System Of A Down (SOAD)

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Imaat mnogu dobri pesni a stilot im e mnogu prepoznatliv...uff me fati Iron Maiden manija vecerva :? :?
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.453
1 другар ме праша зошто Дарон пее повеќе на новиот албум, не дека е лош, напротив, пријатно изнанадување ама на претходните албуми повеќе пееше Серџ. Јас му викам паа се уморил чоекот од многу викање па решиле да го поделат викањето меѓу двајца, еден вика другиот одомара па обратно.

;)
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Типот не знае да пее!!!!

Иначе другарче бубњар(Куло) ми вика дека бубњарот е многу добар.....многу е отсечен....
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
незнам зашто толку не ви се свиѓа најновиот албум, баш е океј, не е како токсисити ама стварно океј есо исклучок на 2 песни
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Mesaja напиша:
Типот не знае да пее!!!!

Иначе другарче бубњар(Куло) ми вика дека бубњарот е многу добар.....многу е отсечен....

добро свири на Chop Suey! она почетното
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Tonchie напиша:
1 другар ме праша зошто Дарон пее повеќе на новиот албум, не дека е лош, напротив, пријатно изнанадување ама на претходните албуми повеќе пееше Серџ. Јас му викам паа се уморил чоекот од многу викање па решиле да го поделат викањето меѓу двајца, еден вика другиот одомара па обратно.

;)
pa fala bogu Daron izleze od senkata...abe ne e fintata u peenjeto tuku koj poveke znae da SE DERE....
 
Член од
20 мај 2005
Мислења
140
Поени од реакции
11
абре нема веза... само пиштат се дерат, ебава гитарата без веза малакиан и слично... басисто рока, тапанаро само се поти, а пејачо не се бричи... али, арни се... и волшебни
 

Adr1anA

NAUGHTY GIRL
Член од
12 септември 2005
Мислења
198
Поени од реакции
4
тончи ми го даде новиот албум ми се свиѓа, а од сите песни највеке ја сакам toxicity
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
guitardemon666 напиша:
абре нема веза... само пиштат се дерат, ебава гитарата без веза малакиан и слично... басисто рока, тапанаро само се поти, а пејачо не се бричи... али, арни се... и волшебни
huh ?hah?wtf??

ti ova seriozno go mislis za system of a down?
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
Adr1anA напиша:
тончи ми го даде новиот албум ми се свиѓа, а од сите песни највеке ја сакам toxicity
toxicity e definitvno naj dobrata pesna od niv.............:music3:
 
Член од
20 мај 2005
Мислења
140
Поени од реакции
11
не ги бива за музика... само јако звучат оти имате ќеф за дерење
 

Kajgana Shop

На врв Bottom