Soccer Manager (Kajgana World)

  • Креатор на темата .:makedonec:.
  • Време на започнување

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
мислев дека Донев се сложи да ги смениме Наинголан и Суарез за Побра и Агуеро, го откажав трансферот.
Ајде бе, може да направиме. Да не речеш после не сум попуштал, не можело да се договориш со мене. Праќај.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Табелава изгледа Лавли Џабли што би рекол Дел Бој.:P:D
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.773
Поени од реакции
10.526
Дечки некако може ли да ви се придружам во играва? Интересно изгледа па сакам да учествувам.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Дечки некако може ли да ви се придружам во играва? Интересно изгледа па сакам да учествувам.
Може, ама аплицирај за некоја екипа слободно. Влези и во другите теми за Soccer Manager, земи си екипи и таму. :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Пост за да може Чемпионс да си го презентира трансферот.



п.с Очекувам да се договориме за Деле Али после ова.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.773
Поени од реакции
10.526
Го земав Јунајтед. Ќе сака ли некој да ми објасни како иде работата со трансферите пошто мн.опции има
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Роберт Левандовски e нов играч на Барселона



Роберт Левандовски од Наполи е најновото засилување на тимот на Барселона. За неговиот трансфер, Барса го праќа Луис Суарез во спротивен правец. Шпекулациите кажуваат дека најверојатно после лошата партија на Уругваецот против Интер имало страшна кавга помеѓу него и @ManUtdChampions , по што најтрофејниот тренер во Кајгана Лигата побарал од бордот на Каталонците веднаш да се ослободат од Суарез.

Чемпионс на претставувањето на Левандовски изјави: "Прво, пресеќен сум од нашето најново засилување. Суарез во топ форма беше најдобриот напаѓач во светот, но ако некој играч може да му парира кога е во своето најдобро светло, тоа е токму Роберт Левандовски. Како што гледавте последните неколку кола моите напаѓачи беа во мизерна форма и очајно ни требаше засилувања во нападот. Преговори за трансфер на Суарез се водеа последните 2 недели, така да муабетите околу евентуална кавга помеѓу мене и него се тотален нон-сенс. Јас имав разговарано со играчот на почетокот на овој месец и се договоривме дека негов трансфер надвор од Барселона ќе биде најдоброто решение и за двете страни. Луис го изигра своето на Камп Ноу и сега заминува да се бара себе си во Наполи. Од друга страна добиваме фантастична замена, играч кој е страшен финишер и со овој трансфер мислам дека надежта за повторно освојување на титулата е сеуште тука."
 

Kajgana Shop

На врв Bottom