Tип на денот (Читај правила во прв пост)

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.034
Поени од реакции
3.615
Бајги народ денеска добитен па и ја кус да не останам :)
иначе за утре Карлович - Раонич ми е кажана за сигурна, ама мислам дека ми ја кажаа Карлович да тепа, а гледам 3,4 коеф за него
Игор Ј. тебе те сметам за надобар од тенис па да те прашам има шанси да тепа Карлович или јас грешно сум разбрал?
Karlovic да тепа? Па тој знае само сервис :) Тоа ќе оди плуска, а можеш и 9,5+ прв сет (најсигурна варијанта според мене). А може и да тепа, кога тој игра на тврда т.е. брза подлога, се е можно, го има тепано и Федерер. :)
 
Член од
18 април 2008
Мислења
876
Поени од реакции
213
Karlovic да тепа? Па тој знае само сервис :) Тоа ќе оди плуска, а можеш и 9,5+ прв сет (најсигурна варијанта според мене). А може и да тепа, кога тој игра на тврда т.е. брза подлога, се е можно, го има тепано и Федерер. :)

изиграно Раонич, Гаскет, Воландри сите 1 на 850 - 2000 не се разбирам од тенис ама денес многу слаба понуда на фудбал и овие ми беа совет од пријател па да се надевам дека ќе искочат....
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Ска 1 (1.80) одлична екипа и предходно беа појаки од сите скоро во КХЛ сега составија дрим тим го земаа Ковалчук што самото име зборува за цела екипа..
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.901
Поени од реакции
7.430
Малмо 1
Каизерслаутерн 2
Грасхоперс 1
Коефициент околу 8.
Малце ризични утакмици,ама ќе видиме:)
 
М

Мартин`

Гостин
Малме - Гетеборг 1-X @ 17.00

Гледам се товари Малме на 1 денеска на форумов бајги а има висок привлечен коефициент а обично таквите утакмици прават највеќе глупости секој ден.. плус не даваат Малме многу голови а и овие Гетеборг се специјалисти за нерешено (дури 11 сезонава и само 6 порази). Со поделба на бодовите Малме останува во трката за шампионската титула а и Гетеборг ќе е поблиску до обезбедување на опстанок така да мислам може да се проба на нешто ситно 1-X или пак само X на поголема уплата ..
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.949
Поени од реакции
9.581
Put your money on Avangard he said,they will play 2:2 he never said :D
Maмицата мамина да им ја е*ам за 40 секунди во продолжеток им закачија
Зато во Бетсити ке ги рокам од сеа и продолженија важат за 0.10 коеф помал ризик
 

Kajgana Shop

На врв Bottom