Stand Up Comedy

Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
и жени хејта, има и многу fucked up приказни
ѕвер е
if ur into ricky, louie, bill burr, jeselnik, carlin n all the other haters..
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
еден од најомилените комичари на сите времиња, кога би јас бил комичар, би сакал да можам вака. :)
 
Член од
26 февруари 2014
Мислења
11
Поени од реакции
20
Најомилени ми се Еddie Izzard и Louis CK, :)

Ама неодамна ја гледав Tig Notaro. Типката е неверојатна... Има брилијантен начин на презентирање...
Штета што видеото на кое што најмногу сум се смеела воопшто досега е избришано од You Tube. Се викаше „I have cancer“ и е дел од нејзиниот нов албум „Live“.
Зборува дека претходно имала некоја друга болест, па мајка и` почнала, па и` кажале дека има рак... И сето тоа го кажува на начин на којшто се газиш од смеење :)
Еве едно многу познато видео...


Исто така, морам да ги наведам:
Ricky Gervais
Omin Djalili
Gabriel Iglesias
Trevor Noah
Bill Burr
Rowan Atkinson
and of course, George Carlin :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Зборува дека претходно имала некоја друга болест, па мајка и` почнала, па и` кажале дека има рак...
И женска и и раскинала. Има поминато низ страшен период стварно, а пак си се смешка :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Добро сами ли ги пишуваат текстовиве што да кажат овие од Sand up Македонија што се ?

Некако ми стои ко некој друг да им ги пишува ,толку се ужасни и не се смешни. Единствено тој охриѓанецот е смешен по некогаш да го заслушаш.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Ментото Jeselnik има нов стенд ап на нетфликс Thoughts and Prayers.
Лудак како и секогаш, дефинитивно згуглајте за синот на Ерик Клептон, ја не знаев :D

 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Amy Schumer има солиден стенд ап пред ~3 недели.
Најјак момент дефинитивно е при крајот кога ќе почне да збори за kinky секс фрази, ќе се јави еден од публика да објаснува kinky секс фраза а до него ќе биде мајка му :ROFLMAO:
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
Дај предложите некои стенд ап настапи од поновиве да изгледам, го ставив Anthony Jeselnik: Thoughts and Prayers да се спушта, го имам гледано него на роустот на Чарли и беше многу добар.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Има ново од Jeselnik на Нетфликс. Брутален како и секогаш.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Џеф Рос ми е омилен roaster, он како што знае никој, поготово тие старите колку му де добри. Дејв Шапел ми е еден од појаките стенд ап, после Бил Бур и така натака.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom