Tип на денот (Читај правила во прв пост)

Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
Ок Фала...

Габон - Бразил ... Ќе тепа ли Бразил ? :)

Иначе мислам да ги играм:
Бразил
Тсонга
Џоковиќ
Мареј
Англија У21

Коеф: 2,83
Како што реков , така и направив и Оп , добитен :) земав денес од две ливчиња негде околу 2500 денари
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
^ јд ред сечи ги сликите и повторно тоа пастирај го во ново отворен пеинт и потоа ставај го да не дава огромна слика на која не се гледа ништо..
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Уругвај - Чиле 1, за Чиле нема да играат Видал и уште тројца првотимци поради недисциплина а и без тоа Уругвај е посилна екипа така да ова е кец на денот според мене

Португалија x2, Босна има проблеми со одбраната - троица што се стандардни во последната линија нема да играат и најверојатно некој од средината ќе биде повлечен поназад, ќе биде тврд дуел и реално и од обложувачки аспект тешко Босна да слави победа но навивачки ќе се надевам да се случи тоа па можно е и да ја избегнам

Македонија до 21 1-1&3+, ќе се брка првата победа после пауза од две години и ова е вистинскиот противник да се направи тоа и затоа победа и тоа три гола е единствената опција, ако не го направат тоа нека се убијат сите до еден, што е и буквално изјавата на тренерот

Цонга да земе сет против Ноле, реално гледано Цонга има доста големи шанси да го добие Ноле кој е сеуште недолечен така да ова би требало да биде посигурната варијанта

многу ме влече да изиграм пролаз за Португалија 1,4 квота (на многу од фудбалерите на БиХ им се заканува суспензија во повратниот дуел ако добијат жолт) и да сврзам со уште два типа од по 1,1/1,15,/1,2 за поголема уплата бидејќи како што реков реално и објективно е многу тешко да се случи спротивното но некако срцето не ми дава така да ќе се одлучува во последен момент
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Уругвај - Чиле 1, за Чиле нема да играат Видал и уште тројца првотимци поради недисциплина а и без тоа Уругвај е посилна екипа така да ова е кец на денот според мене

Португалија x2, Босна има проблеми со одбраната - троица што се стандардни во последната линија нема да играат и најверојатно некој од средината ќе биде повлечен поназад, ќе биде тврд дуел и реално и од обложувачки аспект тешко Босна да слави победа но навивачки ќе се надевам да се случи тоа па можно е и да ја избегнам

Македонија до 21 1-1&3+, ќе се брка првата победа после пауза од две години и ова е вистинскиот противник да се направи тоа и затоа победа и тоа три гола е единствената опција, ако не го направат тоа нека се убијат сите до еден, што е и буквално изјавата на тренерот

Цонга да земе сет против Ноле, реално гледано Цонга има доста големи шанси да го добие Ноле кој е сеуште недолечен така да ова би требало да биде посигурната варијанта

многу ме влече да изиграм пролаз за Португалија 1,4 квота (на многу од фудбалерите на БиХ им се заканува суспензија во повратниот дуел ако добијат жолт) и да сврзам со уште два типа од по 1,1/1,15,/1,2 за поголема уплата бидејќи како што реков реално и објективно е многу тешко да се случи спротивното но некако срцето не ми дава така да ќе се одлучува во последен момент
Предаде Џокович...
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Ноле се откажа од турнирот поради повреда.

MacedoniaU21 - Farski Ostrovi U21 4+ @ 1.70
Ukraina - Germany - 2 @ 1.70
Ponte Preta - Boa - 1 @ 1.50
Federer - Monaco -19,5 @ 1.90
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.943
Поени од реакции
9.580
Velez - Santa Fe 1-1 2.4 ајде и трет пат да ме наполнит со пари Santa Fe:love:
значи Санта Фе се Злато од екипа за да фатам и пенал во 90мин прават :vozbud:WIN:D
--- надополнето: Nov 11, 2011 10:47 AM ---
Предаде Џокович...
А баш планирав да го изиграм на Цонга не можеше барем 1 гем да изигра да фатиме лезецки парички :mad:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom