Teтово

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Aма мене ми го нема ни како канал вопшто у листава а кога прашав Телеком по телефон ми рекоа укината е дури и на каналот пишува :icon_lol:
Па како може да го има кога не постои веќе Кисс, а Кисс-Менада не е готов?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.554
Па како може да го има кога не постои веќе Кисс, а Кисс-Менада не е готов?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Па мислев привремено е само исклучена програмата а не цел канал. Значи сепак ќе биде нов канал целосно, со нова дозвола а не на иста фирма како што си беше Кисс.

И Телеком ми пишаа на Фејсбук дека поради одлука на АВМУ престанале да го емитуваат каналот.

Али ако почне телевизијава Кисс- Менада се надевам ќе биде нешто добро. Ја мислим дека најдобро е телевизијата името да го носи само Менада затоа што тоа е препознатливо за Тетово и таман ќе се уклопи за тетовска телевизија на македонски јазик.
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.940
Поени од реакции
9.894
Да да, телевизијата е укината. Само радиото ќе продужи да функционира. :D
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.554
Когај планираа да почна овие Кисс Менада со телевизијава? Ќе пројде годинава дур ја започна :D

Туку филмот Врба на Милчо Манчевски у петок у 19 часот ќе го има у културен за 150 денари карта.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.855
Поени од реакции
1.285
Дечки дан има некој инфо зш нема струја? Овс голем квар е излеа. Цел град и по селава нема.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.172
Поени од реакции
3.142
Дечки дан има некој инфо зш нема струја? Овс голем квар е излеа. Цел град и по селава нема.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
Во 23:40 негде дојде, сега верувам дошло и кај тебе.. И Брвеница, Туденце немало..
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: S.L

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.445
Поени од реакции
5.407
Дечки дан има некој инфо зш нема струја? Овс голем квар е излеа. Цел град и по селава нема.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
Пукна нешто трафостаницата у блок70 (кај пожарната)

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: S.L
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.554
Годинава место елка стаеја лизгалиште на плоштад кој не е ни пуштен во употреба нема мраз во него.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.554
Почна целосна тв програма на Kiss&Menada. На МаxTV реден број 41.

Ништо посебно тв каналов ама убоо е Тетово, Гостивар и тој регион да имаат македонски тв канал.

Туку како не им е срам она лизгалиштено на плоштад да не го пуштат целосно во функција. Еј го ставија да собира ѓубре и прашина без мраз а смрдлана Теута сигурно за тоа лапнала некој тендер. Ај може ќе го пушта у функција на пролет или лето базенче за пливање :facepalm:
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.940
Поени од реакции
9.894
Абе тоа "лизгалиштето" беше уништено само што го стаеа таму... само приказ на култура... ама ништо чудно да остане до наредна зима :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.554
Абе тоа "лизгалиштето" беше уништено само што го стаеа таму... само приказ на култура... ама ништо чудно да остане до наредна зима :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
Не е изговор тоа уништуењето. Да сакале да го пушта ќе го пуштеа. Очигледно е дека се напрајло некој тендер мендер или што и да е да се зема паре. Апашлук невиден.
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.940
Поени од реакции
9.894
Не е изговор тоа уништуењето. Да сакале да го пушта ќе го пуштеа. Очигледно е дека се напрајло некој тендер мендер или што и да е да се зема паре. Апашлук невиден.
Па да бе брат тоа е поентата. Тоа и да не го уништеа немаше да работи.... Сигурен сум.... Ама џабе, ќе праа што сакаа мие ќе ќутимо а други ќе обожаваа да им изиграваа измеќари и таке...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.554
Автоматски споено мислење:

 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Почна целосна тв програма на Kiss&Menada. На МаxTV реден број 41.

Ништо посебно тв каналов ама убоо е Тетово, Гостивар и тој регион да имаат македонски тв канал.

Туку како не им е срам она лизгалиштено на плоштад да не го пуштат целосно во функција. Еј го ставија да собира ѓубре и прашина без мраз а смрдлана Теута сигурно за тоа лапнала некој тендер. Ај може ќе го пушта у функција на пролет или лето базенче за пливање :facepalm:
Кај мене на А1 има слика а тон нема. Дали и друг го има истиот проблем ?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom