Teтово

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.325
Поени од реакции
22.628
Причина за пожаров која е?
kurobolie na vlastite... imas defektna bolnica, ne prezemaat nisto. imas defektna cefka za kislorod, ne prezemaat nisto. imas bolni od kovid za koj ne e prezemano nisto pa gi nacukale od nemanje veke kade tamu i sega imas pozar...

jas sfakam deka ima luge sto ce go palat so benzin ali ima garant mnogu i nivni vnatre. zalosno e ovde da se somnevame deka nekoj nesto podmetnal, ova e nekakov defekt sto se desil radi kurobolie na bagrava sto denes slavese praznik i mu objasnuvase na narodot deka ima svetla evropska idnina so niv, pak da gi glasate
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.968

Тетово има милион проблеми, но сметам дека водоснабдувањето е прв, со кој треба градоначалникот да се зафати.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031

Тетово има милион проблеми, но сметам дека водоснабдувањето е прв, со кој треба градоначалникот да се зафати.
И комунална хигиена...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Нов реновиран Анхоч во ReMall. И мие малу у Тетово да видимо убоо средена продавница за техника со гејминг дел и аудио соба.

Не ми е намерава да рекламирам него стварно Анхоч некако мислим дека се супер за ваков вид и единствени што целосно се со понуда само за гејминг, компјутери, аудио и тв уреди..
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.542
Нов реновиран Анхоч во ReMall. И мие малу у Тетово да видимо убоо средена продавница за техника со гејминг дел и аудио соба.

Не ми е намерава да рекламирам него стварно Анхоч некако мислим дека се супер за ваков вид и единствени што целосно се со понуда само за гејминг, компјутери, аудио и тв уреди..
Уште ли не пропадна Ре мол?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Уште ли не пропадна Ре мол?


Sent from my iPhone using Tapatalk
За чудо некое опстоја.

Палма можда добро се држи се пикнаја добри звучни продавнице како Waikiki, DM, Jysk..

Искрено не знам зошто толку године откако е запуштен не се продаде оној смрдежница од трговски на плоштад и некој да му текне да инвестира нешто таму да го среди.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Касами го одржа ветувањето: На билборди го објави долгот на општина Тетово

И со ова троши паре за простор реклами на билборди а долгот ќе си седи и кој знае дали одговорност некој ќе си сноси.

Од негов џеб пари да не плаќа за ова на билбордиве? :facepalm:
 
Последно уредено:
J

joli1

Гостин
Касами го одржа ветувањето: На билборди го објави долгот на општина Тетово

И со ова троши паре за простор реклами на билборди а долгот ќе си седи и кој знае дали одговорност некој ќе си сноси.

Од негов џеб пари да не плаќа за ова на билбордиве? :facepalm:
Нека знае народот. Шо е до мене, ја би ги терал сите основци и средношколци напамет да ја знаа цифрата колку е градов задужен, за утре да не гласаа у втор круг као дома шо им рекле и као шо им кажале у комитет.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.542
За чудо некое опстоја.

Палма можда добро се држи се пикнаја добри звучни продавнице како Waikiki, DM, Jysk..

Искрено не знам зошто толку године откако е запуштен не се продаде оној смрдежница од трговски на плоштад и некој да му текне да инвестира нешто таму да го среди.
Веројатно премногу се замрсени сметките и треба јаки долгови да се платат ама им наоѓаат крај и на тие работи


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Нека знае народот. Шо е до мене, ја би ги терал сите основци и средношколци напамет да ја знаа цифрата колку е градов задужен, за утре да не гласаа у втор круг као дома шо им рекле и као шо им кажале у комитет.
И јас сум да знае народот у време на Теута како се крадело само ја мислим ако веќе се троши на ова паре требал го напраел тоа едно големо платно и да се закачи пример на фасадава на културен дом бројкете големи пишани да се гледаа.

Само реално нема многу да ја смени ситуацијата, да ќе најда начин да се исплати све тоа ама нема никој да одговара од предходниве.
 
J

joli1

Гостин
И јас сум да знае народот у време на Теута како се крадело само ја мислим ако веќе се троши на ова паре требал го напраел тоа едно големо платно и да се закачи пример на фасадава на културен дом бројкете големи пишани да се гледаа.

Само реално нема многу да ја смени ситуацијата, да ќе најда начин да се исплати све тоа ама нема никој да одговара од предходниве.
И тоа би можело, ама и ваке со билборди е сасвим солидно.

Се шушкаше дека финансиска полиција имало влезено у општина неколку дена после добиање на мандатот од страна на Касами, сега од кои причине може само да нагаѓамо, или и спремаа нешо на Теута пошо Касами очигледно не ја обожава многу, или пак финансиска полиција влегла за да прикрие све што би ја инкриминирало.

Ипак, мислим дека му е правилен потегов со билбордиве. Добро е да ги потсети свите што ја гласале Теута за што уствари они гласале.
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.944
Поени од реакции
9.918


Tуку иницијативата за парк е одличен потег.
И одличен и совршен. Само и тој шо го има "парк" пред автобускана десно го сотреа... Дај боже да напраа вакво нешто па да имамо малу на шо да се порадуемо. Само шо саглам ред ќе треба да се тера
Автоматски споено мислење:

П.С. Чудо на веков ќе биде ако не биде комплекс од зграде.:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
П.С. Чудо на веков ќе биде ако не биде комплекс од зграде.:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
А кој е овој Џевахир Лазами? Има нешто поврзаност со Џевахир Скај Сити Скопје?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom