Stand Up Comedy

Член од
8 јули 2008
Мислења
3.752
Поени од реакции
5.187
Прво Дејв Шапел, сега Бил Бур. Добри Netflix!
Глеам дека темава едно добри 4 години е запоставена.
Не сакам да звучам мејнстрим (@Anon на тебе мислам), ама на Дејв Шапел му се сите Нетфликс стенд ап спешали одлични.Секако има и некои онака average моменти ама генерално издоминира.Hall of fame стенд-ап комичар, дури би рекол underrated :)
Вреди да се спомне бидејќи искочија и доста други спешали после 2015 (кога темата последен пат била "активна", пред анон и @Ron Burgundy да се обидат да ја живнат у 2019 :D ).

Друг исто многу јак стенд ап комичар кој не е спомнат страници наназад дефинитивно - Hanibal Buress.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
11.312
Поени од реакции
16.815
Слушнав дека има некоја фама околу Шапел ама не стигнав да го гледам.
 
На врв Bottom