Superhero Movies

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.247
Поени од реакции
78.873
Не е Cap. America 44 филм. Серија е. Може ја давале у кино, може на домашна проекција, може на радио го пуштале.
Спајдермен 77 е филм. ТВ или неТв сеедно, исто сеедно ми е што некој го сматра да речеме Two Towers како епизода од серија од три епизоди
За Хауард д Дак се сложувам дека е првиот филм кој нема некои вакви дилеми.[DOUBLEPOST=1555710192][/DOUBLEPOST]Да не ме сфатиш погрешно, ја сфаќам дека ти се водиш според некои општи стандарди, според кои се знае што е филм и зашто е филм.
Ја цело време ти укажувам на мои лични стандарди, па според нив проценувам.
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.636
Поени од реакции
38.813
каубојци и индијанци на времето се гледале, каков капетан америка какви бакрачи
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
И така, малку по малку, стасавме у Endgame...Иде некој вечерва?
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
509
Апсолутно феноменално филмче.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
ФЕ-НО-МЕ-НАЛ-НО!!!!

3000/10:aplauz::aplauz::cuc::cuc::cuc::cuc:
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
за тие што го гледале, има ли пауза на средина на филмот, и има ли пост-кредит сцени??
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.532
Најдобриот марвел филм до сега, класи над останатите, и еден од најдобрите во историјата на филмовиве за супер херои, би рекол и рамо до рамо со триологијата на Нолан за бетмен каде се сретнавме со еден поинаков пристап за ваквиот тип на филмови, поопширно кога ќе помине време и ќе се дискутира асално на темава за филмов.

Подалеку од спојлери низ нетов, пазете се, има дебили што намерно спојлнуваат, ако го чекате за торенти во иднина zz, не вреди, ќе го јадете за најбитните детали, ако сте во можност да одите во кино не му ја мислете и терајте што поскоро.
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
531
Поени од реакции
318
Dobar,dobar

Sent from my HTC U Play using Tapatalk
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
- Јак ''Love letter'' Ендгејм-ов за хардкор фановите. Свака им чаС на Марвел, бајаги коска emotional beats спакувани низ цела декада филмска ризница
- Captain America & Black Widow бог и батина!!! Nebula honorable mention(y)
- Добар, ама не НАЈдобар Марвел филм. Занес потрес без веза го тресе нетов. Infinity War for instance ми беше подобар:toe:.. Winter Soldier да не го ни спомнувам
 
Член од
21 мај 2007
Мислења
422
Поени од реакции
141

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.247
Поени од реакции
78.873
Мило ми е што е добар. И треба да биде.
Мада за еден тон супер-херојски филмови многумина ми викале дека се добри, а испаднало просек, накај подпросек (Black P., на пример).
Овој верувам дека е добар.[DOUBLEPOST=1556400013][/DOUBLEPOST]
Епизода од серија е бе! Озбилно, не се 3 епизоди, 2 сезони, 13 епизоди. Еве, види: https://en.m.wikipedia.org/wiki/The_Amazing_Spider-Man_(TV_series)
Ја најстварно имам некој Спајдермен (од прилика од тоа време) гледано у кино. Игран филм.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom