Tип на денот (Читај правила во прв пост)

Член од
2 јануари 2012
Мислења
603
Поени од реакции
146
За утре, 90% добитен тикет...

Манчестер - 1&Т12+ или 1-1&3+ (2.40 коеф)
Челзи - 3+
Барселона - 1&3+ или 1&т12+
Андерлехт - 1
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.448
Поени од реакции
42.731
Ај да пробам со магијата, ако не е од фудбал.

Јанович КОЊУ играј маме ти ебем!! Некни кога го имав + во гејмови победи 3-0, сега кога го пишав да тепа, еве го на пат е кон 2-0 негатива во сетови. КОЊ!
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Ај да пробам со магијата, ако не е од фудбал.

Јанович КОЊУ играј маме ти ебем!! Некни кога го имав + во гејмови победи 3-0, сега кога го пишав да тепа, еве го на пат е кон 2-0 негатива во сетови. КОЊ!
И јас ја чекам уште таа без спиење ке ме остави. Имаш ли некој линк да гледаме?
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Девварман-Јанович гледам од 3 сет и не знам како Индиецов ги добил првите 2 сета.Декласиран е во последниве 3.Дали Пољаков го потценил на почеток или Индиецов падна на кондиција или психа не знам.
Ма да вчера кој го чекаше Мајер знае што шокови беа тоа.
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Девварман-Јабович гледам од 3 сет и не знам како Индиецов ги добил првите 2 сета.Декласиран е во последниве 3.Дали Пољаков го потценил на почеток или Индиецов падна на кондиција или психа не знам.
Ма да вчера кој го чекаше Мајер знае што шокови беа тоа.
Дај линк бе?
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Дај линк бе?

Извини тек сеа видов иначе имаше на Еуроспорт.Да го ебам Пољаков ме испоти добро на крај.Ќе ја заебеше земена партија веќе.Боље е Јанович само што Индиецов е доста упорен и не се откажува од ниедна топка,а Јанович не е баш таков.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
За тие шо играат ракомет во Хоризонт,или во Бет Сити...
Вчера многу добро излегоа типовите на стрелци на голови.....требаше да се земат повеќе пари.....
Едно ливче фатив,на другото ме скина само Лазаров за 3500:mad:..(и јас претерав,го играв да даде 9 гола)многу е....:mad:
Ќе дадам некои предлози за денес....хендикепите се од Хоризонт....
Тимур Дибиров +4.5
Дечкото е лево крило,еден од главните играчи ма Рсуија,струја брз,прв во контра...ако се отворат многу контри за Русите треба да ја надмини лесно оваа бројка....
Мелиќ +3.5
Црногорец,десно крило,доста играат преку него,знае да влези и на 9 метри да шутни,вчера растури со Тунис...доста добар техничар,висок процент на реализација има...
4 гола за крило не се многу...мислам дека лесно ќе влези...
Шеваљевиќ +4.5
Исто Црногорец,лев бек,игра речиси цело време во напад,главен потрошувач на топки,доста добар и прецизен шут има+ многу важно е прв пеналџија,ако има многу пенали(е Германците не се нималку нежни)треба да е еаsy win:)....
Сигурдсон +6.5
За него се е кажано,најдобар играч на Исланд...
Ако е тесна утакмицата треба да игра цело време.....прв пеналџија,цела игра се врти околу него....
Треба да има многу голови.....треба да префрли и тој....
Е сеа за нашите....
Со нашите никогаш не си на чисто..
Кире е даен +7.5...со него се бива....сепак по она шо го видов вчера не би играл пак....
Мојсо +4.5...:confused:
Се мислам да го стегнам минус.....некако е изгубен..+ Русите имаат касапи во одбрана....
Сепак ако е Кире пак отсечен можно е да се отвори простор за него....
Поризичен ми е од првите типови,сепак ако го играм ќе го играм минус...
Мирклуловски +2.5..
Е овај мислам дека ќе префрли,вчера даде 2 гола во прво,иста граница беше,а во второ полувреме ко за малер промаши 4 чисти зицери еден на еден со голманот и не влезе...:D
Ако игра повеќе треба да искористи простор..одам со плус....
И друг играч ми фаќа око...
Манасков +4.5
Вчера даде 5 гола....ако брани Борко ко шо треба е добро,зошто прво шо гледа е да фрли контра,со оглед дека Манасков е најбрз играч треба да има барем 3,4 контри....
И овај ќе го играм плус,ако има повеќе голови на утакмицата,ако не се греши толку,лесно треба да оди плус....
Столе изгледа се повреди....даден е +3.5...ако игра подолгоќе префрли,машина е.....вчера за само едно полувреме закачи 4 гола,и тоа на одбрана како Исланд....
Сепак не го играм,зошто постои опасност да е повреден,да игра малку па да го остават пак на клупа....:cautious:

За конечен,мали коефициенти се....
Треба да тепаат Русија,Тунис,Германија...Катар треба да добие една утакмица,да не е без ич...иако овие не се за верба....
Не би играл денес на конечен,не се исплаќа,мали коеф....
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.964
Поени од реакции
84.416
Катар-Чиле 57.5 - 1.9коеф.
Данска-Исланд 58.9- 1.9 коеф.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Tomasino

Јас ги играм доста на голови но за денеска нешто послабо гледам добри фиксови..вчера Дувњак ми беше зицер поради одсуството на Лацкович беше поставен 3.5..денеска овој Русинот кај мене е 5.5 поставен додека па Шевељевиќ е 3.5 што мислам да го играм со Сигурдсон а незнам овој другиов црногорец колку ти е сигурен да го ставам и него..од нашиве Кире можно е денес да ја премине границава но лошо е што му играат фластер..
 
А

Анноун

Гостин
Пак не знам за денес , пак дилема имам.
Дали Драгонски да го послушам , катар-чиле целата -57.5 , или пак да играм на Чиле хендикеп со 3.5 гола предност ?
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Или едноставно да ја прескокнеш и да не се замараш со аматерски репрезентации? :)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.710
Поени од реакции
6.647
Вчера данска ми ги зеде парите ја имав 60.5 минус
А јас? Чиле 22.5- :facepalm:

Еве денеска од мене едно системче шо реално треба да влези:

Челзи-Саутемптон 1
Фиорентина-Рома 1Х
Црвена Ѕвезда-Галатасарај 1
Барса-Малага 3+.....................................4/4

Македонија-Русија 1 хен (+3.5)
Германија-ЦГ 2 хен (-4.5)
Исланд-Данска 1 хен (+4.5)
Нимбурк-Валенсија 1
Арсенал-Свонси ГГ1
Манчестер-Вест Хем ГГ1........................2/6

За 100 влог иди добивка од 82 ден. до 2420
 

Kajgana Shop

На врв Bottom