Te сакам?

Член од
11 август 2007
Мислења
4
Поени од реакции
0
Sakajte se,zosto zivotot e prekratok, a iskrenata ljubov e tolku volsebna...

Dodeka mislev deka ne go sakam a samo mi e ubavo so nego mi bese mnooogu tesko da izgovoram ''TE SAKAM".
No podocna koga stanav svesna deka ednostavno toj e del od mojot zivot
i deka i toj ne moze bez mene bez problem si kazuvame na sekoi 5 min
TE SAKAM.
Kolku li ubavo zvucat sega tie zborovi vo nasata vrska.


p.s Na onie sto vi znacat i gi sakate iskreno,kazuvajte im go toa sekoj den.
Taka i vasiot a i nivniot den ke se pretvorat vo nesto volsebno.:smir:
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Моите дела го кажуваат тоа,а зборовите секој може да ти ги каже.Затоа што зборовите сега колку и да ги мислиш едноставно некој ги заборава и ги користи.Не искажувај чувства,чувствата криј ги во себе.Дур не си сигурен дека таа личност сака да биде со тебе,и дека не се заебава.Те сакам се кажува после 2-3 месеци врска кога и двајцата се знаете што сте кој сте.Тоа е совет од мене за сите.
 
Член од
20 јуни 2007
Мислења
20
Поени од реакции
0
HUH vecerva kazav beee i ne samo te sakam tuku:znaes li deka mnogu te sakam?!
p.s.ova TE SAKAM go kazuvam posle 3 god pauza kazuvanje:))
 

PoisonGrl

~Malo crveno~
Член од
8 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
2
Лесно ми е да кажам Те сакам, ако навистина се чувствувам така и ако личноста на која и го кажувам тоа навистина ме натерала да го/ја засакам (односно го заслужила тоа).
Има и случаи во кои попрво би се убила отколку да признаам дека сум сакала некој што не го заслужил тоа.
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
Зависи кому му го кажувам,зависи и од ситуацијата.
Постојат моменти кога го кажувам лесно,едноставно ситуацијата или муабетот е на некој начин таков..А постојат моменти,кога преовладуваат чувствата,кога сакаш да го кажеш,а не знаеш како.Во тие моменти се чувствувам како да,како и да го кажам,нема да е доволно за да ги објасни чувствата на истиот начин на кој што ги чувствувам..Сакам да го покажувам тоа,да го докажувам,со дела..Зборовите знаат често да бидат заборавени.И кaко што кажа еднаш професорката по англиски :
People will forget what you said,
People will forget what you did,
but People will never forget how you made them feel.. :smir:
 
Член од
14 август 2007
Мислења
93
Поени од реакции
0
Jas ne znam da lazam zatoa i TE SAKAM se potesko i potesko mozam da go izgovoram
 
Член од
29 август 2007
Мислења
16
Поени од реакции
2
NIKOGAS NE VELAM TE SAKAM, AKO NE GO MISLAM TOA. EDNAS REKOV, IZLAZAV I SE ZAEBAV ZS STVARNO SE ZALJUBIV I POSLE 6 MESECI USTE GO SAKAM A TOJ MENE NE

...DOK SE PRETVARAH DA TE VOLIM, NISAM NI SLUTIO DA TE VOLIM VEC...
'' NAPILE SE ULICE '' OD BIJELO DUGME:toe:
 
Член од
21 јули 2007
Мислења
56
Поени од реакции
0
mnogu tesko kazuvam te sakam,samo vo slucai koga navistina sum zaljubena
 

}I{BuTtErFlY

You want ME
Член од
21 февруари 2006
Мислења
765
Поени од реакции
14
кога некого навистина сакаш тоа не е тешко да го кажеш...уствари не се ни трудиш...тоа само од себе ти доаѓа...!јас не бев способна да ги изговорам тие два збора меѓутоа постоењето на личноста до мене направи не само да ги изговарам туку и да ги чувствувам!!!:back:
 

mirkec

Неостварена желба
Член од
26 јуни 2007
Мислења
502
Поени од реакции
3
Vo sekoja vrska tie dva zbora mora postojano da bidat prisutni. Sekoj od nas saka da gi cue tie dva zbora.
Zatoa ne se sramete i kazete TE SAKAM.
VERUVAJTE NISTO LOSO NEMA DA VI SLUCI .:back:
 

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.026
Поени од реакции
1.151
уопште не ми е тешко, затоа што го кажувам искрено :icon_cool
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Првиот пат ми беше многу тешко да го кажам.... Понекогаш ми доаѓаше да го кажам ама само отварав уста, не искачаше глас..... Откако го кажав првиот пат се полесно ми беше и секогаш кога ќе го помислевго кажував, и сега многу често го кажувам (норално на тие што ги сакам :))
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Додека е искрено, кажувам без проблем.

Али ако пробам да кажам те сакам, а не го мислам тоа само некои чудни звуци излегуваат. :)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
13.357
И кажувамтогаш и само тогаш кога навистина ја сакам.
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Мислам дека зборовите и немаат некое големо значење, колку шо имаат доказите за љубов..Но, сепак, некогаш ти е топло на душата кога некој ќе ти речи те сакам..Во принцип не ги изговарам тие две зборчиња доколку не ги мислам...Не ми дава душата и би звучело многу вештачки..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom