Squid Game

Член од
12 мај 2014
Мислења
1.007
Поени од реакции
1.799
Најкриво ми е за епизодата со џамлиите, зашто не дадоа некоја сцена кога играа тие мажот (што се обеси) и жената, сигурно би било емотивно за гледање
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Најкриво ми е за епизодата со џамлиите, зашто не дадоа некоја сцена кога играа тие мажот (што се обеси) и жената, сигурно би било емотивно за гледање
Уште тоа фалеше... :icon_lol:
 

ToXic_

Booyah!
Член од
19 март 2009
Мислења
275
Поени од реакции
196
Почнав да ја глеам серијата некако без многу ентузијазам, а и претходно немам гледано корејски серии или филмови, но полека бев пријатно изненаден посебно после некои сцени што се случуваа.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.840
Поени од реакции
24.270
Overrated, барем за мене.
Мислам не дека беше лоша серијата, далеку од тоа, ама хајпот што се направи околу неа барем кај мене не го оправда.
Сеуште во очекување на новата Breaking Bad, LOST, Game of Thrones (првите 4 сезони) каде што буквално ќе се прават милијарда теории низ интернетот и луѓево ќе се обземат со тоа.

Глумата беше одлична, поготово од поглавните ликови.
6тата епизода Gganbu буквално развали, 10/10 епизода.
Али прееемногу дупки, премногу нелогични и глупи потези, прелош завршеток на серијата.
Можеби требаше малце повеќе да се даде depth на самата игра, на Front Man и на VIPs-от, вака образложението на стариот беше премногу глупаво, барем за мене.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Overrated, барем за мене.
Мислам не дека беше лоша серијата, далеку од тоа, ама хајпот што се направи околу неа барем кај мене не го оправда.
Сеуште во очекување на новата Breaking Bad, LOST, Game of Thrones (првите 4 сезони) каде што буквално ќе се прават милијарда теории низ интернетот и луѓево ќе се обземат со тоа.

Глумата беше одлична, поготово од поглавните ликови.
6тата епизода Gganbu буквално развали, 10/10 епизода.
Али прееемногу дупки, премногу нелогични и глупи потези, прелош завршеток на серијата.
Можеби требаше малце повеќе да се даде depth на самата игра, на Front Man и на VIPs-от, вака образложението на стариот беше премногу глупаво, барем за мене.
Се слагам, баш тоа сакав и јас да го пишам.

Во негостиг на квалитетни серии од типот на Лост, ББ, Гот, Сопранови, оваа добива страшен хајп, а во реалност е само добра серија за тепање време.

Ја изгледав и Alice in borderland, и можам да кажам дека е дури и подобра дерија од Squid game, барем мене ми беше позабавна.

Делот со инспекторот беше глуп и немаше никаква тежина. Вип гостите беа ужас.. а и главниот лик не беше воопшто комплексен. Од старт знаеш дека он ќе ги победи игрите.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.333
Поени од реакции
57.894
Lol, никој не рече дека серијава е новата Лост или ББ. Добра серија е за бинџ за време викенд, нема ништо за размислување, нема длабочина, предвидлива е. Но во исто време е забавна, сценографијата е одлична, игрите се интересни. Бинџ, тоа е тоа.

Инаку епизодата со џамлиите не ме возбуди нешто посебно бидејќи се ми беше јасно тогаш, да ја правеше HBO серијава ќе имаше многу поголем шок валју.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.838
Поени од реакции
7.593
Едно е да не ти се допаѓаат работите, друго е тие да се реалност.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950

Kajgana Shop

На врв Bottom