System Of A Down (SOAD)

Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
The`bItCh напиша:
Јас ги обожавам!!! :eek:jea:
Toxicity им е најдобра!! Не можам без нејзе:))
Инаку spiders нешо во последно време многу ја слушам, кул ми е шо знам.. :wink:
ufffffffffff......da bitch e pola pola i uste odozgore slusa dobra muzika kao da downs of da sytem........gotovo ke cekam i 10god ako treba....... :wink:
mojata naj omilena pesna e toxicity.......... :twisted: :twisted:
a posledniot album go imam ama ne sum go slusnal use.....deka cd-plejerot mi e blokiran so turbonegro,hellacopters i kyuss..... :P :P :P
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
Goddess of Chaos напиша:
mene pesna od niv so najveke me naezila e Chop Seuy!.....

strashno dobra pesna ali ovdeka Amerika neso znam mrcea "vernicive"zato so ima del od pesnata kade shto se citira Biblijata pa kopiljacive se popalija :pos:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
RaGeAnGeL напиша:
Goddess of Chaos напиша:
mene pesna od niv so najveke me naezila e Chop Seuy!.....

strashno dobra pesna ali ovdeka Amerika neso znam mrcea "vernicive"zato so ima del od pesnata kade shto se citira Biblijata pa kopiljacive se popalija :pos:
eh pa tie pa eden zbor od biblijata da spomnes ziv ke te izedat ebago! ama sepak EPTEN e jak toj del....a ti u Amerika si?
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
ma znam jas to ali katolicive ovdeka za takvi stvari se uzas ne e bitno so sekoj eden od tie sveshteni lica silova mali deca bitno e zborovi od Biblijata da ne se koristat vo pesni u go and figure that out

p.s da da prokleta je amerika sum jas :bal:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Систем се нешто најдобро шо се појавило у последниве години
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
ma epten se drzat za verata....amerika...lepora :roll: treba za inaet da zemes cela biblija da ja ispopcues u pesna i da gledas kako zbesnuvaat i da uzivaaaas :pos:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
da Merlincoto na nastapi im ja kine biblijata na parcinja pred nos...abe kaj zabegavme od temava od SOAD stasavme do Marilyn Manson.....back to the topic...
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
anyway...mene fav od soad mi e roulette....kakov glas vaga tuka tipov me ezit :oops:
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Goddess of Chaos напиша:
MSV напиша:
Goddess of Chaos напиша:
Daron Malakian e dobar gitarist......
Нека си остане на тоа...... :?

e zosto.....
Зашто....Тоа што искача на сцена и се дере FUCK THE SYSTEM!!! покажувајки го своето голо-газе.....Не го прави супер гитарист и не ги прави Систем најбољи бенд........


Знам, знам......Ова што го кажувам звучи много малодушно......Но што да правам??? Кога пак ми се јавува оној инстинк за бранење на сопствениот вкус на музика.....А неговото ограничување вели: НЕ СЛУШАЈ СИСТЕМ!!!

.......Што и не мора да значи дека е во право....


.....Поздраф :wink:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
MSV напиша:
Goddess of Chaos напиша:
MSV напиша:
Goddess of Chaos напиша:
Daron Malakian e dobar gitarist......
Нека си остане на тоа...... :?

e zosto.....
Зашто....Тоа што искача на сцена и се дере FUCK THE SYSTEM!!! покажувајки го своето голо-газе.....Не го прави супер гитарист и не ги прави Систем најбољи бенд........


Знам, знам......Ова што го кажувам звучи много малодушно......Но што да правам??? Кога пак ми се јавува оној инстинк за бранење на сопствениот вкус на музика.....А неговото ограничување вели: НЕ СЛУШАЈ СИСТЕМ!!!

.......Што и не мора да значи дека е во право....


.....Поздраф :wink:

E...so mi e mene gajle so on ispagjal na scena i im igral striptiz tamu? mene muzikata mi se svigja i ne ednas ke recam deka privatniot zivot ili razmisluvanje i odnesuvanje na muzicarive ne mi e tolku biten kolku muzikata so ja pravat.hm moze ke se premislis :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom