Tип на денот (Читај правила во прв пост)

Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Мелиќ е во добра форма,добар техничар,е сега зависи дали ќе му дадат топки,ако му дадат тешко промашува....
Едно од подобрите десни крила на првнеството(засега)....
Јас го изиграв....ќе видиме.....
Покрај него најсигурни ми се Дибиров,Шеваљевиќ и Сигурдсон...
Нема некоја понуда,па денес намалив со уплатата....:cautious: (горки искуства од викендот):eek:
ги пуштив и јас Дибиров,Шеваљевиќ и Сигурдсон и сега Звезда 1хен само таа додека не ја намалена.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Море брат мене и ич не ми се игра да ти кажам, со мојава среќа во последно време, шо и да одберам се спротивно излегува, така да џабе е да се надевам на шо било. Ова го одиграв со надеж дека ќе погодам 4 од условот. Или на пример тие ГГ1 се чиста лотарија, можда и двете ќе влезат, можда ниедна. Во ова треба среќа голема и точка! Според евиденцијата веќе сум во минус 500 ден. и така страв ме фаќа шо и да играм така да губам полека и мотиви. Мислев да соберам некој динар и да почнам посериозно и да фатам после само сингл да си играм и да не се замарам со глупави коеф од 1.20 до 1.80. Со светсково мислев ќе фатам некоја пара ама слабо, се спротивно излегува, СЕ. Ќе се задржам само да ја бркам Барса на гости 1Х и чат пат по некој дубл ГГ или сингл ГГ1.......
Епа не можеш да фатиш зш играш патриотски на македонија зш ја бркаш барса 1x на гости зш играш гг1 , одбери си 3-4 утакмици еве денес имаш избор Звезда -158.5 или 1 хендикеп , македонија денес не очекувам да направи нешто против русија па 1 хен 1/2 со 2 разлика да изгубиме е реална опција . ти со тој систем си фрлаш 100 денари за џабе а подобро одиграј 2 утакмици по 1.9 коеф со 100 денари имаш 360 денари.
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
Вчера само мајами ме заеба, денес вака:

Хјустон (-105.5) 116-109
Хорнетс (+90.5) 99-111
Батум (+17.5) 22
Пак на педериве Хјустон си паднав, 8 минути до крајот имаа 82поени ццц :D

Идемо далје, од ракометот:
Чиле (-27.5)
Данска (-31.5)
Црна Гора (+24.5)

кошарка:
Алба (+69.5)
Чикаго-Торонто - (+183.5)
Хорнетс (+88.5)
Бруклин (+91.5)

Оваа евролигава не ми е баш за играње но да се гледа нешто пред НБА...:)
 

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716


точно 20 коефициент - 50 денари = 1000 денари.

Zaragoza - Sevilla 0-2 гола - овие две екипи вообичаено играат тврдо, особено Сарагоса дома, а Севиља не е во некоја голема форма да изненади според мене, ама ништо не се знае. 6/10

Barcelona - Malaga 1-1 ПК - мака ми е оти не ја играв минатата кога играше Барса во гости бев 100% сигурен во 2-2 а имаше одличен коефиицент ама не бев во можност да играм. И сега мислам нема промашување, Камп Ноу е тврдина и 100% е дека уште прво полувреме Барселона ќе даде гол, единствено се сомневам да не израмнат пред да заврши полувремето од Малага оти Барса си знае да си прима глупи голови. 7/10

Arsenal - Swansea 3+ гола - Арсенал е тим што игра топло ладно па кога ќе им се погоди топлото често паѓа 3+. Би го избегнал 1&3+ оти Свонси не знае за пораз 7 натпревари по ред а и 4 натпревари во гости по ред не е поразен. 6/10

Fiorentina - Roma GG1pp - Епа на оваа ако не се игра GG прво полувреме не знам на која, верувам лути се Фиорентина што изгубија 4-2 пред еден месец и ќе даваат голови и евентуално ќе победат, проблемот е колку се споособни Рома да дадат гол во гости уште прво полувреме, тоа не се случило против италијански тим уште од 25 ноември против Пескара, т.е. имаат 3 порази по ред во гости во лигата со вкупно само еден даден гол и тоа во второ полувреме. Одам на ризик. 4/10

Manchester - West Ham 1 конечен - Манчестер игра ѕверски дома годинава, изгуби само од Тотенхем и од Клуж во сите натпреварувања, јас се имам заречено да не го играм Манчестер никогаш, ама ќе му дадам последна шанса а ако бидам јас малерот што ќе го урочам онака светски да изгуби дома по којзнае колку победи по ред нека му биде. 9/10
 
Член од
13 јуни 2012
Мислења
67
Поени од реакции
6
Црвена Звезда - 1
Челзи - 1&3+
Андерлехт - 1
Генк - Г.Г
Барса - 3+
Фереира - 1
Фиорентина - 1Х
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
Barca -Malaga 1>2 3.20
Ren - Montpellier 2>1 1.90
Arsenal - swansea 2>1 1.90
Chelsea - south 1-1 & 3+ 1.95

i ova za 100 i tolku za denes :D
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Ај по некое време да пишам и јас нешто во темава
Ова ми е уплатено денеска
Челзи - 1
Манчестер - 1 3+
Барселона - ГГ
Ренс - ГГ
Арсенал 2-3
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Chile umreni kucinja ccc jas gi cekam da ne gubat so pojce od 5.5 tie so 15 ce izgubat....
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
Пак не знам за денес , пак дилема имам.
Дали Драгонски да го послушам , катар-чиле целата -57.5 , или пак да играм на Чиле хендикеп со 3.5 гола предност ?
Паметно што ме послуша :)
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
BREAKING: Arsenal make three changes, Swansea six for tonight's #FACup replay. No Michu for the Swans - kick-off 1930 GMT #bbcfootball
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
BREAKING: Arsenal make three changes, Swansea six for tonight's #FACup replay. No Michu for the Swans - kick-off 1930 GMT #bbcfootball
Класично ебење од медиумите. И шо ако овај или онај е играат? :eek: И ако на крај пак излезе 2-ка? или ако ја играте 3+, а заврши 1-0? Едноставно дојде време да се плашиш од секоја утакмица, од секој коефициент. Среќа ако немаш, џабе....

Јас оваа ја имам ГГ1 заедно со Јунајтед
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.184
Поени од реакции
3.155
Aj od tenisive pisite za vecer...Se iznervirav gi mislev Danska,Celzi i Anderleht za pare ama ete :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom