Tип на денот (Читај правила во прв пост)

B92

Член од
14 октомври 2011
Мислења
331
Поени од реакции
129
Абе у ПИЧКУ МАТЕР! :mad:

Кај еден тикет само Задар ( ја видов тука ) абе и вие со тој задар

на друг тикет емполи само

на третиот само ливерпул

АУУФ КАКОВ МАЛЕР ДЕНЕСКА МАТЕЕР ТИ ЕБАМ САБОТАТА У ПИЧКА!

АЛЛ ИН

Парис - Бајоне 1 1.65

Арис - Олимпијакос ГГ 1.80

Бреда - Витесе ГГ 1.65

Ајмоооооооооо
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.252
Поени од реакции
8.677
eve nesto za start od mene
Charlton - Preston 1@ 1.7 ja igram single 7/10
MKD - Rochdale 1 @1.65
N Kaunti - Wicombe 1@1,65 ovie dve duble okolu 2.7

i uste eden single
Ispwich - Donkaster 2 @5 3/10
ovaa ja cekam cela nedela pa ja igram spored moe mislenje bez nekakvi dojavi ili slicno,ako saka nekoja neka prati, moe mislenje e deka minatata godina Donkaster im gi pusti bodovite na Ispwich,ako ne sum vo greska kolku sto se sekavam Donkaster bese soliden a Ispwich se macese eden del od prvenstvoto,dvete utakmici se izigraa vo period od 3 nedeli i prvata Ispwich - Donkaster bese 3;2 poluvreme 0:1, vtorata Donkaster - Ispwich 0:6 (0:3), godinava Donkaster e vo nezavidna situacija pa mislam e vreme za vrakanje na bodovi, ova e moeto viduvanje, koj saka neka prati, da ne ispadne deka nekogo go nasednav.
dvata single pominaa
Charlton 5:2
IPSWICH - DONKASTER 2:3 5 koef
ne veruvam deka nekoj me pratese ali ajde mozda naredniot pat
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Dortmund: Weidenfeller - Piszczek, Subotic, Hummels, Schmelzer - Leitner, Kehl - Kagawa, Götze, Großkreutz - Lewandowski

Wolfsburg: Benaglio - Ochs, Krygiakos, Russ, Schäfer - Josue, Träsch - Dejagah, Koo, Hasebe – Mandzukic

VfL have only picked up one point in their last four meetings with BVB and are the clear underdogs. "Dortmund are playing slightly better football than us at the moment and will probably control the game. We need to prepare for that," conceded Magath whose only concern is the fitness of top scorer Mario Mandzukic who has had a hand in over 56 per cent of their goals this season. "Before we can decide on Mario Mandzukic for Saturday, we'll have to see how training goes. We'll have to assess what condition he's in and how he's feeling but I do expect to have him available."

преземено од bundesliga.de

Шо ако не голови тука ? 3+ @ 1.55 , 4+ @ 2.40 , pp2+ @ 2.40

Ако Манџукич не игра , Волфсбург ќе немаат со што да нападнат , па добра опција може да биде и Дортмунд -1,5 @ 2.1
FT 5:1 IZZZZZZZIII $$$$$$$$$$$$$
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
ВАРДАР 2 2.00
Манчестер Јунајтед 1 1.30
Глазгов Ренџерс 1 1.30
Манчестер Сити 2 1.50
Рома 2 2.05
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.945
Поени од реакции
9.580
Ливерпул и задар поке нема шанси да ги играм златна Јужна америка а овие од Карловац ни 1 евро да не им дает денес најдоја да победет глупаци:mad::mad::mad:
сета надеж ми е во Галата да ме истајт од минусо в Копер води 2-0 не верувам дека ке заебе работа
за Вечер ке ја стегнам San Martin 3+
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
dvata single pominaa
Charlton 5:2
IPSWICH - DONKASTER 2:3 5 koef
ne veruvam deka nekoj me pratese ali ajde mozda naredniot pat
Ти верувам на типовите , и бев многу близу да ја препишам од тебе Донкастер , ама Шкендија ме изнервира и си реков не препишувам од други денеска ,друго уплатив шо ми се моташе низ глава.Како и да е пак добитен .. Браво за Донкастер !!(y)
--- надополнето: Nov 5, 2011 5:47 PM ---
Ај да видеме шо останува за вечер ..

Новара - Рома
http://www.gazzetta.it/Calcio/prob_form/

многу играчи фалат кај Рома , знам дека 2.05 е сочен коеф , ама ич , ама ИЧ не ми се верува на оваа екипа , како и да е со оваа формација и овој состав плус менталитетот на Луис Енрике , Рома ќе иде офанзивно , па очекувам да дадат гол . Инаку разни информации има за составот , можно е и Ламела + Бориело да бидат стартери вечер .
Новара дома е 1 2 1 7:7 , 3/4 дадоа гол дома , 3 му брцнаа на Интер . Па според ова мислам дека треба да бираме помеѓу ГГ @ 1.75 и Roma
@ 2.05 . Лично одам со ГГ @ 1.75 6/10 .
--- надополнето: Nov 5, 2011 6:04 PM ---
п.с Има некој инфо за Лил нешто ?

Мислам да правам и едно комбо : Лил 1 , Бетис 1x , Леванте 1x и Рома ГГ 5.32 коеф дава
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Мислам да правам и едно комбо : Лил 1 , Бетис 1x , Леванте 1x и Рома ГГ 5.32 коеф дава
И зошто Леванте 1х ? По сите логики Леванте треба да почни да губи и да тони.. не се на правото место на табелата
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.541
Поени од реакции
14.279
Да ве прашам, го има некој купувано српскиот весник тип ? Многу добар весник е, има анализи од играчи и тренери во лигите, има типови поткрепени со инфо. Еве денеска имаа типувано Кечкемет, Ружомберок, Алмерија, Спарта, Копер, Саутемптон, Дортмунд, Анжи, Ренџерс, итн.. Јас кај еден другар чат-пат го гледам, и стварно има доста информации кои може да се извлечат. 30 денари е, петок испаѓа, а мислам дека и вторник ..
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
И зошто Леванте 1х ? По сите логики Леванте треба да почни да губи и да тони.. не се на правото место на табелата
Мислам дека ќе биде X оваа , x2 e 1.38 , 1x e 1.50 , затоа ..
--- надополнето: Nov 5, 2011 6:15 PM ---
Да ве прашам, го има некој купувано српскиот весник тип ? Многу добар весник е, има анализи од играчи и тренери во лигите, има типови поткрепени со инфо. Еве денеска имаа типувано Кечкемет, Ружомберок, Алмерија, Спарта, Копер, Саутемптон, Дортмунд, Анжи, Ренџерс, итн.. Јас кај еден другар чат-пат го гледам, и стварно има доста информации кои може да се извлечат. 30 денари е, петок испаѓа, а мислам дека и вторник ..
јас го купувам у последните 7-8 години . Доста добар весник , не е МНОГУ добар , али корисен е . Само петок излава.
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.554
Поени од реакции
1.813
Да ве прашам, го има некој купувано српскиот весник тип ? Многу добар весник е, има анализи од играчи и тренери во лигите, има типови поткрепени со инфо. Еве денеска имаа типувано Кечкемет, Ружомберок, Алмерија, Спарта, Копер, Саутемптон, Дортмунд, Анжи, Ренџерс, итн.. Јас кај еден другар чат-пат го гледам, и стварно има доста информации кои може да се извлечат. 30 денари е, петок испаѓа, а мислам дека и вторник ..
го има ли во мкд по трафиките? еве и он лајн го има, не стигнав да загледам дали е сегашниот број
 

Kajgana Shop

На врв Bottom