Survivor Србија/Хрватска

Член од
29 ноември 2014
Мислења
985
Поени од реакции
3.895
После деценија пауза, Сурвајвор се враќа на малите екрани. Шоуто започнува утре од 21:15 часот, за жал нема ни еден македонец.

ТВ права: Нова С
Место на одржување: Доминиканска Република
Водители: Бојан Периќ и Марио Млинариќ
Тимови:

Тим А: Игор Лазиќ Нигор, Маша Купрешанин, Мина Николиќ, Владимир Говедарица, Бранко Милошев, Милица Дабовиќ, Нада Ериќ, Стефан Невистиќ, Стеван Стевановиќ, Ивона Коковиќ.
Тим Б: Ивана Банфиќ, Горан Шпалета, Кристиан Рауч, Ника Ракиќ, Сања Мочибоб, Томислав Рубињони, Сумеја Шејто, Виктор Бобиќ, Тена Томљановиќ, Роко Симиќ.



 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
После деценија пауза, Сурвајвор се враќа на малите екрани. Шоуто започнува утре од 21:15 часот, за жал нема ни еден македонец.

ТВ права: Нова С
Место на одржување: Доминиканска Република
Водители: Бојан Периќ и Марио Млинариќ
Тимови:

Тим А: Игор Лазиќ Нигор, Маша Купрешанин, Мина Николиќ, Владимир Говедарица, Бранко Милошев, Милица Дабовиќ, Нада Ериќ, Стефан Невистиќ, Стеван Стевановиќ, Ивона Коковиќ.
Тим Б: Ивана Банфиќ, Горан Шпалета, Кристиан Рауч, Ника Ракиќ, Сања Мочибоб, Томислав Рубињони, Сумеја Шејто, Виктор Бобиќ, Тена Томљановиќ, Роко Симиќ.



Телевизијава ја има на А1 или Телеком?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
985
Поени од реакции
3.895
Телевизијава ја има на А1 или Телеком?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
На Телеком ја има, на А1 мислам дека ја нема бидејќи е на United Media. Ќе побараш mac листа во темата Интернет радио и телевизија и ќе ти даде некој.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
На Телеком ја има, на А1 мислам дека ја нема бидејќи е на United Media. Ќе побараш mac листа во темата Интернет радио и телевизија и ќе ти даде некој.
Не гледам причина зошто.
Нема македонец учесник, пола македонија не може да ја гледа телевизијава, бриши темава.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.071
Поени од реакции
21.944
Инаку кои се и овие србиве, хрвативе што учествуваат ?
Рандом луѓе се или ова е ВИП верзијата на шоуво со познатите?
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.607
Освен Нигор и Ивана појма немам кој се другиве ако ова е воопшто ВИП.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.096
Поени од реакции
8.871
После деценија пауза, Сурвајвор се враќа на малите екрани. Шоуто започнува утре од 21:15 часот, за жал нема ни еден македонец.

ТВ права: Нова С
Место на одржување: Доминиканска Република
Водители: Бојан Периќ и Марио Млинариќ
Тимови:

Тим А: Игор Лазиќ Нигор, Маша Купрешанин, Мина Николиќ, Владимир Говедарица, Бранко Милошев, Милица Дабовиќ, Нада Ериќ, Стефан Невистиќ, Стеван Стевановиќ, Ивона Коковиќ.
Тим Б: Ивана Банфиќ, Горан Шпалета, Кристиан Рауч, Ника Ракиќ, Сања Мочибоб, Томислав Рубињони, Сумеја Шејто, Виктор Бобиќ, Тена Томљановиќ, Роко Симиќ.



i taka dosaden period u zivotot mi e momentalno, bas barav nesto vakvo za gledanje.
imas prateno prethodni izdanija?
koja bi bila razlika od pratenje na insta, yt, i na nova s?
povekje materijali bi objavuvale na televizijata valjda?
gi davaat ednas dnevno, ili nekoja druga shema e?

da se deshava nesto :D
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
i taka dosaden period u zivotot mi e momentalno, bas barav nesto vakvo za gledanje.
imas prateno prethodni izdanija?
koja bi bila razlika od pratenje na insta, yt, i na nova s?
povekje materijali bi objavuvale na televizijata valjda?
gi davaat ednas dnevno, ili nekoja druga shema e?

da se deshava nesto :D
Koга беше Тони Зен таа година во Филипини беше интересно. Тоа го пратев.

Ако не си гледал вреди да се гледа. Поделени се на две тима племиња им даваат некое име на тимот и се поделени едни се на друг дел а другите на друг. Од јадење не добиваат многу повеќе се на ориз и зависно игрите добиваат нешто награди кој некогсш се и храна. Игрите се секој ден мислам а еднаш неделно се собираат на состанок и разговараат што им се случило па се гласа кој да отпадне кој да остане.


Не знам која е разликата пратење на интернет воопшто по социјалниве мрежи.

Гледам има и јутјуб канали Survivor Serbia и Survivor Croatia. Зависи каков договор имаат со продукцијата која лиценца е земена дали воопшто им е овозможено да ги ставаат на Јутјуб епизодите не сум информиран за тоа.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
985
Поени од реакции
3.895
Инаку кои се и овие србиве, хрвативе што учествуваат ?
Рандом луѓе се или ова е ВИП верзијата на шоуво со познатите?
Јас ги знам само Игор Нигор, Милица Дабовиќ и Ивана Банфиќ, ама да ВИП е. Е сега колку е ВИП, само они си знаат.

koja bi bila razlika od pratenje na insta, yt, i na nova s?
Пратење само на Нова С, на Јутјуб само хајлајтс ќе има. Ќе се емитува секој ден по една епизода.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.096
Поени од реакции
8.871
Јас ги знам само Игор Нигор, Милица Дабовиќ и Ивана Банфиќ, ама да ВИП е. Е сега колку е ВИП, само они си знаат.



Пратење само на Нова С, на Јутјуб само хајлајтс ќе има. Ќе се емитува секој ден по една епизода.
sakam da go gledam, e sega dali kje uspeam da bidam 9 i 15 pred TV, i kolku dolgo bi trpel
gledanje TV so reklami (ova osven za kosarka, ne mi se slucilo posledni 5 godini).
eden prijatel mi prati online link nekoj za srbski kanali
https://nettvplus.com/paketi#tab-pay-1/

verojatno ima opcija za nekoj mesec gratis, nezz dali kje treba VPN za srbija
ako funkcionira ova i da moze da snima, kje probam da pratam
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Nettvplus мислам дека не се нуди во Македонија освен ако нешто не е променето од тогаш кога јас пробував да добијам тест.

Најверојатно ќе има и снимки на балканскиве форуми balkandownload или serbianforum само ќе треба да си почекате прво на телевизија да биде емитувана епизода па потоа после некој час или утредента да видите дали ќе ја стават епизодата за симнување.
 
Последно уредено:

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.096
Поени од реакции
8.871
Nettvplus мислам дека не се нуди во Македонија освен ако нешто не е променето од тогаш кога јас пробував да добијам тест.

Најверојатно ќе има и снимки на балканскиве форуми balkandownload или serbianforum само ќе треба да си почекате прво на телевизија да биде емитувана епизода па потоа после некој час или утредента да видите дали ќе ја стават епизодата за симнување.
moze i toa so torentite da se proba da.
da vidime prvo vecer kako ce pocnat, dali ce ima lezet za gledanje :ROFLMAO:

@TGTBF ivana banfic - taa od hrvatska li e? neli e taa stara za vakvi egzibicii be.

ja sum za tim A, samo milica dabovic a znam od via hhh
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
985
Поени од реакции
3.895
moze i toa so torentite da se proba da.
da vidime prvo vecer kako ce pocnat, dali ce ima lezet za gledanje :ROFLMAO:

@TGTBF ivana banfic - taa od hrvatska li e? neli e taa stara za vakvi egzibicii be.

ja sum za tim A, samo milica dabovic a znam od via hhh
Од стара кокошка излегува подобра супа

Напред тим А, напред Милица Дабовиќ, бивша кошаркашице, а будуќа старлето
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.096
Поени од реакции
8.871
Од стара кокошка излегува подобра супа

Напред тим А, напред Милица Дабовиќ, бивша кошаркашице, а будуќа старлето
nogu ogrdela vaa be bace, uste na 40 godini :ROFLMAO: ne navivam za nea, pu pu ne vazi.
interesno mi se gleda za sefte mene.
a so si gi pisal tim a i tim b,
tim srbija i tim hrvatska se, bice belaja hhh
 
Член од
15 август 2021
Мислења
115
Поени од реакции
383
Јас навивам за црвениот тим.:)
Само што водителот не може да го замени Андрија. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom