Stand Up Comedy

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.899
Да ја вратиме темава во живот, 90% од видеата што сме ги постирале не постојат повеќе, време е да освежиме. Ќе почнам од Рики затоа што ми е сигурица:


Целото шоу, за тие што живеат под некое дрво, се вика Humanity, го има на Нетфликс и е едно од најдобрите работи што сум ги гледал, го имам репризирано 100 пати до сега, го знам на памет.

Рики, да си жив и здрав 100 години :D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
многу комерцијала ми е рики, ја повише сум по Џеф Рос, Бил Бур и компанија.
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Patrice O'Neal.
Moчнав од смеење.
Бог да го прости, Elephant in the room му е фантастичен. Во комеди клубот кај што работеле повеќе познати комичари, кажуваа како им идело да плачат од што ги реметел. На сред стенд ап, на Кевин Харт му има фрлено телефонски именик у фаца и му рекол да го прочита бидејќи е посмешен од материјалот на Кевин. И сето ова траело со години, и ден денес го зборат. Сето тоа му се врати на Patrice на Roast-от на Чарли Шин и го извадија од шарки, почна да се дтка, кочи... најмногу од шегите на Antony Jeselnik и Amy Schummer (кога беше смешна).
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Рики требаше после Хуманити да извади и уште еден спешл, бар така го слушав по интервјуа, али претпоставувам дека со пандемијава се пролонгира. Хуманити е одличен спешл, можеби и најдобар, сите му ги иам гледано.

Од женскиве, ми се допаѓа Али Вонг, но таа мислам дека нема некој нов материјал. И лани ја открив Тејлор, моментално една од подобрите. Се изнасмеав за муабетот за венчавките и гримасите што ги прави.

Ентони е исто ок, малце ко да претерува со црниот хумор, зашто поцрн не може да биде, али тоа му е трејдмарк. Срцка е вака физички, само малце да се опушти со телото и да не е толку uptight, ќе остава подобар впечаток.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Snosti go gledav inside, odlicen
Bo ke ostare kako vino

IMG_20210602_125149.jpg
 
S

sim4e

Гостин
Починал Норм Мекдоналд. Еден од најсмешните комичари во историјата. Без разлика дали се работи за стендап, филм или подкаст, човекот беше генијален во секој формат. Нека му е лесна земја.
 
S

sim4e

Гостин
Сем Морил ми е еден од најталентираните млади комичари во моментов и мајстор на својот занает. Нема предолги приказни кои забораваат да бидат смешни, нема филери, нема булшит. Економичен во изразот, со технички прецизен сетап и панч кој те треска од земја кога најмалку очекуваш. Аполутен убиец!
I Got This му е прв самоиздаден целовечерен настап и втор во кариерата.



За време на пандемијата го издаде и Up on the Roof кој, како што и самиот наслов кажува, е снимен на покриви од разни њујоршки згради. Од 2:56 до 3:56 ми е омилената шега и пример за јазичната мајсторија на Морил. Joke writing 101.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Snosti go gledav noviot na Louis CK - Sorry.
Pak so tocnata doza na precekoruvanje, znae do kaj da ide so edgy-nesot i zatoa e megu velikanite.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom