Taтко на 13 години!

M

Mario Gómez

Гостин
Се е можно а јас би му честитал!

Алфи и Шантел со нивното бебе
Малиот Алфи кој има само 13 години, а изгледа како да има 8, стана татко пред четири дена, кога неговата девојка Шантел (15) ја донесе на свет Мејзи Роксан, пренесуваат британските медиуми.

Младиот татко, чиј глас дури се уште не измутирал, вели дека не бил за абортус и сметал дека е добро да се има бебе.

- Не размислував како ќе се грижиме за него. Не добивам некој џепарлак, освен кога понекогаш татко ми ќе ми даде 10 фунти. Не знаев како ќе биде да си родител. Јас ќе се грижам и ќе го чувам своето дете, вели Алфи.
Таткото на Алфи, Денис, вели дека неговиот син не ја имал сфатено сериозноста на ситуацијата, но очајно сакал да биде посветен и одговорен татко.

- Тој можеше да остане дома и на се‘ само да „крева рамена“. Но наместо да игра Playstation, Алфи ја посетуваше Шантел во болница секој ден.

Алфи и Шантел имале односи кога Алфи имал само 12 години и од еден секс без заштита, девојчето останало трудно. Во 12-тата недела од бременоста дознале дека ќе бидат родители. Долго чуваната тајна била откриена кога мајката на Шантел, Пени, почнала да се сомнева бидејќи ќерка и‘ многу се здебелила. Младата мајка вели дека требала претходно да и‘ каже на мајка си, но се плашела од нејзината реакција.
- Имав болки во стомакот и со Алфи отидов на преглед. Докторот ме праша дали сум имала односи. Одговорив потврдно. Потоа ме советуваше да направам тест за бременост и се покажа дека носам бебе. Започнав да плачам и не знаев што да правам, објаснува Шантел.

Родителите ги поддржуваат нивните деца, иако таткото на Алфи смета дека неговиот син не е свесен за многу одговорности кои го чекаат. Тој ветува дека ќе разговара со синот за сите нешта, за да не дојде набрзо на свет и ново бебе. И двајцата млади родители потекнуваат од скромни семејства.
Сепак Алфи не е најмладиот татко на светот. Шон Стјуард станал татко на само 12 години, кога неговата 15 годишна девојка се породила во Sharnbrook, Bedford, во 1998 година. Премладите родители се разделиле по само 6 месеци.
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
ретко кога останувам без зборови. ама сега останав. и после абортус ќе забранувале бе!
греота бебето само каков живот ќе има.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Па мислам во фацата е како да има 10 години а девојката е зрела и покрупна од него.Како успеал незнам ама останав без зборови какво воспитување има оваа дете!!
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Да му честитам???

Деца прават деца во вистинска смисла.
Какво воспитување ќе добие едно бебе од родители со 13 и 16 години???
Овоа малово 6то одделение си пишува домашна математика и си игра игрици на компјутер! И тој ќе ми чувал деца. Па уште пишале грижлив татко ќе е? Која грижа ебате.
Оваа младина е заникаде, а којзнае следниве какви ќе се.
Ова детево кога ќе подпорасне на 10 години ќе е татко.

Гнасни ми се овие работи.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.522
Поени од реакции
33.704
Лошо. Стварно без смисла работа. Уште незнае јадење за него да си направи, татко ке бил.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Гнасно е вистина а тоа би му честитал е поради неговите сексуални способности од овие години!!
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Гнасно е вистина а тоа би му честитал е поради неговите сексуални способности од овие години!!
кои сексуални способности жити се?
тоа што ебнал и се фатило од прва?
способност е да имаш секс а да не затрудниш, не обратно.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.522
Поени од реакции
33.704
Гнасно е вистина а тоа би му честитал е поради неговите сексуални способности од овие години!!
Гарант цело влегло во неа. :vozbud:

Не го прочитав цел текст, малце ми се гади. Ама сепак би извршил тест за кој е таткото. Којзнае, може ја напумпал некој моторџија попат.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.257
Поени од реакции
2.252
Како успеал ебате??????

Па овој може помал брат да му биде, а не син..........како само ќе го издигне детето во вистонски човек.......не е добро ова......се упропастуваат 3 или кога подобро ќе размислам 7-8 животи.....како прво децата си ги упропастиле своите животи, потоа го упропастиле (или ќе го упропастат) животот на нивното дете како и животите на нивните родители кои нема да знаат дали да го викаат внучко или синко!!!!!!

Едит: Барем заедно ќе си играат фудбал таткото и синот на маалското игралиште!!!
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Е успеал богами... ја погодил правилната дупка :tapp:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Гнасно е вистина а тоа би му честитал е поради неговите сексуални способности од овие години!!
Да имаше сексуални способности ќе си боцкаше и ќутеше до 25-30 години... А кутриов на 13 години направил дете. Болна работа. Прост копиљ. Изгледа како уште да му треба доење на него, а не на неговиот син.
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
јбг сега што не користеле заштита :toe:
Деца деца прават...
абе тоа ти е напредна младина...
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Да имаше сексуални способности ќе си боцкаше и ќутеше до 25-30 години... А кутриов на 13 години направил дете. Болна работа. Прост копиљ. Изгледа како уште да му треба доење на него, а не на неговиот син.
Кога им кажував дека е до воспитувањето во онаа темата за промискуитет меќу ваквите чуда ме правеа луд... кој им дозволил бе :вуста:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom