Tип на денот (Читај правила во прв пост)

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Малмо ѓупци на векот..успеаа од 1-0 прво полувреме ад изгубат 1-2 од умрените Гетерборг на домашен терен..страмота,резил,брука барем да знаат да ја наместат
 
М

Мартин`

Гостин
Малме - Гетеборг 1-X @ 17.00

Гледам се товари Малме на 1 денеска на форумов бајги а има висок привлечен коефициент а обично таквите утакмици прават највеќе глупости секој ден.. плус не даваат Малме многу голови а и овие Гетеборг се специјалисти за нерешено (дури 11 сезонава и само 6 порази). Со поделба на бодовите Малме останува во трката за шампионската титула а и Гетеборг ќе е поблиску до обезбедување на опстанок така да мислам може да се проба на нешто ситно 1-X или пак само X на поголема уплата ..
Пу бе се да им ебам на Малме.. во 87 примаат гол за 1-2 а прво беше 1-0 :cenzura::mad:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
565
Поени од реакции
256
Ај бидејќи никој не ми одговори во обложување на нет темата па ке прашам тука, на dobet.com стигнав до 50е и сега незнам како оди процесот, дали треба прво да ставам 10е и кога ќе дојдам до 100е тогаш да ги извадам??
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.535
Поени од реакции
17.942
Ќе оди двојка Шалке? Овие фортуниве гол немаат примено...
Па да, видиш тоа не ми текна,ама не може цела година гол да не примат нели:D?а гледам шалке у добра форма са,така да би требало да влезе.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Германија Бундеслига

Дизелдорф - Шалке

И после 5 кола , Дизелдорф е сеуште без примен гол и пораз.
Моментално се 450 минути без примен гол ( рекордот е 780 минути , го држи Штутгарт ).
Ова не е мала работа , ако се земе во предвид фактот дека Фортуна оваа сезона влезе од втората лига.
Шалке денес ќе проба да го направи тоа што 5 други клубови предходно ( Гројтер,Фрајбург,Штутгарт,Менхенгладбах,Аусбург) не успеаја да го направат, да дадат гол против Фортуна ида ги поразат.
Дизелдорф одигра 3 натпревари со резултат 0:0 и 2 натпревари со резултат 2:0 во првите 5 кола. Дома се сеуште без постигнат гол и без победа.
Ова се можните 11 за вечер ( превземено од bundesliga.de ) :

Fortuna Düsseldorf: Giefer - Levels, Malezas, Langeneke, van den Bergh - Fink, Bodzek - Kruse, Ilsö, Lambertz - Schahin
Schalke 04: Unnerstall - Uchida, Papadopoulos, Höwedes, Fuchs - Neustädter, Jones - Farfan, Holtby, Draxler - Huntelaar

Сакам да играм на победа на Шалке. Мислам дека на овој натпревар конечно одбраната на Фортуна ќе капитулира. Шалке оствари 3 победи во лигата , но сите 3 победи беа против екипи кои имаат карактеристични слабости , Аусбург и Гројтер немат доволно квалитет, додека Мајнц игра слабо на гостувањата ( многу помогна пеналот за 1:0 по што се распадна играта на Мајнц). Кога Баерн дојде во Гелзенкирхен, Шалке одигра лошо,многу лошо. Згора ги чека важен натпревар против Монпеље во среда во ЛШ. Понудениот коеф за Шалке ми се допаѓа и мислам дека вреде да се проба. Не верувам дека натпреварот ќе заврши 0:0 или 1:1, а победа на Фортуна некако ми е далеко од видик, па единствена опција ми останува победа на Шалке. Два резултати ми се вртат во глава или 0:1 или 1:2.
*пренос на Eurosport
Тип : Шалке 2 @ 2.00

Повеќе анализи во линкот од потписот ;)
 
М

Мартин`

Гостин
Реал М (Б) - Понферадина 1 ; 1.75
Рен - Лил X2 ; 1.44
Шатеру - Ле Хавре 1X ; 1.26
Падерброн - Келн 1X ; 1.35
Лече - Тритиум 1 ; 1.30
Молде - Стабек 1 ; 1.25
Линфилд - Лизбурн 1 ; 1.25

300 - 2610
 
Член од
12 април 2012
Мислења
14
Поени од реакции
1
Ај момци една помош. На интернет направив една грешка, сакав да ставам 5е, но ставив 50е и сега можам да ги извадам кога ке дојдам до 100е. Е сега дали може да ставам уште 50е па да си ги извадам?? Ај кој знае нека помогне.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Ај момци една помош. На интернет направив една грешка, сакав да ставам 5е, но ставив 50е и сега можам да ги извадам кога ке дојдам до 100е. Е сега дали може да ставам уште 50е па да си ги извадам?? Ај кој знае нека помогне.
На која страница ова? Сигурно имаат некој support center па пробај пиши им таму да ти вратат 45 евра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom