Teтово

Член од
2 октомври 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
Дивеење на “комитите“ и “војводите“, еден повреден


Едно лице е повредено во вчерашниот инцидент во Тетово за време на фудбалскиот натрпевар меѓу Тетекс и Вардар од Скопје.

Тензиите започнале уште пред почетокот на натпреварот додека навивачката група „Војводи“ пеш се движела по улица, информира од Министерството за внатрешни работи.
Дваесетгодишен младинец од тетовското село Порој со автомобил “опел аскона“ се оглушил на наредбите на полицијата да го запре возилото за да помине навивачката група. Наместо тоа, ја зголемил брзината и директно влегол во групата навивачи. Разлутените навивачи со удари со нозе и со раце му ги скршиле двете задни светла на опелот.

По 15 часот со автобус од Скопје пристигнала навивачката група “Комити“ и се сместила на западната трибина на стадионот. Во меѓувреме, “Војводите“ почнале да фрлаат со камења кон чајџилницата “Малет е Шари“ и поранешната канцеларија на навивачката група “Балисти“ при што биле оштетени три изложни стакла и било повредено 46 – годишен жител на Чегране во пределот на главата.

За време на дивеењето му се придружиле и “Комитите“. Интервенирала полицијата и биле истиснати на Источната трибина.
По завршувањето на првото полувреме почнала меѓусебна тепачка меѓу групата “Комити“. Биле приведени тројца триесетгодишни скопјани.

Инциденти имало и на почетокот на второто полувреме, кога „Војводите“ запалиле два факела и четири димни бомби. Судијата го прекинал натпреварот.

Тетово е Македонски Град!
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.867
Биден сум Тетово неколку пати и знам само едно "Тетово е Македонски Град" :)
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
562
Поени од реакции
10
Ако нема други овие што сме до сега еве ја ќе земем уште двајца мои другари земите и вие другари да се собереме и ќе играме.
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
abe pa ti,gledas deka nikoj ne se rasprava ovde koga se u pracanje etnicki i drugi temi,gledas li deka sekoj si pisuva za imeto Tetovo,za gradot,a ne albanci ili makedonci
Супер име имаш. Знаеш што имат правено балистите во Втора Светска Војна? Силувале, колеле македонци, фрлале бебиња на бајонети ,и биле најголеми крвници на се што е макеондско и православно. Првин извини се на целиот форум за овој ник, што не знам како не е забранет, а послем оди фрли се некаде под некој камион. Срамота си за родителите твои дома и општо за целата албанска нација. Срамота.
 
Член од
15 август 2009
Мислења
237
Поени од реакции
9
Супер име имаш. Знаеш што имат правено балистите во Втора Светска Војна? Силувале, колеле македонци, фрлале бебиња на бајонети ,и биле најголеми крвници на се што е макеондско и православно. Првин извини се на целиот форум за овој ник, што не знам како не е забранет, а послем оди фрли се некаде под некој камион. Срамота си за родителите твои дома и општо за целата албанска нација. Срамота.

sto ima nikot da prae so mojata licnost? ne me interesira minatoto sto praele,dali bile ubieni ili ubile,ama uopstoo nisto!
se dodeka dokazuvam respekt za sekoj bez ogled makedonec ili albanec,togaaj i nema potreba nekoj da mi pogledne u nik pa da mi kazuva sto nikov mi znaci.
mene celta mi bese deka clenov pogore samo poveke pali tenzii vo forumov,a ti doagas i me osuduvas za mojot nik,pa sega ajde kazi koj bi trebalo da se srami? ja sto ne rekov nisto loso,ili ti sto me osudi za nisto?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.973
Поени од реакции
7.617
едно прашање до вас Тетовчаниве
Што мислите за Тетово што почнува месецов да се реновира полека полека и да се градат улици кружници и се др?

Ја мислим дека е тоа многу добро и конечно ќе ни биде убав градот
а и слушнав ќе се гради и Театар негде у близина кај поштата
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.199
Поени од реакции
16.144
едно прашање до вас Тетовчаниве
Што мислите за Тетово што почнува месецов да се реновира полека полека и да се градат улици кружници и се др?

Ја мислим дека е тоа многу добро и конечно ќе ни биде убав градот
а и слушнав ќе се гради и Театар негде у близина кај поштата
Глупости, ја тргнаа Лименката!
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.458
Поени од реакции
5.433
едно прашање до вас Тетовчаниве
Што мислите за Тетово што почнува месецов да се реновира полека полека и да се градат улици кружници и се др?

Ја мислим дека е тоа многу добро и конечно ќе ни биде убав градот
а и слушнав ќе се гради и Театар негде у близина кај поштата
Супер е, конечно нешто добро...
ама лошо е што секаде почнале а никаде не завршиле, многу подобро би било коа ќе завршат едно да почнат друго а не вака цел град растурен...

пр. путот накај Камењане го почнаа и го остаеа така сечен, некаде само стаеа асфалт... после Блок 70 еден круг го праат уште почеток лето... и уште не се наредени бекатонките... почнаа кружен тек, а глеам сеа почнаа и таму кај Амнезија нешто да копаат (ваљда тоа тревниците ако можем така да ги наречем ... како кај Пунто тоа пунето со земја што е)
Инаку кружниот тек е на една од главните улици кај што има доста собраќај, не треба толку долго да ја држат затворена таа улциа... треба побрзо да завршат... а и кој кур толкав кружен тек туе? нигде нема толку голем у градов како што е овој...
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.199
Поени од реакции
16.144
poveke unistuvaat otkolku da gradat !
nego site se kradci,ebi ga..daj im pari da saniraat cela ulica,ke ti saniraat samo nekolku dupki:toe:
Ти мора да си од ДУИ :icon_lol:

Стварно безвезно е што ја тргнаа. Туку, нека ја отворат побрзо улицата зашо не се иде со кола низ град, КАТАСТРОФА е метеж ОГРОМЕН има.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.973
Поени од реакции
7.617
Глупости, ја тргнаа Лименката!
Лименката е малку преместена поблиску до Корзо дуќанчето
инаку ја мислим дека треба свите тротоари да ги напраа како што напраеја кај Ванекс убав

а кај Амнезија Сити и Пунто ќе праа шеталиште едно убоо со тренвик и исто натаму кај пошта баракете(продавницете некој) ќе се руша и исто све до таму ќе се прае шеталиштето
али тоа наредна година изгледа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom