Soccer Manager (Kajgana Europa League)

Колку да е буџетот? (мил)


  • Вкупно гласачи
    38
  • Гласањето е завршено на .

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Од 4 шута у гол примам 3 гола.:tapp::facepalm: Ти ибам голманот, кој те купи кој те донесе.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.714
И покрај очајната партија на Љорис, Бемфика на три минути до крајот на натпреварот со голот на Гајтан ја осигура својата победа на домашен терен против германската машинерија, тимот на Волфсбург.
Засега е сигурна третата позиција, но тимот има големи амбиции и до крајот на сезоната треба да се обезбеди промоција во втората дивизија. Со помош на искуството на тренерот и на играчите со богата кариера, се надеваме дека ќе ја исполниме мисијата , но до тогаш има уште многу да се игра :D

Тренерот на Бемфика не е задоволен од своите соиграчи, бидејќи Шумуликоски им го пренел тој македонски менталитет, каде што сите натпревари се неизвесни до самиот крај, па најверојатно на лето ќе му бидат покажани излезните порти од тимот на Бемфика. :cool:
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Во последниве две утакмици мислам дека имав 5 или 6 слободни и Роналдо дебилон сите до една ги наткреват, мме негово.

Ич не е реална играва. :D
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.315
Поени од реакции
12.700
Шо не е реално тука?
Таков е Роналдо во реалност, на секој 50ти слободен гол дава.:toe:
 
Последно уредено:

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Шо не е реално тука?
Таков е Ронално во реалност, на секој 50ти слободен гол дава.:toe:
И овде можит ќе дајт, ако шутнит вгол.

Во РЛ од центар да е слободниот вгол ја мават.
 
G

Goldie

Гостин
Не не е можно ова, Лацио без Коке и Раду плус Геце на клупа и еден куп играчи значително изморени во однос на моиве и пак ме тепаше :popce: а си рачунав лесни 3 бода тука
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.096
Поени од реакции
25.545
Screenshot_2016-03-31-23-01-41.png

Sum go tepal zlatko (dynamo kiew) 1:0 so ovoj sostav. Vcera igrav prijatelska so Dani (1:1) i pustiv poslabite igraci da poigraat i deneska zaboraviv da smenam igracite, a na klupa mi bile Aubameyang (92), Filipe Luis (91), Dominguez (89), Xhaka (91), Hummels (93) i Carassco (89).

Moohohohohohoo

Inaku prvite dva naptrevara gi zagubiv pa sega svrzav 4 pobedi po red. Neso slicno kako Monchengladbach vo Bundesligata koga prvite natprevari zaredija nekolku poraza po red pa potoa napravija serija od pobedi. :cool:
 
Последно уредено:
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.185
Поени од реакции
5.360
Шахтјор из бек бичиз !!! Во голем стил се враќаме и почнуваме да личиме на Шахтјор од пријателските во пред сезонскиот период избегавме од таа зона за испаѓање сеа одиме кон средината на табелата долг е патот до горе но има надеж испаднавме од купот со таа намера :D

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.714
Зашо бе на никој не му се игра пријателска ? :D
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.643
Поени од реакции
23.658
Значи како знам да местам утакмици :cool:
0-2 против Порто за 30 мин и последни 30 мин 2-2.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.185
Поени од реакции
5.360
@VardarVoSrceto како што гледам нема да има Шилд, само купот ќе се игра. :)


Нема доволно недели, оти играме се на се 22 кола. :D
Значи се заебав планирав шилдот да го играм колку толку а од купот испаднав според планот :/

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom