TВ права за спортски настани

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Не е спортски пренос во живо, емисија е со прегледи која ќе се емитува на Телма.


Телма имаат и уште една емисија за спорт Фер плеј каде гостуваат македонски спортисти.

Исто и Телма имаат емисија Одбројување до Катар за светското.

Ова за Катар и оваа емисијата со спортски прегледи не знам зошто ги емитуваат кога и воопшто не пренесуваат од тие спортови. Сепак кога ќе подразмислам па и подобро нешто отколку ништо да нема и за спорт на нашиве македонски телевизии.
 
Последно уредено:
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Овие Арена Спорт, можеа за Динамо-Челзи да го пуштат Хрватскиот коментатор од Арена Хрватска, како што прават за натпреварите од Хрватската лига, можеа и некоја емисија да направат од Максимир, за атмосферата. Да беше Звезда во ЛШ, сигурно друго ќе беше
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.805
Поени од реакции
15.885
Овие Арена Спорт, можеа за Динамо-Челзи да го пуштат Хрватскиот коментатор од Арена Хрватска, како што прават за натпреварите од Хрватската лига, можеа и некоја емисија да направат од Максимир, за атмосферата. Да беше Звезда во ЛШ, сигурно друго ќе беше
На хрватската верзија на арена го има тоа. Не се со иста програма.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
На хрватската верзија на арена го има тоа. Не се со иста програма.
Да јасно ми е тоа, но можат да го пренесат хрватскиот коментатор, кој сигурно ќе ја коментира утакмицата со повеќе жар, што е сосема нормално. Слично гледав кога беше Партизан Звезда, на Хрватската Арена имаше пуштено Српски коментатор.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549

Само зошто на две тв канали исти натпревар не ми е сеуште јасно?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Abre marcelo ne mi se veruva dali tolku ti sece i stvarno si da ne kazam g..p pa mtv 3 mora da. Ide na albanski....
Две аудио јазика може на еден тв канал и само си бираш дали сакаш албански или македонски коментатор само што тоа МРТ ги мрзи да го направат.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Telekom Srbija has retained and expanded its exclusive Uefa club competition broadcast rights in the Balkan region after the Team Marketing agency completed the sales process.

The telco has retained exclusive rights to the Uefa Champions League, Europa League and Europa Conference League in Bosnia and Herzegovina, Montenegro and Serbia from 2024-25 to 2026-27.

The dominant player in the region has also picked up exclusive rights in North Macedonia to all three competitions, displacing rival telco Makedonski Telekom, a subsidiary of Deutsche Telekom.
Македонски Телеком ги губи правата за ЛШ, од 2024 ќе оди ексклузивно на Арена Спорт, од тогаш се менува и форматот на ЛШ и ќе се играат утакмици и во Четврток. За МТВ не се знае дали ќе продолжи со утакмиците во Среда.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
Па ова е многу по добро него ли селската македонска лига.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Моментално отварањето на СП Катар и на Arena Sport достапно за гледање без да го исклучат. Ќе видиме и натпреварите дали ќе бидат достапни.

Отварањево без коментатор на Arena Sport Premium 1.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Досега не ја затемнуваа Arena Sport додека се термините за натпревари од СП Катар фудбал.

Така да има избор
МРТ 1 со македонски коментатор + студиска емисија на македонски.
МРТ 3 со истиот македонски коментатор од МРТ 1 но без реклами и студиската емисија.
МРТ 2 со албански коментатор + студиска емисија на албански.
Аrena Sport Premium 1 со српски коментатор + српска студиска емисија, прегледи и уште нешто плус емисии за светското.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom