Tип на денот (Читај правила во прв пост)

Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Јас имам
Рома 1
Хапоел 2 0-1 е и оваа ќе оди 2/1 ццц за 4 минути 2 гола примаат .
Ал Џезаира 1 1-1 е 85 2-1 88 мин :D како си ги местат 2/1 ќе влезит :D
Шарлот -189.5
Унион Олимпија -149.5
Рапид 1
со 30 за 1011
 
Член од
19 октомври 2011
Мислења
296
Поени од реакции
252
Брат колку години имаш најискрено и мене на 15-16 години ми текнуваа вакви сигурни варијанти за добивка , ај пресметај се да маваш Х на одредена екипа за колку пати ке имаш пари и колку ке бидеш во плус , зашто после 5-6 пати ако не влезе Х веќе одиш на петоцифрена уплата , да речеме почетен влог ти е 100 денари и ја фаќаш Х пето коло си вложил вкупно 100+200+400+800+1600=3100 , а си добитен 4800 значи ќар си 4800-3100=1700 денари , тоа ти е ќар за отприлика 1 месец , значи за цел месец ќар 1700 денари , и не е тоа толку лошо , што кога ке нема Х 7-8 кола да те видам тогаш колку ке ти биде сигурен системот , затоа што веројатноста да излезе Х е иста и првиот пат кога играш и после 7-8 пат, немој да мислиш дека ако 7-8 пати нема некоја екипа Х и поголема е веројатноста да излезе Х
Добро добро дегенерику + идиоту класичен! :D Не биди глуп како .!. никој не кажа да играш и маваш прогресија, само дебили што сакаат да останат без пари играат тоа. Туку сакав да кажам тимови кои немаат доста време играно нерешено, не е лошо повремено да се пишат Х како дел од некој систем со услов или само Х да се пробаат на тикет. Инаку, бркање на нерешено или на било кој друг тип со играње сингл е лузерска комбинација, не ми кажувај работи што ги знам уште кога си имал 15 год.

Брееееее што стока народ ќе беше ова, све контра да ти иде и песимистички да гледа. ;) Си се фатил како слеп за стап за она што најотворено го дискутираме со некои членови тука, а не како нешто што треба да се игра.

Ќути таму и навивај Real Sociedad да излезе 4+ за да добивка во мојот џеб влезе. :) Сега ќе идам 0-2 гола да бранам за да си имам сигурна добивка, сигурно си е сигурно, а ако има точно 3 гола е тогаш сум наебал. :P

И би го опалил следниов тикет на голови. :D
1410 Real Sociedad - Vallecano 4+ @ 2.90
4704 Pandurii - Concordia 3+ @ 1.90
3408 Mlada Boleslav - Dukla 3+ @ 1.80
Коеф.: 9.90 (not bad :D)
 

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716
Roma 1 @ 1.65
Hertha 1 @ 1.65
Real S 1 @ 1.85
W. Ham 1 @ 2.10 (супертип - спортлајф)

10.6 коеф

не би се замарал со голови на рома, неможе нонстоп да се здробуваат од давање голови :)

тука само сосиедад ми е несигурна, ама ај...
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Roma 1 @ 1.65
Hertha 1 @ 1.65
Real S 1 @ 1.85
W. Ham 1 @ 2.10 (супертип - спортлајф)

10.6 коеф

не би се замарал со голови на рома, неможе нонстоп да се здробуваат од давање голови :)

тука само сосиедад ми е несигурна, ама ај...
А исто може и 2-2 да заврши :Djust saying...
 
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
За прогресија се гонат екипи шо имат највеќе нули напраено бе момци....Манцестер или ЦСКА ги гонете и ке си останете без пари хахха ке треба да продавате после бубрег за да продужете со прогресијата
 

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716
А исто може и 2-2 да заврши :Djust saying...
камо да не е е така ќе им расипеш на повеќемина на форумов :)

сепак не би ризикувал на ГГ3+ со 1.45 или 1.55 наспроти 1 со 1.65 што ми е поизводливо
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Добро добро дегенерику + идиоту класичен! :D Не биди глуп како .!. никој не кажа да играш и маваш прогресија, само дебили што сакаат да останат без пари играат тоа. Туку сакав да кажам тимови кои немаат доста време играно нерешено, не е лошо повремено да се пишат Х како дел од некој систем со услов или само Х да се пробаат на тикет. Инаку, бркање на нерешено или на било кој друг тип со играње сингл е лузерска комбинација, не ми кажувај работи што ги знам уште кога си имал 15 год.
Не знам за тебе али јас пошто играм само на голови во кладилница нели би било боље варијанта да се бркаат гг1/гг2.Коефициентите се од 3-3.15 па нагоре,а реално не се тешки да фаќање.На пример Барса во сабота за гг1 беше 5.70 а Барса,Реал и Јунајтед ко што имаат слаби одбрани а јаки коефициенти за гг1/гг2 вредни се за играње.И не само тие,да не ги спомињам Шкотска 2,3,4 лига каде се истураат од голови или па Холандија.
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
Каков понеделнички фудбал Zero Goals...прајслес....еве ви Х за бркање :) .. Шо сакам сите да се претворат во 1 :)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Е ***ов сега шо ќе дај Рапид 2 гола :tapp:
--- надополнето: 19 ноември 2012 во 21:09 ---
За прогресија се гонат екипи шо имат највеќе нули напраено бе момци....Манцестер или ЦСКА ги гонете и ке си останете без пари хахха ке треба да продавате после бубрег за да продужете со прогресијата
А кој рече дека ги бркаме со прогресија? Јас изиграв систем 2 од 6 икса и за несреќа само 2 влегоа. Да влезеше уште ЦСКА ќе имав 600 денари добивка со 150 влог? Малку е? Само пак ќе потенцирам: ТРЕБА СРЕЌА. На пример можеше лесно да се случи манчестер да “се спасат“, да израмнат и ЦСКА да влезеше, пошто ете ја “бркам“ за да влези и заедно со погодените Баерн и Јувентус, добивката ќе беше 1200+ :)
Тоа е мора да мислиме комбинации, да се обидуваме некако да дојдеме до добивка оти билтенот е преполн со игри и тоа нас не буни. Се ќе беше полесно да имаше само 1, Х, 2 :D
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Не знам за тебе али јас пошто играм само на голови во кладилница нели би било боље варијанта да се бркаат гг1/гг2.Коефициентите се од 3-3.15 па нагоре,а реално не се тешки да фаќање.На пример Барса во сабота за гг1 беше 5.70 а Барса,Реал и Јунајтед ко што имаат слаби одбрани а јаки коефициенти за гг1/гг2 вредни се за играње.И не само тие,да не ги спомињам Шкотска 2,3,4 лига каде се истураат од голови или па Холандија.
Ах ах и тие Холандија шо се едно цвеќе за мирисање :tapp: влегуваа пред да почнам јас да ги играм :pos: Сега ни ГГ2 не им се влегува
 

Kajgana Shop

На врв Bottom