Soccer Manager (Kajgana World)

  • Креатор на темата .:makedonec:.
  • Време на започнување

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.946
Поени од реакции
25.215
Значи ќе го растураме Свонси во ЛЕ
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
ostajte mi go belerin da go kupam.. samo desen bek mi fali u sostav :D i ikardi da go kupam... mi treba spic ovoj mnogu mi e star Aduriz... 37 ima
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Играчите не беа во најдобра форма и се плашев дека баш денес може да прекине серијате без пораз, ама...

After their result against Bayern München, Real Madrid are now unbeaten in 60 games setting a new club record for most games unbeaten in a row.

:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.374
Поени од реакции
42.567
Играчите не беа во најдобра форма и се плашев дека баш денес може да прекине серијате без пораз, ама...

After their result against Bayern München, Real Madrid are now unbeaten in 60 games setting a new club record for most games unbeaten in a row.

:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
:zloo:
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Jas neznam kako vi e interesna, so kradenje i mamenje. :D

Edno pet dusi ste se sobrale i jaki sme, a mozevme 20 da igrame, na site gi otkazavte.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.374
Поени од реакции
42.567
Jas neznam kako vi e interesna, so kradenje i mamenje. :D

Edno pet dusi ste se sobrale i jaki sme, a mozevme 20 da igrame, na site gi otkazavte.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Земи ги Свонси ајде, добра екипа имаат, дури не ја усереме и таа. :)
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.946
Поени од реакции
25.215
Земи ги Свонси ајде, добра екипа имаат, дури не ја усереме и таа. :)
Не го лажи. Мислам не знам стварно што терате уште во лигава. Не да ви се мешам ама стварно ми нема логика што играте за на Донев ќеиф да му правите со Меси, Роналдо, Де Брујн и компанија. Тимот и без менаџер ќе си гази.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Земи ги Свонси ајде, добра екипа имаат, дури не ја усереме и таа. :)
Ne brat, za mesec dena ke se otkazam, dzabe vreme ke gubam.

Nikoj ne prodava igrac.
Nema nitu eden mlad igrac sloboden.


Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.374
Поени од реакции
42.567
Не го лажи. Мислам не знам стварно што терате уште во лигава. Не да ви се мешам ама стварно ми нема логика што играте за на Донев ќеиф да му правите со Меси, Роналдо, Де Брујн и компанија. Тимот и без менаџер ќе си гази.
Ne brat, za mesec dena ke se otkazam, dzabe vreme ke gubam.

Nikoj ne prodava igrac.
Nema nitu eden mlad igrac sloboden.


Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Епа затоа е и досадна, оти никој не продава играч. :) Оддамна сум кажал squad cap да ставиме, и ограничен број на играчи +21 год. Донев има прејак тим, ама реално и сите имаме. Е сеа кај него клучниот момент беше кога го доби поклон КДБ несакајќи од тебе. Да беше малце фер ќе го вратеше одма после банот, пошто ти самиот кажа дека не ти била целта за пари да му го понудиш, ама јебига. Ќе го соборам и вака, мора. :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Абе мене вака ми се погоди тимот и го земав готов, не дека ми требаа две години за да го направам ко што треба.

Да не треба да се извинувам што сум успеал да направам доминантен тим. Глупости :facepalm:
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Епа затоа е и досадна, оти никој не продава играч. :) Оддамна сум кажал squad cap да ставиме, и ограничен број на играчи +21 год. Донев има прејак тим, ама реално и сите имаме. Е сеа кај него клучниот момент беше кога го доби поклон КДБ несакајќи од тебе. Да беше малце фер ќе го вратеше одма после банот, пошто ти самиот кажа дека не ти била целта за пари да му го понудиш, ама јебига. Ќе го соборам и вака, мора. :D
Ako mozat da se soberat 15 plus dusi sto stvarno sakaat da igraat za zanimacija nisto ne ve sprecuva da mavnite restart na igrava, nema sto da izgubite, ni pari dadovte za timovite nisto.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk[DOUBLEPOST=1532902531][/DOUBLEPOST]
Абе мене вака ми се погоди тимот и го земав готов, не дека ми требаа две години за да го направам ко што треба.

Да не треба да се извинувам што сум успеал да направам доминантен тим. Глупости :facepalm:
 
Последно уредено:

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Епа затоа е и досадна, оти никој не продава играч. :) Оддамна сум кажал squad cap да ставиме, и ограничен број на играчи +21 год. Донев има прејак тим, ама реално и сите имаме. Е сеа кај него клучниот момент беше кога го доби поклон КДБ несакајќи од тебе. Да беше малце фер ќе го вратеше одма после банот, пошто ти самиот кажа дека не ти била целта за пари да му го понудиш, ама јебига. Ќе го соборам и вака, мора. :D
Ова е глупост затоа што он напушти уште пред да помине банот така да немаше јас на кој да враќам дури и да сакав.
Ејјј, да направиш грешка и да го кривиш другиот ко негова да е :D

Иначе зар не е поентава на играва да се грижиш за својот тим и да го направиш најдобар. Дека според мене не е да се грижиш и на другите какви се тимовите. Секој треба да си се снајде како знае и да се види кој колку го бива.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.374
Поени од реакции
42.567
Ова е глупост затоа што он напушти уште пред да помине банот така да немаше јас на кој да враќам дури и да сакав.
Ејјј, да направиш грешка и да го кривиш другиот ко негова да е :D

Иначе зар не е поентава на играва да се грижиш за својот тим и да го направиш најдобар. Дека според мене не е да се грижиш и на другите какви се тимовите. Секој треба да си се снајде како знае и да се види кој колку го бива.
Абе нормално дека треба да се грижиш само за својот тим, ама ние имаме прејаки екипи и само купуваме и купуваме кога и да се ослободи некоја екипа. Ти имаш 12 играчи над 93 i eве прв праќаш понуда за Канте пример, тоа ми е зборот. Затоа викам од наредна сезона да ставиме некое освежување како squad cap и нешто слично за да се размрда лигата оти се на се се случуваат 3 трансфери во сезона веќе година дена.

Клипот има 15 играчи над 92 и сеуште не бил ни блиску до титула. Колку треба да не ја разбираш играта стварно не ми е јасно. :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Абе нормално дека треба да се грижиш само за својот тим, ама ние имаме прејаки екипи и само купуваме и купуваме кога и да се ослободи некоја екипа. Ти имаш 12 играчи над 93 i eве прв праќаш понуда за Канте пример, тоа ми е зборот. Затоа викам од наредна сезона да ставиме некое освежување како squad cap и нешто слично за да се размрда лигата оти се на се се случуваат 3 трансфери во сезона веќе година дена.

Клипот има 15 играчи над 92 и сеуште не бил ни блиску до титула. Колку треба да не ја разбираш играта стварно не ми е јасно. :D
Треба да си луд или да не ти се игра за да не пробаш да го зајакнеш дополнително тимот доколку имаш шанса.

Сигурно Пеп секој ден го мачи прашањето како да ги направи и другите тимови појаки, за да биде лигата интересна, а не како лани.
Три години е стара лигава, не гледам како би можел да направиш промени и да привлечеш нови играчи, па и да направиш да се осеќаат дека е "фер" :pos:. Тоа само со нова лига се решава.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.374
Поени од реакции
42.567
Треба да си луд или да не ти се игра за да не пробаш да го зајакнеш дополнително тимот доколку имаш шанса.

Сигурно Пеп секој ден го мачи прашањето како да ги направи и другите тимови појаки, за да биде лигата интересна, а не како лани.
Три години е стара лигава, не гледам како би можел да направиш промени и да привлечеш нови играчи, па и да направиш да се осеќаат дека е "фер" :pos:. Тоа само со нова лига се решава.
Океј извини Пеп Донев. :icon_lol: Имаш среќа што изгубив 3 поени безвеза и страшно ме демотивира тој пораз, ама ај во недела ќе ги вратам и онака те немам тепано од 2008ма. :sneaky::sneaky:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom