Teтово

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.170
Поени од реакции
15.981
Која е поентата на термините што им се наведени за земање на картичка ако треба да идеш и да се запишеш на некој лист таму?
Па башка и у 7 саат да идеш а они идат на работа од 8 и пол.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.944
НЛБ дома ти ја носат
овие другиве банки ретардирани по малку

Па баш у Тетово би требало по дома се носат картички.
 

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
733
Поени од реакции
496
Која е поентата на термините што им се наведени за земање на картичка ако треба да идеш и да се запишеш на некој лист таму?
Па башка и у 7 саат да идеш а они идат на работа од 8 и пол.
Тоа е, толку се способни тие вработените, неможе да се организираат
Автоматски споено мислење:

НЛБ дома ти ја носат
овие другиве банки ретардирани по малку

Па баш у Тетово би требало по дома се носат картички.
НЛБ да, само тие. Еве и шпаркасе задоволен сум нема гужви а другите бегај неможеш да завршиш ни друга работа
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
брату, ако сакаш да ја земеш тогаш ќе ти кажем некој трикој.

значи ако си у стопанска карши судот, тогаш мораш да станеш у 5 сабајле, да отидеш до банката и да се пишеш со реден број, име и презиме на листот зашто друг начин нема за побрзо земање. колку порано толку боље зашо после секој пола саат на листот има пишани минимум уште 50 људи.

после иди у 7 саат сабајле зошо тогаш почињаа да се читаа имињата од листата и пази дан ти го украде некој ливчето ко што мене ми се деси па се фатив со еден туе и ми беше вратено ливчето.

обезбедуењето ќе чита имиња и презимиња и ќе дели бројчиња според тоа кој реден број си на листот кој што си пишан, затоа колку порано отидеш толку боље, има људи што ида и у 4 сабајле да се пиша.

ја бев минимум 5 пута пред да ја земем и не можев да ја земем затоа што увек имаше или 200 људи пред мене со бројчиња, или немаше бројчиња или не ми се пикаше у гужва, све доа не ми кажа колешката како идело тоа.
brat mi isti kur jadese pa posle otide u 5 ipol sabajle i zavrsi rabota kaj 2 i kusur,i u 5 ipol pa 80 na lista se pisal :pos:
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
915
Поени од реакции
594
Abe mora li odma da podignete kartica, cekajte dve tri nedele pa posle, nekoj den kogaj nema ni penzie za davanje!
 

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
733
Поени од реакции
496
Abe mora li odma da podignete kartica, cekajte dve tri nedele pa posle, nekoj den kogaj nema ni penzie za davanje!
Абе па ако чекаш ти вака до Август ќе чекаш и ништо нема да добиеш, абе ова е држава јебеш будалу. Убоо викаше еден ова вика пред банка чекањава са знак дека људите немаа паре, срамота е ова вика, цел свет ни се смее, ко питачи е ова. И у право е, јебеш државу неспособну.
 
J

joli1

Гостин
ех камо да се заебавав. ако сака некој да си ја дигне картичката ова е едини начин освен ако сака да чека на сонце и измеѓу неизмиени људи едно 4-5 саати.

пак ќе кажем дека едини начин да ја земеш картичката од стопанска е да идеш и да пишеш у 5 сабајле на листот реден број, име и презиме и у 7 саат коај се читаа имињата и презимињата да си земеш бројче според тоа кој реден број си на списокот.

делуе лудо и ненормално, веруј ми и ја мислев некој ме ебава цело време доа не отидов у 5 сабајле и видов уште 5 људи туе што се потпишуаа.

brat mi isti kur jadese pa posle otide u 5 ipol sabajle i zavrsi rabota kaj 2 i kusur,i u 5 ipol pa 80 na lista se pisal :pos:
па тоа што го пишав претходно, значи ја отидов у 5 и бев меѓу првите 20, а некој што отишол у 5 ипол беше 80ти на листа.


Која е поентата на термините што им се наведени за земање на картичка ако треба да идеш и да се запишеш на некој лист таму?
Па башка и у 7 саат да идеш а они идат на работа од 8 и пол.
е ајде која им е поентата, не знам ни ја, само знам дека ова е едини начин да си ја земеш и едини начин на кој сум успеал мојата да си ја дигнем.

у 7 саат се иде зошто тогаш се читаа људите од списокот, читањето завршуе у 8 и нешто, а тоа е зашо на списокот до 7 имаш пишани 150 људи.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.944
" Доколку графитите, односно пораките предизвикуваат национална, расна или верска омраза и поттикнуваат раздор и нетрпеливост, нивните пишувачи ќе се соочат и со кривична одговорност (член 319 од Кривичниот законик). "

Добро, сега е demokracia, нема више Милошевиќ и ваљда UBI KAURA, smrt za kauri и сл., више не се рачунаат како пораки која предизвикуваат национална, расна или верска омраза и поттикнуваат раздор и нетрпеливост.
 

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
733
Поени од реакции
496
" Доколку графитите, односно пораките предизвикуваат национална, расна или верска омраза и поттикнуваат раздор и нетрпеливост, нивните пишувачи ќе се соочат и со кривична одговорност (член 319 од Кривичниот законик). "

Добро, сега е demokracia, нема више Милошевиќ и ваљда UBI KAURA, smrt za kauri и сл., више не се рачунаат како пораки која предизвикуваат национална, расна или верска омраза и поттикнуваат раздор и нетрпеливост.
Ова е Тетово во виорот на изборите, секогаш иста песна
 
J

joli1

Гостин
" Доколку графитите, односно пораките предизвикуваат национална, расна или верска омраза и поттикнуваат раздор и нетрпеливост, нивните пишувачи ќе се соочат и со кривична одговорност (член 319 од Кривичниот законик). "

Добро, сега е demokracia, нема више Милошевиќ и ваљда UBI KAURA, smrt za kauri и сл., више не се рачунаат како пораки која предизвикуваат национална, расна или верска омраза и поттикнуваат раздор и нетрпеливост.
демек не се знае кој ги пишуе тиа шовинистички поруке низ градов, поготово сеа пред избори.
па пред жандарите ги пишуаа тиа поруке, у центар поготово у близина на плоштадот не постои sид кој што не е изврцкан.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.944
демек не се знае кој ги пишуе тиа шовинистички поруке низ градов, поготово сеа пред избори.
па пред жандарите ги пишуаа тиа поруке, у центар поготово у близина на плоштадот не постои sид кој што не е изврцкан.
и да не ми го кажеше ова, го знаев
двојните аршини во применувањето на законите, у оваа држава, не се од вчера
Албанците имаат карт бланш скоро за све у државава, за разлика од другите.
У Тетово, верувам, дека е и пофлагрантно. Јака ви душа.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
915
Поени од реакции
594
decki koja ekspozitura od Stopanska Banka e Tetovo - Nova?
Na Ilindenska gore ili odma do bolnica?
Na decava im doslo za podiganje karticka. Treba da se ide u zakazaniot termin ili mora od sabajle rano?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom