Survivor Србија/Хрватска

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.570
Me врати во времето кога гледав од се по нешто ријалити и музички шоуа. Операција Тријумф, Велики Брат, Survivor.

Survivor од сите ми се издвојува.

Штета што ниедна наша телевизија не откупи права за емитување и што нема некој наш учесник.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.014
Поени од реакции
7.730
srbite protiv hrvatite hehe
od sekogas sum go sakal ova realno, vprocem edinstveno sho mi zadrzuva vnimanie
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
990
Поени од реакции
3.954
a so si gi pisal tim a i tim b,
tim srbija i tim hrvatska se
Не беше пишано во најавата, а скоро сите ми беа анонимуси, така да и јас сега дознав.


Тимот на Србија многу појак и многу подобро скоцкан, жените се појаки за неколку нијанси од овие на Хрватска.
Оној првиот што играше од Србија - Бранко Милошев, две минути му требаа да ги погоди круговите на шипката...
Милица Дабовиќ многу јако се држи и физички е спремна иако има 40 години, ја искина во втората рунда 15 години помладата Сумеја Шејто.

Игор Нигор иако делува како најслаба карика во физичка подготвеност, ќе надокнади дупло морално и умствено.

Стефан Невистиќ делува најспремно.


Кај Хрватите најслаба карика дефинитивно ќе биде Ивана Банфиќ, физички нема што да понуди, за останатото ќе видиме...

Нешто што им оди во прилог на Хрватите е тоа што изгледаат повеќе како тим и посложни се.


Островот е ПРЕУБАВ, ќе биде интересно за гледање.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Дали се планира да се ставаат епизодите на Јутуб после нивно емитување или само ќе оди како хајлајтс најинтересни делови?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.570
Дали се планира да се ставаат епизодите на Јутуб после нивно емитување или само ќе оди како хајлајтс најинтересни делови?
Нема на Јутјуб да има. Во Србија има цели епизоди само на Eon апликацијата која се плаќа.

Во Хрватска на novaplus.dnevnik.hr пробај со менување ip Vpn хрватско ако воопшто успееш и ако не се плаќа.
 
Последно уредено:
Член од
15 август 2021
Мислења
115
Поени од реакции
383
@TGTBF вчера Нигор многу ми се виде спор.
Дали од умор, не знам.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.570
Не знам зошто толку голема првава епизода. Премногу траеше па на тоа додај и реклами.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.570
Не од почеток ама еве ви ја првата епизода. Снимката почнува од играта а е од хрватската Nova и разликата е во водителот.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.127
Поени од реакции
8.939
Не знам зошто толку голема првава епизода. Премногу траеше па на тоа додај и реклами.
odlicno pocnaa, negde saat vreme bez reklami teraa. posle toa, vtoriot saat mislam bese povikje
reklami odkolku programa.
ce se konsolidirame do vecer, ako se najde nekoj torent da gi sobira, ci gledam od tamu,
alergicen sum na reklami :cool:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.570
odlicno pocnaa, negde saat vreme bez reklami teraa. posle toa, vtoriot saat mislam bese povikje
reklami odkolku programa.
ce se konsolidirame do vecer, ako se najde nekoj torent da gi sobira, ci gledam od tamu,
alergicen sum na reklami :cool:
Репризи се преку ден во 14:10 часот мислам дека на сите Nova канали кај што се емитува.
Автоматски споено мислење:

odlicno pocnaa, negde saat vreme bez reklami teraa. posle toa, vtoriot saat mislam bese povikje
reklami odkolku programa.
ce se konsolidirame do vecer, ako se najde nekoj torent da gi sobira, ci gledam od tamu,
alergicen sum na reklami :cool:
Кој сака да ја симне прва епизода има линк на serbianforum. Таму ќе има линкови за симнување секоја епизода.
 
Последно уредено:

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.127
Поени од реакции
8.939
milica dabocic obezbedjuje krompir :ROFLMAO: interesno voa hhh
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
Милица Дабович клучна карика за 2та дена.
Сепак последната фаза од играта е клучна,без разлика колку си брз у првите..
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.570
Одлична игра денес. Добри беа црвениот тим, дури во тој тим Нигор или кој и да беше одлино се покажа во лов на риба.

Не ми се допаѓа тоа што имаат две верзии една за хрватската и босанската Nova и една за српската и црногорската Nova па така да едниот водител на една верзија само си стои ништо не збори. Така за да напраат две верзии прво го снимаат едниот водител па после другиот и во монтажа им се направени две верзии додека другото во реалново шоу е се исто за сите телевизии кај што се емитува. Можеле една верзија да имаат и двајцата да зборат, вака како што е е глупо.
 
Последно уредено:
Член од
12 јуни 2017
Мислења
379
Поени од реакции
245
Кај може да се гледа на интернет?
Нека прати некој линк дека на тоа serbianforum не успеав да најдам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom