Survivor Србија/Хрватска

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.904
Поени од реакции
7.571
Кај може да се гледа на интернет?
Нека прати некој линк дека на тоа serbianforum не успеав да најдам.
Пратено ПП два линка од два форума. На едниот ја има и хрватската верзија.
 
Член од
11 март 2022
Мислења
9
Поени од реакции
9
Почнав да го гледам и јас од синоќа иако никој не знам од натпреварувачите.

Али на овој Стеван Стеванович шо се најубаво му мислам .... :love: мислам дека поради него и ќе гледам.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.904
Поени од реакции
7.571
Aко ептен сте затрескани и сакате да знаете се што се дешава секој детал кај тимовите ќе мора да ги гледате двете верзии и српската и хрватската особено делот кога даваат што све прават таму кога немаат собир и игри.

Колку што разбрав хрвативе на Nova Hr и Nova BH давале повеќе материјал ид хрватскиот тим сините а србите на Nova S и Nova M даваат повеќе материјал од српскиот тим црвените.
 
Последно уредено:
Член од
15 август 2021
Мислења
115
Поени од реакции
383
Црвениве денес многу слаби за борба за имумитет.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
990
Поени од реакции
3.954
Како што пишав кај Хрватите нема многу поединци кои се издвојуваат и посложни се и повеќе делуваат како тим.
Од друга страна кај овие имаш многу ега на едно место и само три дена беше потребно да се види тоа.
Одма се направија поделби женски и машки тим без никаква објективност...

Во некое реално сценарио единствен правилен избор би бил Ивона Коковиќ да испадне, бидејќи нема буквално ништо со што би придонела на тимот, втор избор после неа би бил Мина Николиќ, иако Мина има да понуди многу од морален аспект и многу готивна и искрена девојка (y)

Игор Нигор секој што има барем малку памет не би го исфрлил барем до средина на натпреварување, да не кажам до крај...
Слаб од физички аспект, нормално годините си го прават своето, ама голема прошлица, градски мангуп, најискусен од сите натпреварувачи, да не кажам и најпаметен, израснат на море, им лови храна...

Милица Дабовиќ одма се покажа како токсична, не ме ни изненади пошто отприлика очекував, знаев дека ќе сака да шефува и да глуми главна...


Од друга страна Ника Раќик пре пре преодвратна особа... Одамна не сум видел толку одвратна и антипатична особа.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.014
Поени од реакции
7.730
ima nekade planovi po den sho ke se deshava? cetvrtok i petok sto ke ima, gledam pokratki se emisiite?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.904
Поени од реакции
7.571
И сега како ќе се одлучи кој да напушти од кај црвениот тим?
 
Член од
29 септември 2020
Мислења
82
Поени од реакции
82
може некој да ми прати линк од првите две епизоди?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.904
Поени од реакции
7.571
Што се случуваше вечерва? Имаше ли продолжение на гласањето? Отпадна некој или толку беше првото гласање?
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.014
Поени од реакции
7.730
Што се случуваше вечерва? Имаше ли продолжение на гласањето? Отпадна некој или толку беше првото гласање?
ushte edna igra za imunitet megju pleminjata i presecena na polovina, prodolzuva utre, utre i plemenskiot sovet verojatno za ushte eden nominirian. totalno mi e bez plan dlai seushte nemaat red fateno ili shto e, ne znam ova ispagja deka vo cetvrtok i petok po pola emisija ke ima..
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.904
Поени од реакции
7.571
Различна продукција овој пат го работат овој Survivor. Прв пат мислам се вклучени хрватите како учесници заедно со србите.

Предходните сезони српски верзии Vision team беше продукција а сега гледам покрај United media е и некоја турска продукција вклучена.
 
Последно уредено:
Член од
11 март 2022
Мислења
9
Поени од реакции
9
Па секој почеток не е толку интересен, треба малку време да проработи глад, нервоза , тактики ..

па ќе видиме шо ќе се дешава.

Инаку вечерва почнува во 22:20 ч
 

Kajgana Shop

На врв Bottom