TВ права за спортски настани

Член од
31 декември 2017
Мислења
271
Поени од реакции
114
Имам на Телеком MaxTV Eurosport 1 и 2. Не пратам многу спорт, највеќе гледам тенис.
Mora da se slozis deka Eurosport sekogas ni go obelezuva Januari..so Site mozni zimski sportovi..novogodisna turneja 4 skokslnicitennis od Avstralija,snooker,reli Pariz -Dakar.,zinska Univerzijada,golf turnirite...sekoja cest na drugite sportski kanali ama januar e mesec na Eurosport..taka bilo godini nanazad taka i ke bide i vo idnina
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Службено НФЛ се враќа на Арена спорт, за Еуролига не е сигурно ништо. Малку штета за НФЛ, пошто кога беше на Арена беше небитен спорт, а Спортклуб е заслужен што се издигна во престижен и популарен спорт на Балканот, а пред се коментаторите Ивковиќ и Булиќ, ги имам слушано коментаторите на Арена кога коментираат Колеџ утакмици и добри се во техничкиот дел, но го немаат тој жар кога коментираат (ова за српската Арена).
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.010
Поени од реакции
7.721
za zal posledna utskmica superbowlot ke ni bide so ivkovic-bulic ne znam kade bi gi slusale sledno, i tie sa se preselat na arena hrvatska nie nikogas nema da gi slushame..
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.408
Поени од реакции
2.748
Службено НФЛ се враќа на Арена спорт, за Еуролига не е сигурно ништо. Малку штета за НФЛ, пошто кога беше на Арена беше небитен спорт, а Спортклуб е заслужен што се издигна во престижен и популарен спорт на Балканот, а пред се коментаторите Ивковиќ и Булиќ, ги имам слушано коментаторите на Арена кога коментираат Колеџ утакмици и добри се во техничкиот дел, но го немаат тој жар кога коментираат (ова за српската Арена).
Уште Формула, МотоГП и тенис остана на СК, и Евролигата, мада осеќам и таа ќе им ја земат веќе.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.865
Поени од реакции
7.553
Уште Формула, МотоГП и тенис остана на СК, и Евролигата, мада осеќам и таа ќе им ја земат веќе.
Тенисот ATP 1000 останува на SK до 2027 така прочитав коментар. Нуделе повеќе Arena Sport за да го земат но не успеале во тоа поради правата кој ги имала фирмата некоја си IMG и они си одлучуваат кому ќе ги продаде.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Уште Формула, МотоГП и тенис остана на СК, и Евролигата, мада осеќам и таа ќе им ја земат веќе.
Мислам дека целта им е да имаат програма богата со домашни претставници, а тоа е Тенисот со Џоковиќ и остали српски представници и Евролигата со Звезда и Партизан. Пошто тоа е најгледано таму.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.865
Поени од реакции
7.553
Од кога е Бранко Илиевски во МРТ? Го слушнав пред малку, биатлон коментираше.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Неделава НФЛ драфтот ексклузивно на Арена Премиум 1, исто така коментаторот Булиќ прејде на Арена, изгледа тој ќе го води драфтот на Хрватската Арена, не знам кој ќе бидат коментатори на Српската Арена, се надевам некои добри ќе бидат на ниво на Хрватите. За почит е што почнуваат со преноси уште со драфтот, јас мислев ќе почнат таму некаде во предсозената во Август.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Ексклузивно на Спортклуб ќе се емитува Елитната Глобална Шаховска Лига со пренос од Дубаи од 21јуни до 2 јули. Уште еден одличен спорт на СК,од наредната сезона и ракометната Бундеслига на Спортклуб.
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
271
Поени од реакции
114
Moto gp ostanuva na Sport klub najnova vest. Odbojka i kosarka, ping pong svestski prvensta ostanuvaat na sk, Fa cupot vo fudbal ostanuva naSk, Evro liga kosarka isto.i sekako Wimbledon .. Ne e se vo parite na Arena..
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Moto gp ostanuva na Sport klub najnova vest. Odbojka i kosarka, ping pong svestski prvensta ostanuvaat na sk, Fa cupot vo fudbal ostanuva naSk, Evro liga kosarka isto.i sekako Wimbledon .. Ne e se vo parite na Arena..

Да бе да, и љубовта ја имаат смислено капиталистите и богаташите за да ја шиткаат на сиромашната раја.

Спортклуб изигруваа едно време богови, кога ќе имаше дерби натпревари во фудбал од Премиер лига и од Примера, таквите натпревари ги ставаат на дополнителните канали Нова Спорт или Спорт Клуб ХД или Спортклуб 6,7,8,9,10, канали кои помалку луѓе ги имаа кај нас и во Хрватска, БИХ и Црна Гора, со цел еден ист производ два пати да го продаваат. Лани, последна сезона како Премиер лига на Спортклуб, интересни дерби натпревари од Бундес лига ставаа на Нова спорт, канал кој го нема кај сите.

Стартуваа со Спортклуб канали од 1 до 5, и луѓето во споменатите држави ги имаа тие канали кај своите тв оператори и дерби натпреварите одеа на овие Спортклбу канали од 1 до 5, ама Спортклуб се полакомија и им текна одредени содржини да префрлаат на Нова Спорт и останати новокомпонирани канали за да уценуваат за уште пари од тв операторите од соседните држави на Србија.

Е сега, нека се драпаат во Спортклуб и нека сами себеси се утешуваат со содржини кои ти ги имаш напишано.

Кармата е чудо.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
666
Поени од реакции
1.101
Да бе да, и љубовта ја имаат смислено капиталистите и богаташите за да ја шиткаат на сиромашната раја.

Спортклуб изигруваа едно време богови, кога ќе имаше дерби натпревари во фудбал од Премиер лига и од Примера, таквите натпревари ги ставаат на дополнителните канали Нова Спорт или Спорт Клуб ХД или Спортклуб 6,7,8,9,10, канали кои помалку луѓе ги имаа кај нас и во Хрватска, БИХ и Црна Гора, со цел еден ист производ два пати да го продаваат. Лани, последна сезона како Премиер лига на Спортклуб, интересни дерби натпревари од Бундес лига ставаа на Нова спорт, канал кој го нема кај сите.

Стартуваа со Спортклуб канали од 1 до 5, и луѓето во споменатите држави ги имаа тие канали кај своите тв оператори и дерби натпреварите одеа на овие Спортклбу канали од 1 до 5, ама Спортклуб се полакомија и им текна одредени содржини да префрлаат на Нова Спорт и останати новокомпонирани канали за да уценуваат за уште пари од тв операторите од соседните држави на Србија.

Е сега, нека се драпаат во Спортклуб и нека сами себеси се утешуваат со содржини кои ти ги имаш напишано.

Кармата е чудо.
Арена сите имаа до пред година две? ЛШ кај гледаше до пред 2 години?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom