Soccer Manager (Kajgana Europa League)

Колку да е буџетот? (мил)


  • Вкупно гласачи
    38
  • Гласањето е завршено на .

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.339
Чемпионс не пишува во темава, пошто испадна од купот.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
Чемпионс не пишува во темава, пошто испадна од купот.
Глеам фудбал бе, не ми ни текна оти имавме меч. :D


Глупаци неспособни, пак повеќе посед, пак повеќе шанси и пак пораз. Да го ебам Мората во газот што му се радував толку. :tapp::tapp:
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
Сум поминал во купот, повторно со ист резултат како и првиот натпревар, 5-6 победа на пенали против Монако, во регуларниот дел од натпреварот беше 1-1.
Следна рунда играм против ЛеверГузен.
Да и ебам крвта на играва, нон-стоп ме става во гости да играм, треба ли јас пари од публика да фатам а ?
И со овие Бока живци искинав, цело време имам подобра статистика од противникот, а резлутати никакви!
 
Последно уредено:

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Сум поминал во купот, повторно со ист резултат како и првиот натпревар, 5-6 победа на пенали против Монако, во регуларниот дел од натпреварот беше 1-1.
Следна рунда играм против ЛеверГузен.
Да и ебам крвта на играва, нон-стоп ме става во гости да играм, треба ли јас пари од публика да фатам а ?
И со овие Бока живци искинав, цело време имам подобра статистика од противникот, а резлутати никакви!
Следна рунда на преглед кај Леверкузен, да видиме каков рецепт ќе ви препишат фармацевтите за болките кој ќе ги имате.:icon_lol:
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Победа у куп со 2-1 против Ајакс.Со втот состав, голови на Адриано од пес 2006 и Лофтус-Чик
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.339
17 шутa, 10 вo гoл, a сaмo еден гoл :(
1-1 сo Вaленсијa сo резервен сoстaв. Нa Вaзкез му пoништијa гoл :(
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Не идеше со најдобрите против ПСВ па морав да ги ставам резервистите за победа :)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
ЊУКАСЛ НА ВРВОТ НА ТАБЕЛАТА

sdsdsdsdsdsd.png

Рекорден број навивачи на Сејнт Џејмс Парк ја прославија новата победа на Њукасл, петта по ред во лигата, со што тимот на Донев го завзема првото место на табелата.
Уште во десетата минута Коста го отвори резултатот против Бока. Потоа следеше цврста игра од двата тима. Но, во 77ма минута Савич го зголеми водството на својот тим за конечни 2-0.
Леверкузен изгуби против Милан, и со тоа Њукасл остана осамен на врвот.
Донев веднаш отиде да слави со своите играчи, ќе има прес конференција покасно.
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
203
Поени од реакции
176
ДЕЛЕ АЛИ ГО НОСИ САУТЕМПТОН ДО ПРВОТО МЕСТО ВО ВТОРАТА ЛИГА!!!

Екипата на Саутемптон во Лестер гостуваше со комбиниран состав поради почитта спрема Вест Хем во купот кој се знаеше дека ќе излезе со прв состав, а и да имаме какви такви шанси да ги поминеме, тоа не се случи, а во Лестер гостувавме без Фелаини и Колман, па се знаеше дека ќе имаме потешкотии. Меѓутоа пред крајот на полувремето МекКарти со својот прв погодок донесе предност на Светците, пред Џејми Варди да ја започне својата забава. И ОНДА ДЕЛЕ АЛИ ПОРЕД АУТ ЛИНИЈЕ ЗАСУЧЕ РУКАВЕ, ДА СИ ОНАЈ СВОЈ ШЕЌЕР И РУЦИ И КАЖЕ АЈМОООООООООО. Теренот го напушти Садио Мане, а младата надеж на англискиот фудбал со прекрасен гол од слободен удар во 79-тата минута го реши мечот и го однесе Саутемптон таму каде што припаѓа, на врвот. По двата почетни порази кога сеуште не беа донесени Фелаини и Жиру, имаме 6 победи.


https://www.youtube.com/watch?v=WIVwPxBflhA

*Здравко Мамиќ го глуми Деле Али пред да влезе во игра, со цел да прикаже на јавноста колку беше мотивиран.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.259
Шахтјор си игра топло ладно во лигава, денес победа против Вест Хем од 3:1, Џовинко вистинско засилување за екипата на Шахтјор се надевам ќе мрднеме од мртвата точка сеа сме со 10 поени на 7 позиција. Се надевам ќе успееме да фатиме приклучок и ќе успееме да победиме неколку по ред.

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
Од ПСВ им посакуваат среќа на првите 3 тима, кои најверојатно ќе се борат за титулата, а своите сили ќе ги пренасочат кон борбата за опстанок, бидејќи очигледно дека тимот сега за сега не е спремен за големи нешта. Тренерот ManUtdChampions е разочаран од своите напаѓачи и се надева дека за брзо време ќе успее да најде решение за нападот, кој ќе му ја спаси сезоната.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom