Soccer Manager (Kajgana World)

  • Креатор на темата .:makedonec:.
  • Време на започнување

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
Се моли @Донев да каже од кога нема пораз во лигава?? И тоа со играч помалце од 29та минута. :cool::cool:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Real Madrid outclassed Barcelona but lost 4 - 3 in a thrilling Division 1 encounter. :ROFLMAO:

Мораше еднаш да престане и мојата ненормална серија. 61 натпревар без пораз :cuc::cuc::cuc::cuc:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
Дај бе некој нека го земе Наполи ајде. @Толстој ја ти добра екипа имиш тука, проби си, може поинтересно ќе ти биде. :)

@Uli Hoeneß еве ти и тебе шанса да имаш конкурентна екипа во лигава. :D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.956
Поени од реакции
25.270
Немам слободен слот, а и секако не би ни помислил да влезам во лигава се додека Донев ги има Меси и Роналдо. СУм го правел муабетот.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
Немам слободен слот, а и секако не би ни помислил да влезам во лигава се додека Донев ги има Меси и Роналдо. СУм го правел муабетот.
Има едно 7-8 играчи во лигава што имаат појака статистика од Меси веќе неколку сезони. Види ги Гризман, Хазард, Санчез, Левандовски... Треба малце среќа само, ништо повеќе. :) Плус Донев само прошлата сезона ја издмонира, пред тоа освои една на гол разлика и една со поен предност пред Борјан. И тоа претходната некаде до 28мо коло бев залепен до него цело време, после ми се деси распад систем, појма неам оти.

Така да, реално со вакви тимови што имаме скоро сите тука, буквално секој треба да е во игра за титулата. Проблемот е што некои ќе заборават да ги изротираат играчите кога има куп и ќе изгубат многу поени без веза. После се губи мотивација. Еве мене пример уште ми е мака за 3те поени што ги изгубив од неменаџиран тим ради тоа. Сеа ќе бев 2 бода, а не 5 позади Донев.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.742
Поени од реакции
12.726
Не е толку доминантен донев колку што вика статистиката. Две сезони против мене на среќа ја зема титулата, само прошлата доминираше.[DOUBLEPOST=1533669867][/DOUBLEPOST]Ако никој не ги сака наполи најбоље ќе биде некој дупли профил да ги земе и да има трансфер бан додека не се појави некој заинтересиран.
 
Последно уредено:
Член од
7 август 2011
Мислења
4.742
Поени од реакции
12.726
Сум за заборавил да сменам тим во неделата и сеа ќе испаднам во купот од клипче. Уште една сезона без трофеј :tapp:
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.742
Поени од реакции
12.726
Валенсија достапен за макс кеш. Да не држам двајца квалитетни бекови за џабе.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.742
Поени од реакции
12.726
немаме сите два тима со 93+ рејтинг, па и ваков просек ни изгледа квалитетно :kuracc:
 
A

Aexil Kong

Гостин
Останавме уште седум души што ја играме. Зар, има смисла повеќе да правиме формации и тактики???

Дајте некоја нова лига да креираме, мој предлог е, со тимовите да почнеме од 0, односно да имаме само буџет и 0 играчи, притоа ние самите да си ги избираме играчите, но да не можеме да земеме некој играч поголем од 93-94 рејтинг. Тие што ќе имаат повеќе од тоа ќе бидат во неменаџирани и тоа е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom