Teтово

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.179
Поени од реакции
16.032
Лименката е малку преместена поблиску до Корзо дуќанчето
инаку ја мислим дека треба свите тротоари да ги напраа како што напраеја кај Ванекс убав
Не знам кај слушнав муабети дека скроз ќе ја тргнеле од тука.

Црвен :pos:
 
Член од
15 август 2009
Мислења
237
Поени од реакции
9
Ти мора да си од ДУИ :icon_lol:

Стварно безвезно е што ја тргнаа. Туку, нека ја отворат побрзо улицата зашо не се иде со кола низ град, КАТАСТРОФА е метеж ОГРОМЕН има.
HAHA ne ne, znaes ponekogas covek od podaleku gi gleda nestata podobro od poblisku,take e i so mene,ne sum podrzuval nikogas niedna od partieve,ama da gi proveris,site bi izlegle kradcii:tv:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.455
Поени од реакции
5.424
Не знам кај слушнав муабети дека скроз ќе ја тргнеле од тука.

Црвен :pos:
Да, штета... тргната е скроз од туе =\

а колку беше само популарна... за договарање, каде.. кај лименка :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.926
Поени од реакции
7.584
Да, штета... тргната е скроз од туе =\

а колку беше само популарна... за договарање, каде.. кај лименка :)
една петиција да се врати Лименката во Тетово да напраемо сакате :vozbud:
стварно беше место кај што се договараја многу генерации каде да се чекаат за у чаршија а и чудно ми е никој не ја викаше кока кола него лименка
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.455
Поени од реакции
5.424
една петиција да се врати Лименката во Тетово да напраемо сакате :vozbud:
стварно беше место кај што се договараја многу генерации каде да се чекаат за у чаршија а и чудно ми е никој не ја викаше кока кола него лименка
Мора да ја вратат бе, не е хумано така да ја тргнат... :(
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Лименката сега е поставена у центар у Брвенца.Кој е носталгичар нека иде да се слика до неа. :D
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Абе лименката е најголем споменик што на никого не му сметаше. Плус убаво си беше затворена таа улица што им текна да праат кружен тек тамо. Тек сега ќе биде хаос тука. Подобро на центар огромен кај семафорите да направат отколку кај лименката.

И не е најголем кај стадионот е поголем па и на крајот од индустриска кај штул е поголем.

Убаво е што прават нешто али барем нека размислат. Кај пунто верде па нагоре подобро ќе бее да ја прошират улицата или паркинг да направеа а не "паркови" прават.
 

baksterski

Националист тип 500
Член од
22 февруари 2010
Мислења
431
Поени од реакции
277
ovoj plan u tetovo e najlosiot dosega sto go imalo!
stavija kruzni tekovi kaj sto ne treba, toj kaj limenka kruzen tek e najnefunkcionalnoto nesto sto moze za se izmisli vo poslednive 100godini.
treba nagada da im se dodeli za toa, nagrada za najgolemo promasuvanje na vekot!
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.802
Поени од реакции
2.600
^ Многу убаво,ко у камена доба.. доаѓа струја и за 30 мин снемуе и после цела ноќ нема.. глупости живи..:vozbud:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
да им ебем матер на ЕВН. 24 саата без струја бев, после у средина на проба ни рикна струја, да ми изгореше појачалото имаше со Ц4 да им влезем у канцеларете. хахаха :D
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Многу убо без струја, мераци. Јас у кафан Принц и оп снема струја.... Али агрегатот проработе и си продолживме и не ни се одеше дома затоа што тука си имавме струја. Инаку сабајлето дојде и цел ден си имав само 2 пати по 15-20 мин снема, ништо страшно.

DSC_0104.jpg

DSC_0114.jpg

Инаку ова се фотки од кај мене во 00:30 минути вечерта по полноч кога немаше струја. Може да видите каде имало свеќи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom