Soccer Manager (Kajgana World)

  • Креатор на темата .:makedonec:.
  • Време на започнување

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.005
Поени од реакции
57.044
#комплекси :D


Замисли кога ќе ти ги земам прво МЛС, па и КЛШ... Ќе треба да се откажеш од играта. xD
МЛС уште oд пoчетoк се oткaжaв oд бoрбa зa лигa.
Oди вo transfers дa видиш кoлку прoмени нaпрaвив :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.373
Поени од реакции
42.565
МЛС уште oд пoчетoк се oткaжaв oд бoрбa зa лигa.
Oди вo transfers дa видиш кoлку прoмени нaпрaвив :D
Немам шанса сезонава да зеам лига, ти викам за наредна. Оваа си ги поделивме куповите иначе. Мада имаш многу поспремен тим, пратам и таму. Само што неам пари јас да купам нешто.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.373
Поени од реакции
42.565
Ете ви експерти денеска на Буфон на 40 години му скокна рејтинг.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.373
Поени од реакции
42.565
А на 41 ќе го нема на играва.
2 сезони има до тогаш. Но како и да е, муабетот е дека годините не се ништо на играва и не значи дека ако дојде некој над 30 и нешто години дека ќе паѓа, туку само вредноста драстично му се намалува. :) Исто како што не значи дека некој 20 годишен ќе оди 93+.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Ме замара цел ден и на крај земал сам си се договорил, а јас ништо не му кажав :D
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Ме замара цел ден и на крај земал сам си се договорил, а јас ништо не му кажав :D
Го виде вчера какви потези имаше затоа. Ќе заигра за Јунајтед пак за некој месец и ќе олабави со понуди.:icon_lol:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.373
Поени од реакции
42.565
Робен се врќа, Иниеста заминува

3039559.jpg

Барселона и Интер пред некој момент ја комплетираа трампата Иниеста-Робен. Прво од цело раководство на ФК Барселона сакаме да му се заблагодариме на Андрес Иниеста за се што стори за овој клуб. Беше прав лидер и капитен, кој ни помогна во освојувањето на трите Кајгана титули и имаше огромно учество во пресвртот што успеавме да го направиме претходната сезона. Андрес си заминува како легенда на клубот и му посакуваме се најдобро во Интер. Исто така му ветуваме медал во случај на повторно освојување на титулата, бидејќи со своите 22 настапи досега секако го заслужува тоа.

Од друга страна, да му посакаме добредојде назад на Арјен Робен. Иако и Арјен е ветеран, а нашата политика последниот период беше подмладување на тимот, сепак сметаме дека има уште фудбал во него и со оглед на тоа што ни фалат голови и асистенции од дел од офанзивните играчи очекуваме да биде од огромна помош во борбата за титулата. #Robback
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
E сеа замисли на женски како им се пушта

-Женска слободна си викендов?
-Зафатена сум
-Другиот викенд?
-Зафатена сум
-Понеделник?
-Зафатена сум
-Вторник?
-Зафатена сум
-Среда?
-Исто, зафатена
-Де бееее да ти ебам капитализмот секој ден работа, шо е ова....ништо, на твое место ја отказ би дал....
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.373
Поени од реакции
42.565
sdsd.jpg


Секоја чест Луис Суарез!!! 4 шанси по ред промашува ИДИОТОТ, за на крај од следните 2 шанси да ми чукнат 2 гола. А го имав договорено за Диего Коста и Бернардо Сила, ама ради тоа што мислев дека Донев се сложи да ги смениме Наинголан и Суарез за Побра и Агуеро, го откажав трансферот.


Еве тука најофицијално, времето на Луиз Суарез во Барселона завршува. Секој што го сака е добредојден со понуди. Поздрав. А да, и честито победа за противникот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom