Tип на денот (Читај правила во прв пост)

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Ај и така не мрдам вечер нигде , ќе изанализирам неколку утакмици за утре , ќе ги постирам попосле , гледам неколку сочни понуди.

п.с. За Ајакс : Уште не се стигнале до пола од првенството а веќе ги правете ко да се играт последните 5-6 кола . Не им е толку клучна оваа победа , би требало да тепат тоа се слагам , ама не кажувајте дека ако не победи утре ги губи шансите за титула... 6 бода е мала предност , плус ако не се лажам меѓусебе немаат играно ( или имат ?! ) така да утрешниот дуел . Е дека треба да тепат ,реков , се слагам со тоа.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
одличен ден ја уплатив сега сингл Валенсија 2 (2.50) и тоа е за денеска само првото ливче го промашив на Шкендија паднав после тоа се фанато не ни гледав сега ги проверував тие што ми останаа
--- надополнето: Nov 5, 2011 8:27 PM ---
dvata single pominaa
Charlton 5:2
IPSWICH - DONKASTER 2:3 5 koef
ne veruvam deka nekoj me pratese ali ajde mozda naredniot pat
незнам другите ме потсети за донкастер и ја изиграв јас во систем
--- надополнето: Nov 5, 2011 8:31 PM ---
12:30 Utrecht - Ajax 2 (1.65)

Ajакс во Недела против Утрехт мора да победи доколку сака сеуште да има шанса за борба за титулата.Ајакс има заостанување од 8 поена од првопласираниот АЗ Алкмар затоа овие мечеви може да бидат клучни во битката за првото место.Ајакс конечно влезе во посакуваната форма го декласираа тимот на Динамо Загреб во ЛШ,предходно во лигата и во купот одиграа два меча против Рода кој ги добија.Ајакс нема повреди и суспендирани играчи им се врати Сулејмани кој е еден од клучните играчи во нападот на Ајакс заедно со Ериксен.
Утрехт е преслаб противник да се спротистави на шампионот на Холандија оваа година игра во слаба форма има три пораза од последните три натпревари затоа типувам лесна победа на Ајакс.

17:00 Marseille - Nice 1 (1.50)

Тимот на Марсеј почнува да влегува во ритам и да оди кон горниот дел од табелата во домашното првенство.После одличните настапи во ЛШ каде што само чудо треба да се случи за да не ја поминат групата треба да се фокусираат повеќе и во домашното првенство каде што се наоѓаат на очајното 9то место со само 15 освоени бода од 12 одиграни кола.
Марсеј на Велодром ја дочекува екипата на Ница која секоја година грчевито се бори за опстанок во лигата.Ница игра очајно во гости каде има само 1 освоен бод затоа нема што да бара против разиграниот тим на Дешамп.

18:30 Panathinaikos - AEK 1 (1.85)

Ова е едно од најголемите локални дерби натпревари во Грција но по формата и фондот на играчи што го имаат овие два тима ова треба да биде лесна победа на домаѓинот.Панатинаикос е многу поквалитетен во нападот и во средината за разлика од тимот на АЕК кој оваа година игра премногу слабо како во Лига Европа така и во домашното првенство.АЕК загуби во ЛЕ на последниот меч на домашен терен од Локомотив Москва и остана сеуште без освоен бод во тоа натпреварување.Панатинаикос не игра во ниедно европско натпреварување фокусирани се само на домашното првенство што е голем плус за нив.На последниот натпревар го победија лутиот ривал ПАОК на гостински терен премногу лесно така очекувам да биде и овој меч.

Копирано е од 24fudbal.com.mk од предлог викенд тикет на Warman-tip
копирање а :) (шала)

читам пишувате за весникот не е лош ја го зимам скоро секогаш ако не изумам има корисни информации лани незнам како играа Олимпија со Копер или незнам кој ја пишуваше со инфо 2ка да изгуби Олимпија последни кола беа а на другите за опстанок им требаше знам со таа фатив многу пари ја изиграв 2ка ја врзав а другите сите испаднаа тој викенд на крајот сите што им требаше тепаа и од тогаш зимам..
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Ова ливче ќе пукне, шестото сетило ми проработи ;)

Барселона 2 1.3
ПСВ 1 1.25
Баер М 2 1.25
Шактар 2 1.15

коеф.2.33
влог.2000
добивка. 4670
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.028
Поени од реакции
2.087
БРАВО ГЕНК..да ви ебам се живо..за 2200 само на нив!
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.629
Поени од реакции
10.343
баерн прва утакмица без моторот на екипата швајни после кузнај колку време
би требало да излези 2, ама не е 100% сигурна
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.945
Поени од реакции
9.580
Ливерпул и задар поке нема шанси да ги играм златна Јужна америка а овие од Карловац ни 1 евро да не им дает денес најдоја да победет глупаци:mad::mad::mad:
сета надеж ми е во Галата да ме истајт од минусо в Копер води 2-0 не верувам дека ке заебе работа
за Вечер ке ја стегнам San Martin 3+
Конечно и ја да фатам San Martin 3+ 1.90 :) уште во 51 мин абе златна Јужна америка кога ви велам;)
Галата(n) заеба шо заеба
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802

Ставре од Швицарска

Желба по титула :D
Член од
25 август 2011
Мислења
2.700
Поени од реакции
2.805
хохохохох окапав Валенсија сингал :))) аа добро е ова утре се надевам на појќе фатени тикетчиња :)
--- надополнето: Nov 5, 2011 10:53 PM ---
Ова ливче ќе пукне, шестото сетило ми проработи ;)

Барселона 2 1.3
ПСВ 1 1.25
Баер М 2 1.25
Шактар 2 1.15
Ова ако не излезе , си го сечам ... :D
 
Член од
21 март 2011
Мислења
46
Поени од реакции
40
Катастрофалната недела за мене продолжува. денес на еден тикет само ливерпул, на друг само леверкузен. четвртокот исто само аз, средата бенфика, претходно само порто. па до кога со ваков малер само една утакмица да ме уништува. не ми се верува веќе. ајде нешто за утре.

Rennes - Valenciennes - Рен од секогаш биле солидна екипа на домашен терен. и сезонава не почнаа лошо. додека пак Ница традиционално како и повеќето островски екипи слабо игра на гостински, па од 5 утакмици имаат само еден бод. Плус домашните се со поквалитетен тим.очекувам 1. 1.8

Udinese - Siena - Тие што пратат серија а веќе и знаат дека сиена и не играат баш некој посебен фудбал. посебно на гостински терен. сиена годинава цело време игра нединамичен фудбал и прво гледаат да добијат бод. но овој ќе им биде тешко против удинезе кој после дебаклот во европа лигата ќе мора да тепа пред навивачите. досега на домашен 4 од 4 без примен гол. чист 1 1.65

Panathinakios - AEK - Дерби натпревар во грција. домашните во одлична форма ја пречекуваат АЕК кој од пред некој ден ми се чини имаат нов тренер. Панатинаикос уште минатото коло со гостинска победа кај ПАОК покажаа дека се во форма. додека пак АЕК во последните две гостувања губеше. со поддршката од трбините очекувам лесна победа. 1 1.75

Standard - Club Brugge - Уште една дерби пресметка. Стандард иако почнаа лошо во последните кола го поправија впечатокот и сега полека се приклучија во горниот дел. Клуб бриж веќе подолго време има криза, посебно во одбраната. очекувам отворен игра од двете страни. а типувам 1 & 3+ 3.25

овие се мои предлози. па што мислите вие ?
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.532
Поени од реакции
17.891
Катастрофалната недела за мене продолжува. денес на еден тикет само ливерпул, на друг само леверкузен. четвртокот исто само аз, средата бенфика, претходно само порто. па до кога со ваков малер само една утакмица да ме уништува. не ми се верува веќе. ајде нешто за утре.

Rennes - Valenciennes - Рен од секогаш биле солидна екипа на домашен терен. и сезонава не почнаа лошо. додека пак Ница традиционално како и повеќето островски екипи слабо игра на гостински, па од 5 утакмици имаат само еден бод. Плус домашните се со поквалитетен тим.очекувам 1. 1.8

Udinese - Siena - Тие што пратат серија а веќе и знаат дека сиена и не играат баш некој посебен фудбал. посебно на гостински терен. сиена годинава цело време игра нединамичен фудбал и прво гледаат да добијат бод. но овој ќе им биде тешко против удинезе кој после дебаклот во европа лигата ќе мора да тепа пред навивачите. досега на домашен 4 од 4 без примен гол. чист 1 1.65

Panathinakios - AEK - Дерби натпревар во грција. домашните во одлична форма ја пречекуваат АЕК кој од пред некој ден ми се чини имаат нов тренер. Панатинаикос уште минатото коло со гостинска победа кај ПАОК покажаа дека се во форма. додека пак АЕК во последните две гостувања губеше. со поддршката од трбините очекувам лесна победа. 1 1.75

Standard - Club Brugge - Уште една дерби пресметка. Стандард иако почнаа лошо во последните кола го поправија впечатокот и сега полека се приклучија во горниот дел. Клуб бриж веќе подолго време има криза, посебно во одбраната. очекувам отворен игра од двете страни. а типувам 1 & 3+ 3.25

овие се мои предлози. па што мислите вие ?
ПА ВАКА ДОБРО ИЗГЛЕДА КЕ ВИДИМО ИАКО СТНДАРД НЕ МИ ИЗГЛЕА МНОГУ СИГУРНО
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
14:30 Wolves - Wigan H2+ @ 2.20
18:30 Panathainakos - AEK H2+ @ 1.90
15:00 Lazio - Parma H2+ @ 1.80
15:00 Udineze - Siena H2+ @ 1.80
16:00 Xamax - Zurich A2+ @ 1.90
17:00 Rennes - Valenciennes H2+ @ 1.95

--------------------------------------------------------------------------

18:00 Cercle Brugge - Anderlecht A2+ @ 1.95
17:00 Sochaux - Lyon GG3+ @ 2.40
15:30 Hannover - Schalke GG3+ @ 2.05
22:00 Getafe - Atl. Madrid 2 @ 2.50
17:30 Marseille - Nice 1-1 @ 2.20
 

Kajgana Shop

На врв Bottom