се 12 годишни дечиња...:vozbud:
Тогаш тоа се личности кои ги прескокнале тие години па сега сакаат да ги проживеат
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Па и секс е сакање, секс е водење љубов. Зашто да не и кажам дека ја сакам некоја што не ја познавам довоно а сакам да водам љубов со неа.
Јас можам да сакам и 30 минути, после више не ми се сака. Може утре друга ке засакам. Што е? као демек бре, па ја имам големо срце и многу девојки сакам. Сакам и машки ама не да водам љубов со нив, и кучето си го сакам и му викам дека го сакам, незначи дека ке го натегнам и него.
 

~angela~

mladiot matematicar
Член од
29 август 2008
Мислења
226
Поени од реакции
25
Lesno mi e da go kazam, zasto stvarno go mislam toa, inace koga ne bi go mislela voopsto ne bi mu kazuvala deka go sakam, patem ubavo mi e i mene koga ke go slusnam toa od nego bas koga sakam da go slusnam :D
 
Член од
5 февруари 2010
Мислења
290
Поени од реакции
58
"Те сакам" кажувам само кога искрено и вистински тоа го мислам и чувствувам, иако на почетокот и во одредени ситуации чувствувам потешкотии да ги изговорам овие зборови, но тоа незначи дека љубовта е отсутна. Нормално сакам и да ги слушам овие зборови од саканата личност, но само доколку се искрени. Иако за во една врска зборовите не се пресудни, туку делата и телесните знаци.
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
115
Поени од реакции
13
Точно, љубовта се покажува со дела, а не со зборови. Денес сите се "расфрлаат" со тоа "те сакам", а врските им траат по недела дена. Ако некого вистински сакаш, чувството не исчезнува така брзо.
 

DayAn

DayAn
Член од
4 февруари 2010
Мислења
43
Поени од реакции
0
Темава е прва лига, прочитав доста искрени мислења па заслужува и мое искрено мислење...

"Те сакам" веќе не е тоа што беше во убавите времиња (мислам на 3-4 год уназад)
Сега "Те сакам" се користи за замена на зборот "Ти ја сакам колата-моторот" или па "Продолжи да инвестираш во мене".

Можда звучи грубо али во реалниот живот е тоа така...Нажалост

Бај да веј не сакам да навредам никого со мојот став и не го оспорувам фактот дека "Те сакам" сеуште постои кај одредени личности кои се рангираат со чинот ИСКРЕНИ Личности,... само што веќе долго одамна не сум налетал на таква личност па можда и шпекулирам ако кажам и дека познавам таква личност...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom