Tип на денот (Читај правила во прв пост)

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.875
Имам постирано неколку тикети ама на оваа тема. Анталија 1 ја фатив во живо на 6.25 коефициент итн. :D А еве нешто од моја архива од месец април кога 200 евра+ излегов на крај. Не биди и ти со класичен македонски синдром да му умре на комшијата козата. :D





Толку немам повеќе потреба ниту намера некому да се докажувам, си играм тикети и си правам пари и баш ме боли .!. дали некој ми верува или не. :D
Добро да видевме една добивка со голема уплата колку што се силиш ова може она може систем за 500 ден, за 1000-ка итн а ти ризичните ги уплаќаш за 50 ден. :D
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
876
Поени од реакции
462
Челзи прва најиграна, потоа Баерн и Бенфика, како само сите ќе испопаѓаат на Бенфика.Од сите фаворити вечер мислам само Баерн ќе излезе.
Јас ќе го уплатам ливчето што го пишав вчера плус ова:
Бенфика-Спартак 2 @ 5
Селтик-Барса гг1 @ 5.3
Челзи-Шахтар гг1 @ 4.5

вкупно 119 коеф.

Јувентус-Нордсједфглѕњљ 0-2 @ 2.55:vozbud:
Валенсија-Бате Бате дава гол 1п @ 3.2 (знае некој како се пишува за на ливче ова?)
Клуж-Галатасарај гг2 @ 3.6

вкупно 29 коеф.

Ова прво ми текна и ќе го уплатам, па што сака нека биде :D

TheGambler
Кога ќе го пробаш тоа со системот пиши резултати, баш ме интересира што ќе испадне
 
Член од
19 октомври 2011
Мислења
296
Поени од реакции
253
Добро да видевме една добивка со голема уплата колку што се силиш ова може она може систем за 500 ден, за 1000-ка итн а ти ризичните ги уплаќаш за 50 ден. :D
До сега не сум играл многу системи, ама сметам дека дојде времето. :) По некоја иронија фаќам такви тикети како што постирав, а губам кога играм 500-1000 ден. 2-3 утакмици на 3-4 коеф. за да се земат 3-4000 без проблем. :) Значи на ситно сака, а на крупно зима. :D И многу подобро е систем кога ќе видиш 2/4, 2/5, 3/6 итн. пошто си даваш простор да промашиш, а не 4/4, 5/5 итн. и мораш сите да ги погодиш за добивка. Вечер ќе пратиме и ќе видиме како ќе поминат системите. :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
565
Поени од реакции
256
Челзи прва најиграна, потоа Баерн и Бенфика, како само сите ќе испопаѓаат на Бенфика.Од сите фаворити вечер мислам само Баерн ќе излезе.
Јас ќе го уплатам ливчето што го пишав вчера плус ова:
Бенфика-Спартак 2 @ 5
Селтик-Барса гг1 @ 5.3
Челзи-Шахтар гг1 @ 4.5

вкупно 119 коеф.

Јувентус-Нордсједфглѕњљ 0-2 @ 2.55:vozbud:
Валенсија-Бате Бате дава гол 1п @ 3.2 (знае некој како се пишува за на ливче ова?)
Клуж-Галатасарај гг2 @ 3.6

вкупно 29 коеф.

Ова прво ми текна и ќе го уплатам, па што сака нека биде :D

TheGambler
Кога ќе го пробаш тоа со системот пиши резултати, баш ме интересира што ќе испадне
2 Да 1/2 (СпортЛајф)
 
Член од
11 октомври 2012
Мислења
24
Поени од реакции
4
јас мислам брага-Х и Галата-2
и сите 3 екипи ќе имаат по 4 бода,
а Манчестер со 10
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.367
Поени од реакции
85.272
^Може да испадне ова а добри коеф. се

исто и Клуж-Галата 0до2 има 2.05 коеф што е супер според мене
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
Јувентус сигурна победа 1.50
МК Донс дупла победа
Транмере дупла победа
Галатасареј х2
-------------
Челзи дупла победа
Галатасареј дупла победа.
---------------------------
Јувентус појче прво
Барселона појче прво
Дупла победа Манчестер
Баерн х-х
Галатасареј Т2 3+
2/5,3/5 :)

Че ми прима лифче ако максималната добивка е 130милиони денари ? хахахаха
 
Член од
19 октомври 2011
Мислења
296
Поени од реакции
253
Бутајте 3+ на овие утакмици, доста често ги погодуваат на голови на оваа страна. Можеби некој ја знае страна, можеби не, но ќе ја кажам ако имам волја пошто е стварно со јаки типови и ред други корисни информации. :)



Ајде отидов сега да уплатам конечно, се читаме после или вечерва околу 8-9. ;)
Редете GG1, комбинирајте и да наполниме џебови вечерва. :cool:
 
Член од
11 октомври 2012
Мислења
24
Поени од реакции
4
Бутајте 3+ на овие утакмици, доста често ги погодуваат на голови на оваа страна. Можеби некој ја знае страна, можеби не, но ќе ја кажам ако имам волја пошто е стварно со јаки типови и ред други корисни информации. :)



Ајде отидов сега да уплатам конечно, се читаме после или вечерва околу 8-9. ;)
Редете GG1, комбинирајте и да наполниме џебови вечерва. :cool:
дај ми ја страната на ПП
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.535
Поени од реакции
17.931
Бутајте 3+ на овие утакмици, доста често ги погодуваат на голови на оваа страна. Можеби некој ја знае страна, можеби не, но ќе ја кажам ако имам волја пошто е стварно со јаки типови и ред други корисни информации. :)



Ајде отидов сега да уплатам конечно, се читаме после или вечерва околу 8-9. ;)
Редете GG1, комбинирајте и да наполниме џебови вечерва. :cool:
Па чим е јака страната,што има веза, дај кажи ја овде јавно,нека ја видат сите.Нели сакаше да им ѓи земемо парете на кладилницете:).
 
N

Nicky Santoro

Гостин
Гемблер, се надмина себеси.8 од 10 поста се твои на темава,а ништо паметно не ни кажа :)
башка типовине од странана се глупости
Валенсија пр нема шанси да е 4-6 гола
0-2 - бетон
 
Член од
19 март 2011
Мислења
565
Поени од реакции
256
дај ми ја страната на ПП
Па чим е јака страната,што има веза, дај кажи ја овде јавно,нека ја видат сите.Нели сакаше да им ѓи земемо парете на кладилницете:).
http://www.bet-mate.com
Еве ви ја страната..незнам зошто ја крие, можеби има некои акции во неа хаха
 
T

Torchyrus

Гостин
Bayren - Lille 3+
Braga - Man utd GG
Chelsea - Shakhtar GG
Juventus - Nordsjaelland 1i3+
Cluj - Galatasaray 0-2
Hartlepool - Tranmere GG
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
6.836
Абе за правење математики лесно е да се кладиме со замислени пари...Јас ако имам 10 000 денари или евра не се ни кладам бе....или па ако се кладам значи тоа не се мои заработени пари или пак имам некој бизнис кој истите пари ми ги вади на неделно ниво па не штети ако ги потрошам...

Проблемот е што се лажиме на кладилницава и сакаме демек некоја пара да напрајме, како некоја платичка да вадиме, по 5-10 000 месечно. Тоа ретко на кој му успева. Ние ситните играчи што правиме тикети за по 20-30-100 денари се тие кои ја полнат кладилницата и уплаќаат секој ден. А оние што играат сериозно се знае, играат сингл на големи пари. Веројатноста да добијат е 100 пати поголема од нашата.

Пример пред колку кола беше еден постираше тука:

Челзи-Норвич 1 1.40 на 100 евра, 140 добивка, т.е. 40 евра ќар...2500 денари, кој ти ги дава...А се знае дека Манчестер, Челзи, Арсенал победуваат дома против таквите во 90% од натпреварите. Од овај систем посигурен нема.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom