TВ права за спортски настани

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.692
Поени од реакции
882
Од муабетов разбрав дека од сад па надаље и у будуче ќе треба да барам линкови на нет за да ја гледам македонската фудбалска репка . Оооок , нема проблем .Се да му ебам и на Арена , и на СК а посебно на СМРТ . И да не ја зборавам вукојебинава во која живеееме , се надевам шо побрзо да ја снема од планетава Земја .
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Утре пренос на Спортклуб 1 од Бугарија - Македонија, и Шпанија - Португалија. Баш да видиме дали ќе ја затемнат програмата Телекомци. Денес Полска - Велс исто така на СК1. На другите СК нема натпревари, пошто се емитуваат во Србија, туку на оние СК7-СК10 кои имаат привремена програма.
 
Член од
21 јануари 2019
Мислења
149
Поени од реакции
96
Утре пренос на Спортклуб 1 од Бугарија - Македонија, и Шпанија - Португалија. Баш да видиме дали ќе ја затемнат програмата Телекомци. Денес Полска - Велс исто така на СК1. На другите СК нема натпревари, пошто се емитуваат во Србија, туку на оние СК7-СК10 кои имаат привремена програма.
Drugar nesto si greska ti... Kade vide deka tie utakmici ke bidat na sk?? Nikade vo programata ne stoi zatoa sto liga nacii idat od ovaa god na arena. Na arena vo programska sema mnogu ubavo si gi ima. Makedonija ke bide na arena premium 2, taka da golema greska si i neznam kaj vide deka ke idat na sk
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
Na epg na telekom na toa mesto vo programata veke pisuva zatemneta programa
 
Член од
22 август 2020
Мислења
86
Поени од реакции
58
Утре пренос на Спортклуб 1 од Бугарија - Македонија, и Шпанија - Португалија. Баш да видиме дали ќе ја затемнат програмата Телекомци. Денес Полска - Велс исто така на СК1. На другите СК нема натпревари, пошто се емитуваат во Србија, туку на оние СК7-СК10 кои имаат привремена програма.
Во Македонија само SK2 и 3 се српски, а 1, 4, 5 и 6 се хрватски, значи на нив ќе има Лига на нации.

Sent from my SM-A013G using Tapatalk
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
А Телекабел? Пошто они немаат Арена мислам.
Е па ќе направат за нив исклучок, бидејќи не сакаат да платат да имаат Арена.

Види вака што сака нека има или нема Телекабел, Лига на Нации ќе си гледаме исклучиво само на Арена Спорт.

Правата на СК за Лига на Нации се однесуваат за хрватскиот и словенскиот пазар и тамо ќе си се гледаат без проблем и затемнување, на сите останати територии како Македонија, Србија, Босна и Црна Гора ќе се гледа на Арена. Ова ќе направи потенцијален проблем за СК, бидејќи нема веќе да може да функционира со еден различен канал (СК1) и останатите да бидат исти, само различна јазична верзија.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Па нека го пуштат српскиот СК1 канал, и така нема да мораат да се затемнува сигналот, а на останатите нека пуштат српско аудио.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.890
Поени од реакции
7.569
Па нека го пуштат српскиот СК1 канал, и така нема да мораат да се затемнува сигналот, а на останатите нека пуштат српско аудио.
Не може тоа така. Овде во Македонија мислам достапен е само хрватскиот Sport klub 1 за да го земат операторите.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.692
Поени од реакции
882
Јас сум на локална кабелска ТВ ( во Охрид ) и на неа ги имам СК од 1 до 6 . Можам да потврдам дека за жал денес веќе неколку саати СК 1 е со затемнет сигнал . Другите СК канали се во ред . Крвта смрдена да му ја ебам .
 
Член од
11 септември 2016
Мислења
44
Поени од реакции
34
На Телекабел денес на едниот СК 1 ја даваат Полска додека другиот СК 1 беше затемнет. Ќе видиме вечер со Италијка - Аргентина како ќе биде
Автоматски споено мислење:

На Телекабел денес на едниот СК 1 ја даваат Полска додека другиот СК 1 беше затемнет. Ќе видиме вечер со Италијка - Аргентина како ќе биде
Исто е и со Италија - Аргентина
 
Последно уредено:
Член од
31 декември 2017
Мислења
271
Поени од реакции
114
Znaci definitivno Sk (osven Hrvatska)gi gubi kvalifikaciite za EP 2024 i EP 2028 kako i Svetsko 2026 (Evropa,Severna i Juzna Amerika,Afrika i Azija)kako i naredni 3 sezoni vo Uefa Liga na Nacii!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom