Succession

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.366
Поени од реакции
25.093
Јас очекував читање на тестамент како во Маратонци, се да си препиши сам себи :ojeaa: А тргна на таму работата со идејата да го скријат тестаментот. Кутрата Шив пак ја насанкаа, по стоти пат ќе го јади и не и иди паметот.
Мое мислење е дека иако не и е сеедно, Шив одлучи да попушти затоа што е бремена и кај и да е тоа ќе се покаже, па сигурно некој ќе го искористи тоа против неа и нема да има кредибилитет, макар и како ве-де.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.355
Поени од реакции
28.030
Мое мислење е дека иако не и е сеедно, Шив одлучи да попушти затоа што е бремена и кај и да е тоа ќе се покаже, па сигурно некој ќе го искористи тоа против неа и нема да има кредибилитет, макар и како ве-де.
Судејќи по текот на серијава во следна епизода очекувам Шив да абортира и да им влезе на некој состанок да ги испердаши и да го завземе кормилото :D

Цел ден се смеам не можам од глава да го извадам Грег коа им рече so technically I'm gonna be his number two? :pos:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.042
Поени од реакции
34.682

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.350
Поени од реакции
46.565

Oд “Look how far you've come'' до “look at us both'' до ценкањето за имотот на уште неоладен сопруг и татко,- све во минута и пол. Има серии што во цели сезони немаат содржина, колку што овде има во една сцена.

Иначе , ја го чекам брат му на Конор во наредиве епизоди да се замеша. Тој ми е од поомилените ликови и сигурен сум дека ќе даде придонес и моменти. :icon_lol:
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.873
ОК, тоа јасно е дека никој нема да го достигне, ама гледај: почеток vs. крај на епизодата:

Прегледај го приврзокот 375919
Само ја ли мислам дека Кендал и Шив врска немаат од бизнис а се самобендисани и ради тоа стално заебуваат. Роман у оваа сезона најбистар ми е :toe:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.519
Поени од реакции
33.699
Ja pregledav pak prva sezona i zavrsiv so vtora.
Ke ve stignam kaj i da e, moze i taman za finaleto.

Ne znam sto imaat napraveno vo treta no najvise empatija imam za team Ken… :toe:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.042
Поени од реакции
34.682
Ром е ебано копиле, го мразам најмногу од тројцата оти цело време играше топло-ладно, ама епизодава Киран Калкин искина!
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.366
Поени од реакции
25.093
Ne znam sto imaat napraveno vo treta no najvise empatija imam za team Ken… :toe:
Баш помеѓу сезона 2 и 3 полагав Историја на светска драма и театар и пишував труд на тема Succession затоа што има премногу референци кон Шекспир, особено Кралот Лир, и секогаш влечев накај Кен затоа што за мене беше the ultimate tragic hero, налик на Хамлет.

Но покрај тоа, обично менувам мислење на секои 5 минути за сите буквално, освен за Шив :love:Сѐ би и простил. :rolleyes:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.355
Поени од реакции
28.030
Мислење за последнава епизода? :D
Грег се закануваше, Роман отпушташе, Кен дигаше цена на акции :pos:
Делува ко да ќе ја спасуваат империјата ама серијава донесе доста плотови, не би можел да предвидам што е следно, Шив да праи свадба со Матсон?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.519
Поени од реакции
33.699
Jas ja izgledav treta sezona
Ken rodendenot epizodata mi bese edna od polosiste

Najmemorable ke ostane well, we just walked on our mom and dad fucking us :pos:

Bi trebalo da ve stignam taman pred finale:ojeaa:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.519
Поени од реакции
33.699
Au kako se spukaa Shiv i Thom

Epten se tragicni a ovaa pa odozgora trcase da se kaci na Skarsgard vozot, ke ima snitches get stitches izgleda u epizodive
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.350
Поени од реакции
46.565
Aко имаше и малце сомнеж, после епизодава е јасно дека се работи за Фокс :D .
Препрепрејака епизода. Одлично изрежиран хаос.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom