Teтово

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.946

Кафири живеат у оваа зграда?
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.009
Поени од реакции
1.905

Кафири живеат у оваа зграда?
Ne, ovoj sto prska e kafir!
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Што бидна со Тинекс во Тетово? Ќе го реновираа или се села на друга локација? Гледам абер немаа од реновирање.

Пред некој месец пишав овде дека се отвара и Cosmo во Тетово.Што значи појќе мене ми е логично да мењаваa локација за да може да го сместа и Cosmo.

Тинекс маркетот локациски си беше супер центар на градов но едина мана според мене е што беше доле како да се слимнуеш во подрум или како за влез у гаража. Не е целосно видлив маркетот од другата страна кај плоштад.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.170
Поени од реакции
15.981
Што бидна со Тинекс во Тетово? Ќе го реновираа или се села на друга локација? Гледам абер немаа од реновирање.

Пред некој месец пишав овде дека се отвара и Cosmo во Тетово.Што значи појќе мене ми е логично да мењаваa локација за да може да го сместа и Cosmo.

Тинекс маркетот локациски си беше супер центар на градов но едина мана според мене е што беше доле како да се слимнуеш во подрум или како за влез у гаража. Не е целосно видлив маркетот од другата страна кај плоштад.
У пичку матер локацијата беше, паркирај се и колата у џеб пикни ја.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
У пичку матер локацијата беше, паркирај се и колата у џеб пикни ја.
Ако си се решил големо пазарување треба до дома да се мкнеш товарен ко магаре затоа што со кола е безвезе нема соодветно добро место за да се паркираш. Додека пак за помалку пазарење супер си беше локациски. Јас повеќе пазаруем или Веро или Стокомак или Кипер. Ама се дешавало да пазаруем и Тинекс пошо секој ден и навечер проаѓам покрај Тинекс.

Сигурно мењаваат локација бидејќи не гледам уопште да нешто почнале со реновирање.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.946

У ова Колтук има доста каури? Така ми се чини.

Кој инаку би и правел ваков дискомфор на градоначелничката?
Албанското прашање се затвори у Тетово после затворањето на лошиот каурски Југохром. Депонии, вода што нема и уште еден куп ствари и не се некоја причина за бунење, бидејќи за тоа се одговорни албански политички фактори. Не бива да се на тапет они, па ако треба Албанците и без вода ќе живеат у Тетово.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Сега дури им текна да стават неколку дрвени клупи на тие жардињерете или како и да се викаа.

Не може кај нас а да не биде нешто што кога ќе се почне да се гради за убав лик на градот да го заврша целосно како што треба.

Еве вест од почетокот на годинава.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.170
Поени од реакции
15.981
Аннра центрум не им ја издаваа куќата у која се наоѓа седиштето на ДУИ у Речица?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.946
ова е слика од кај каурските гробишта у Тетово?

 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.946
Бш пред влез, да се прекрстиш па да одиш на гробишта.
Ќе си рече човек, чекај оваа Теута, пред избори, логично е да го тргне ѓубрето барем од каурските гробишта, да не бидат јавна депонија. Каурски гласови се тоа, сепак. Пошто знам у Чаир како некои албански кандидати им се умилкуваа на малкуте кафири. После избори, батали, нека им се напраи и поголема депонија на каурите таму, али сеа ми личеше логично барем привремено да го тргнат ѓубрето од таму.

Од друга страна, ко ќе видиш па колку албански гласови ќе добие баш со тоа што ќе напраи уште поголема депонија на кафирските гробишта, логично е што е вака.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom