Teтово

Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.384
Поени од реакции
583

Се продал Тетекс?
Одамна имотот се продава и надвор и во рамките на фабриката. Ова е само последен, неминовен чин. Уништија нешто што се градело со години и децении, до пред 2-3 години добиваа и награди за успешно корпоративно управување, а системски се уништуваше комбинатот за сега да дојде пред свршен чин. Браво за Џобе и компанија...
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.798
Поени од реакции
4.998
Страшно скоро сите македонски фабрики во Македонија се уништија.
Автоматски споено мислење:

Одамна имотот се продава и надвор и во рамките на фабриката. Ова е само последен, неминовен чин. Уништија нешто што се градело со години и децении, до пред 2-3 години добиваа и награди за успешно корпоративно управување, а системски се уништуваше комбинатот за сега да дојде пред свршен чин. Браво за Џобе и компанија...
Одамна продавницете на Тетекс мислим дека се продадени. Колку што имам видено останата е само онаја на плоштад, ама и таа ќе згасне сега брзо со целосниов крај на Тетекс фабрикава.
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.017
Поени од реакции
3.725
Епа копилињата сакале побргу паре у џеб. А дека имало работа за Тетекс да опстои, имало. И тоа многу. Ама џабе..... не знам што "људи" ќе беа ова.... да гледаш и да се крстиш само......
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.798
Поени од реакции
4.998
Ти се пљукнем у смрдежницата од град ни на полициски час не им текнуе да зема да исчиста, дезинфекција да се напрае. СТРАШНО. Можем да замислим последен пут темелно когај са исчитени со шмрк вода улицеве. а и кантеве за ѓубре испокршени :facepalm:

 
Последно уредено:

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
30.584
Поени од реакции
42.402
Ти се пљукнем у смрдежницата од град ни на полициски час не им текнуе да зема да исчиста, дезинфекција да се напрае. СТРАШНО. Можем да замислим последен пут темелно когај са исчитени со шмрк вода улицеве. а и кантеве за ѓубре испокршени :facepalm:
Нема тие работи да бидат решени. Албанците не ги интересираше да биде затворен Југохром кој загадува, туку каурскиот Југохром.
Нема да ги видиме како се бунат за проблемот со депонии во сред град, вода за пиење и други еколошки проблеми.

Затоа тие работи никад нема да бидат решени во Тетово.

Ако навистина сакате да ги решите овие проблеми, треба да се потрудите да им дадете некаков каурски предзнак на тие проблеми.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
4.938
Поени од реакции
5.648
Знае некој каде во Тетово може да се најдат заштитни маски со филтер, N95 или слични на нив?
Во Скопје има на повеќе места ама не праќаат по карго....

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
30.584
Поени од реакции
42.402
Улица 135 у Тетово, каури живеат или одредени групи на граѓани?
 

joli1

contrarian
Член од
3 јули 2019
Мислења
102
Поени од реакции
430
некад се чудим кој са људиве од форумов у живо, можда некој од вас ми е и комшија хаха
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.798
Поени од реакции
4.998
Некој што добил денојве порака за подигање картичка за купување домашни производи успеа да ја земе?

Денес ми беше терминот во 9:30 во Стопанска накај шарена џамиа путот. Дојдов порано минутка гужва невидена. Прашање и бројче за ред дали ќе дочекаш.
 

joli1

contrarian
Член од
3 јули 2019
Мислења
102
Поени од реакции
430
Некој што добил денојве порака за подигање картичка за купување домашни производи успеа да ја земе?

Денес ми беше терминот во 9:30 во Стопанска накај шарена џамиа путот. Дојдов порано минутка гужва невидена. Прашање и бројче за ред дали ќе дочекаш.
брату, ако сакаш да ја земеш тогаш ќе ти кажем некој трикој.

значи ако си у стопанска карши судот, тогаш мораш да станеш у 5 сабајле, да отидеш до банката и да се пишеш со реден број, име и презиме на листот зашто друг начин нема за побрзо земање. колку порано толку боље зашо после секој пола саат на листот има пишани минимум уште 50 људи.

после иди у 7 саат сабајле зошо тогаш почињаа да се читаа имињата од листата и пази дан ти го украде некој ливчето ко што мене ми се деси па се фатив со еден туе и ми беше вратено ливчето.

обезбедуењето ќе чита имиња и презимиња и ќе дели бројчиња според тоа кој реден број си на листот кој што си пишан, затоа колку порано отидеш толку боље, има људи што ида и у 4 сабајле да се пиша.

ја бев минимум 5 пута пред да ја земем и не можев да ја земем затоа што увек имаше или 200 људи пред мене со бројчиња, или немаше бројчиња или не ми се пикаше у гужва, све доа не ми кажа колешката како идело тоа.
 

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
608
Поени од реакции
169
брату, ако сакаш да ја земеш тогаш ќе ти кажем некој трикој.

значи ако си у стопанска карши судот, тогаш мораш да станеш у 5 сабајле, да отидеш до банката и да се пишеш со реден број, име и презиме на листот зашто друг начин нема за побрзо земање. колку порано толку боље зашо после секој пола саат на листот има пишани минимум уште 50 људи.

после иди у 7 саат сабајле зошо тогаш почињаа да се читаа имињата од листата и пази дан ти го украде некој ливчето ко што мене ми се деси па се фатив со еден туе и ми беше вратено ливчето.

обезбедуењето ќе чита имиња и презимиња и ќе дели бројчиња според тоа кој реден број си на листот кој што си пишан, затоа колку порано отидеш толку боље, има људи што ида и у 4 сабајле да се пиша.

ја бев минимум 5 пута пред да ја земем и не можев да ја земем затоа што увек е имаше или 200 људи пред мене со бројчиња, или немаше бројчиња или не ми се пикаше у гужва, све доа не ми кажа колешката како идело тоа.
Стопанска е катастрофа, бегај мој предлог земи од дома викенд столче седни си и густирај земи и некое ладно скопско дур чекаш не ти бега 3+ саата чекање, ја бев шпаркасе без гужва отидов првиот ден однесов само лична ми фотокопира другио ден ми се јави без ред влегов зедов. Овја стопанска од 3 сабајле да чекаш да земеш шатор еден и да легнеш пред банка
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
30.584
Поени од реакции
42.402
брату, ако сакаш да ја земеш тогаш ќе ти кажем некој трикој.

значи ако си у стопанска карши судот, тогаш мораш да станеш у 5 сабајле, да отидеш до банката и да се пишеш со реден број, име и презиме на листот зашто друг начин нема за побрзо земање. колку порано толку боље зашо после секој пола саат на листот има пишани минимум уште 50 људи.

после иди у 7 саат сабајле зошо тогаш почињаа да се читаа имињата од листата и пази дан ти го украде некој ливчето ко што мене ми се деси па се фатив со еден туе и ми беше вратено ливчето.

обезбедуењето ќе чита имиња и презимиња и ќе дели бројчиња според тоа кој реден број си на листот кој што си пишан, затоа колку порано отидеш толку боље, има људи што ида и у 4 сабајле да се пиша.

ја бев минимум 5 пута пред да ја земем и не можев да ја земем затоа што увек имаше или 200 људи пред мене со бројчиња, или немаше бројчиња или не ми се пикаше у гужва, све доа не ми кажа колешката како идело тоа.
се надевам дека го измисли ова
претеруваш со конструкции, за да доловиш поента

нели?
не може да е вака
дури ни во Тетово
 
На врв Bottom