Tип на денот (Читај правила во прв пост)

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Liverpool FC - Man U 1-1; 5+
најубо мислам 1 во 1 и 10+..можеби ќе се разиграат неверојатните играчи Шелви,Стирлинг,Борини и феноменалниот Даунинг..секако надополнети со Суарез и Џерард се очекува ни помалку ни повеќе туку победа најмалку од 4-5 разлика на Ливерпул и на стариот рчпал алекс да му се крени шеќерот на сред утакмица
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.256
Утакмицава со хендикеп да не ќе биде како кога играа САД-Нигерија кошарка +30.5 :pos:
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Њукасл-1
Болоња-1
Ливерпул-ГГ&3+
Хофенхајм-ГГ&3+

Коефициент 16 ;)
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.294
Real Madrid 7+
PSV 5+
Galatasaray 4+
Tottenham 4+
Werder 4+
Udinese 2GG | 4+
Manchester United T2
Утакмици каде што очекувам многу голови.

Прелаз на логика што ми иде дека може да се деси и ќе изиграм.
Катанија - Наполи 1/2
Лацио - Џенова 2/1
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Го пуштам тикетов за 50 денари, добивка 50 000. Што мислите, која би требало да не е така, или сепак сите се реални. :D ?
tiket 50k.jpg
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Минхен 1860 - Брауншвајг

Судир на моментално најдобрата екипа и првиот фаворит за промоција во Бундеслигата.Минхен нема проблеми со составот , додека кај Брауншајг ќе фалат неколку футбалери.
Ова е и дуел на двете најдобри одбрани во лигата. Минхен има примено само 2 гола досега , додека Брауншвајг прими само 1 гол.Инаку ова е и дуел на црни со црвени ѓаволи :D
Ова се можните 11 ( превземано од tsv1860.de ) :

1860: 1 Kiraly - 3 Wojtkowiak, 13 Aygün, 5 Vallori, 2 Volz - 4 Bülow, 7 Bierofka - 14 Tomasov, 28 Halfar - 10 Stoppelkamp, 11 Lauth.
Eintracht: 26 Davari - 25 Correia, 3 Bicakcic, 8 Dogan, 19 Reichel - 15 Theuerkauf - 11 Bohl, 32 Kruppke, 17 Kratz, 10 Boland - 12 Kumbela.

Најлогичен тип тука би бил 0-2 гола,со оглед на тоа дека двете екипи се најдобри досега во дефанзивата,меѓутоа бидејќи во Минхен е Октомберфест, ќе иам голема публика на стадионот, натпреварот го гледат како огромно дерби и можно е и двете екипи да бидат ектра инспирирани од целиот позитивен набој и енергијата на публиката , па да видеме голеада овде.
Лично не знам што да предложам. ГГ е мал коеф ( 1.60 ), 0-2 делува најлогички и коеф не е лош ( 1.85 ), но ко што кажав натпреварот има статус на огромно дерби, двете екипи се сеуште непоразени и нерешен исход ми е најреален резултат.
Одам со нерешено.

Тип : X @ 2.90

Динамо Дрезден - Инглоштад

Не ми се допаѓа тоа што Динамо е поставен како фаворит овде. Моментално имат само едне опасен играч , напаѓачот Поте, и како што изјави нивниот менаџер Лус „ Сеуште не сме нашле идеалан формација која ќе ни донесе добри резултати “. Позитива е тоа што на тренинг ги имаше сите 28 играчи на располагање и немат повреди или суспензии за овој дуел.
Инглоштад е интересна екипа, игра офанзивен футбал, врзаа 2 победи во серија против Падерборн ( 1:3 ) и против Унион ( 2:1). Спонзор им е Ауди, имат пари и моментално работат на развивање на клубот и стадионот. Можно е оваа екипа за некоја година да ја видеме во Бундеслигата. Ќе го цитирам менаџерот на Инглоштад „ Нашата цел е да дадеме колку што можеме повеќе голови во Дрезден и тоа е сосема остварливо“. Немат нови повредени или суспендирани играчи.
Одбраната на Дрезден не е сјајна , примија гол на секој натпревар оваа сезона , 4/5 им се 3+ , додека Инглоштад даде гол на 4/5 натпревари , а 3/5 му се 3+. Дрезден е 5/5 со ГГ , Инглоштад е 4/5 со ГГ.
Одам со 3+ овде.

Тип : 3+ @ 1.85
 
М

Мартин`

Гостин
Не ми оди некако во последно време кладилницава, и денеска ако не испадне правам пауза малце :)

Ливерпул - Јунајтед C2
Сити - Арсенал 1
Твенте - Херенвен 3+
Интер - Сиена 1
Катанија - Наполи 2
Ваљекано - Реал М 2-2
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.121
Поени од реакции
28.870
Нешто слабо ми ја играте Брага, зошто така?
Јас мислам да ја пишам, после поразот од Клуж мислам дека ќе ги стегнат овие.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom